ETF z ekspozycją na kryptowaluty

Warto mieć świadomość, że inwestowanie w kryptowaluty nie oznacza konieczności ich bezpośredniego zakupu, ponieważ może przyjąć formę inwestycji w ETF z ekspozycją na kryptowaluty. Jak działa tego typu fundusz? Dlaczego warto w niego inwestować? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

Jak działa ETF z ekspozycją na kryptowaluty?

Warto mieć świadomość, że sposób działania ETF-u z ekspozycją na kryptowaluty jest dokładnie taki sam jak w przypadku innych tego typu funduszy. Różnicą jest jedynie instrument bazowy, którym w tym przyadku jest konkretna kryptowaluta. W efekcie każdy jej wzrost lub spadek powinien powodować identyczny wzrost lub spadek wartości jednostek uczestnictwa ETF-u. W tym miejscu należy podkreślić, że ETF z ekspozycją na kryptowaluty tak samo jak każdy inny ETF jest nowany na giełdzie, dzięki czemu charakteryzuje go wysoka płynność oraz bieżąca wycena.

Jak inwestować w ETF-y z ekspozycją na kryptowaluty?

Mając świadomość, że sposób działania ETF-ów z ekspozycją na kryptowaluty niczym nie różni się od innych ETF-ów można wywnioskować, że ich zakup również przebiega tak samo. W efekcie inwestor musi posiadać rachunek maklerski umożliwiający kupno ETF-ów. Otworzyć można go klikając w link więcej informacji jest tutaj, co jest szybkie i wygodne. Warto również mieć świadomość, że wybór odpowiedniego brokera jest bardzo istotny, ponieważ uzależnione są od niego nie tylko możliwości inwestycyjne, ale także wysokość potencjalnych zysków, na które wpływają opłaty pobierane przez brokera. Więcej informacji na ten temat znajduje się artykule przedstawiającym mechanizm wyboru rachunku inwestycyjnego.

Co przemawia za inwestowanie w ETF-y z ekspozycją na kryptowaluty?

Dlaczego warto inwestować w ETF-y z ekspozycją na kryptowaluty? Przede wszystkim dlatego, że może to być znacznie bardziej opłacalne niż bezpośredni zakup walut cyfrowych. Z czego to wynika? Przede wszystkim z bezpieczeństwa, ponieważ tego typu rozwiązanie nie wymaga posiadania portfela kryptowalutowego, co ogranicza ryzyko utraty dostępu do niego. Warto również podkreślić, że jest zdecydowanie prostsze, ponieważ ETF-y kupuje się w ten sam sposób, co akcje, czy inne instrumenty finansowe. Co więcej, inwestując w ETF-y z ekspozycją na kryptowaluty można zakupić ułamkowe części kryptowalut, które obecnie są zwyczajnie drogie. Niski próg wejścia przekłada się na dużą dostępność tego typu inwestycji.

Podsumowując należy stwierdzić, że inwestycja w ETF-y z ekspozycją na kryptowaluty to rozwiązanie, które jest dedykowane osobom, które chcą zarabiać na walutach cyfrowych, ale nie zamierzają kupować ich bezpośrednio. Zakup ETF-u ogranicza ryzyko oraz zwiększa prawdopodobieństwo uzyskania atrakcyjnego zysku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here