Na giełdzie nie jest łatwo

Jeżeli mamy trochę odłożonej gotówki i chcielibyśmy spróbować swoich sił na giełdzie to naszym pierwszym krokiem powinno zapoznanie się z tym jak ona funkcjonuje.

Najpierw wiedza i konto
Kiedy już zdobędziemy odpowiednią wiedzę na temat tego jak poruszać się po giełdzie, a warto wspomóc się tutaj również fachową literaturą, a nie tylko informacjami z internetu. Najpierw powinniśmy założyć sobie konto maklerskie w wybranym przez siebie banku. Z pewnością nasz bank, w którym mamy zwykłe konto również oferuje tego typu usługi, ale warto porównać, co proponują nam inne placówki. Do jego założenia potrzebny będzie numer NIP i dowód osobisty, rejestracja potrwać można dwa, trzy tygodnie.

Sprawdzajmy notowania
W sieci dostępne są różne symulatory gry na giełdzie, dzięki którym możemy sprawdzić się w tej niełatwej dziedzinie. Kiedy nasze konto jest już aktywne należy przeszukać tabele spółek giełdowych z notowaniami i najlepiej wybrać te, które nie przyniosły straty w ciągu ostatniego miesiąca oraz których akcje są stosunkowo tanie, czyli takie których obecny kurs będzie niski w porównaniu do rocznego maksimum. Wszystkie dane znaleźć można bez problemu w tabelach notowań.

Kupuj, sprzedawaj i zdobywaj doświadczenie
Akcje kupujemy bezpośrednio poprzez nasze konto maklerskie. W odpowiednie rubryki trzeba wpisać ilość akcji, które chcemy zakupić oraz kurs zakupu. Zysk z obrotu papierami wartościowymi następuje natomiast wtedy, gdy sprzedamy swoje akcje. Pamiętać należy jednak, że nawet kiedy kurs naszych akcji rośnie to szybko może się to zmienić, ponieważ wpływ może mieć tutaj wiele czynników. Akcje sprzedaje się również poprzez specjalną zakładkę na naszym koncie maklerskim. Aby skutecznie zarabiać i sprawnie operować wszystkimi narzędziami potrzebne jest doświadczenie, które z czasem na pewno nabędziemy.

Dla wielu osób Giełda Papierów Wartościowych to czarna magia, ale kiedy już dogłębnie poznamy tą dziedzinę, to bez problemu możemy inwestować, a z czasem również wyciągać z niej zyski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here