Fiszki to pomoce naukowe występujące w dwóch wariantach: tradycyjnym (papierowym) i multimedialnym (elektronicznym). Najpopularniejszym zastosowaniem fiszek jest nauka słówek i idiomów z języków obcych. Oprócz tego z ich pomocą można nauczyć się dat i faktów historycznych, wzorów matematycznych, nazwisk znanych osób i układu okresowego pierwiastków. Metoda nauki za pomocą fiszek jest efektywna, a przy tym również niewymagająca dużych nakładów czasowych.

odstawą w nauce niemalże każdego zagadnienia jest systematyczność, która wymaga również zaangażowania i poświęcenia czasu. Warto przy tym postawić również na różnorodność i korzystanie z różnych metod przyswajania wiedzy jednocześnie.

Nauka języka obcego za pomocą fiszek

Potencjał pomocy naukowych, jaką są fiszki, można wykorzystać na wiele różnych sposobów. Najpopularniejszym z nich jest nauka słówek i idiomów z języków obcych. Dzięki metodzie nauki za pomocą fiszek można przyswoić wiele słówek w stosunkowo krótkim czasie, co stanowi poświadczenie skuteczności i efektywności tego sposobu przyswajania wiedzy. Dobrym pomysłem jest odwiedzenie strony fiszkoteka.pl i pobranie z niej aplikacji, w ramach której można wybrać dopasowany do swojego poziomu wiedzy i umiejętności zestaw słów. Popularną opcją są takie programy, jak ]500 czasowników z języka angielskiego czy 1000 najważniejszych słów z języka niemieckiego.

Nauka układu okresowego pierwiastków za pomocą fiszek

Za pomocą fiszek można z powodzeniem nauczyć się układu okresowego pierwiastków, czyli Tablicy Mendelejewa, z którą muszą się zmierzyć uczniowie na wszystkich etapach kształcenia. Polega to na tym, że na awersie karteczki piszemy symbol pierwiastka, a na rewersie karteczki jego pełną nazwę. Dla ułatwienia można korzystać z aplikacji do nauki Fiszkoteka.

Nauka dat i faktów historycznych za pomocą fiszek

Z fiszek można korzystać także przy nauce historii – dat, faktów historycznych oraz nazwisk znanych postaci. Analogicznie, jak przy nauce słówek i układu okresowego pierwiastków – na awersie małej karteczki zamieszczamy datę, fakt historyczny lub nazwisko znanej postaci, a na odwrocie karteczki ich wyjaśnienie. Dla przykładu: z jednej strony karteczki piszemy „1939”, a z drugiej „wybuch II wojny światowej”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here