Leasing samochodu – sprawdź, czym się kierować przy wyborze używanego auta

Coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na leasing samochodu. Atrakcyjna forma finansowania związana z wieloma korzyściami podatkowymi pozwala wziąć w użytkowanie nie tylko pojazdy nowe, ale i używane. Jeśli rozważasz tę drugą opcję, sprawdź, czym się kierować. Przydatny do obliczeń może okazać się kalkulator leasingu.

Chociaż oferta firm leasingowych obejmuje przede wszystkim nowe samochody, niektórzy leasingobiorcy wychodzą naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom wszystkich przedsiębiorców. Mając świadomość, że lwią część rynku motoryzacyjnego stanowią właśnie pojazdy z drugiej ręki, dopuszczają ich leasingowanie. To, jakie warunki wskaże kalkulator leasingu, zależy od wielu czynników – między innymi stanu pojazdu.

  • Zwróć uwagę na rocznik auta

Firmy leasingowe niechętnie decydują się na leasing samochodów używanych, a powodem jest ich wiek. Im starsze auto, tym trudniej będzie je sprzedać, np. na aukcji poleasingowej, gdy przedsiębiorca nie zdecyduje się na wykup.

Jeżeli zależy ci na leasingowaniu pojazdu używanego, wybieraj młodsze roczniki – takie, których rok produkcji nie przekracza 3-4 lat. Dzięki temu masz szansę nie tylko na uzyskanie atrakcyjnych warunków leasingu, ale również na maksymalne wydłużenie okresu trwania umowy. Warto bowiem pamiętać, że im starsze auto, tym krótszy czas obowiązywania umowy (wiek samochodu + okres umowy najczęściej nie może przekraczać 7 lat).

  • Weź pod uwagę markę pojazdu

Rocznik to nie wszystko – wiele firm dopuszcza leasingowanie tylko wybranych marek pojazdów używanych. Przykładowo, Leasing SMARTPLAN dla samochodów używanych dostępny w ofercie Toyota Leasing, obejmuje pojazdy marki Toyota oraz Lexus. To marki, które charakteryzują się wysoką wartością rezydualną, czyli dużą wartością w momencie sprzedaży. Nie tracą wiele na wartości, dzięki czemu firma leasingowa, nawet w przypadku rezygnacji z wykupu, nie będzie miała problemów z ich sprzedażą.

  • Stan techniczny ma znaczenie

Im nowszy pojazd używany, tym większe szanse na sfinansowanie go w formie leasingu. Dlatego też warto zwrócić uwagę na stan techniczny pojazdu.

Firmy leasingowe chętniej zdecydują się na leasingowanie pojazdów w bardzo dobrym stanie technicznym – bez usterek, bez widocznych uszkodzeń oraz bezwypadkowych. Istotne jest zatem, by dokładnie zweryfikować stan techniczny auta – dzięki temu prawdopodobieństwo otrzymania decyzji odmownej będzie znacznie mniejsze.

Zanim zdecydujesz się na leasing, porównaj oferty firm leasingowych i użyj kalkulatora leasingu

Decydując się na leasing samochodów używanych masz dużo bardziej ograniczony dostęp do ofert firm leasingowych. Dlatego ważne jest dokładne porównanie konkretnych warunków – tak, by wybrać najkorzystniejszą finansowo opcję. W analizie kosztów pomoże kalkulator leasingu, za pomocą którego obliczysz wysokość comiesięcznej raty lub ustalisz najlepsze dla siebie parametry leasingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here