Gdzie na studia magisterskie

Studia magisterskie to większe szanse na rynku pracy. Obserwując współczesne realia związane ze zdobywaniem atrakcyjnej pracy, można zauważyć, że bardzo często podstawowym wymogiem jest ukończenie studiów II stopnia. Szkoła Wyższa umożliwia zdobywanie specjalistycznej wiedzy. Można studiować w trybie stacjonarnym lub można zdecydować się na naukę online. Warszawa to miasto, w którym jest wiele uczelni. Sprawdź, jak wybrać jedną z najlepszych uczelni w Warszawie.

  1. Dla kogo studia licencjackie?
  2. Dla kogo studia magisterskie?
  3. Jakie studia magisterskie? Warszawa rekomenduje kierunki popularne na rynku pracy

Studenci mają do wyboru wiele uczelni w Polsce. Sporo młodych osób wybiera studia w Warszawie, gdyż stolica daje im najwięcej możliwości w rozwoju zawodowym. Nie każdy musi studiować w trybie dziennym. Równie dobrze mogą to być studia w trybie niestacjonarnym, które od razu umożliwiają podjęcie pracy. Na takie studia dość często decydują się też osoby w wieku dojrzałym, które chcą zwiększyć swoje kwalifikacje. Studia magisterskie warszawa to atrakcyjne kierunki dostosowane do potrzeb rynku pracy i możliwość wyboru specjalności.

Dla kogo studia licencjackie?

Można powiedzieć, że studia licencjackie cieszą się zainteresowaniem osób, które:

  • nie planują kariery naukowej
  • nie biorą pod uwagi studiowania na studiach II stopnia
  • chcą kontynuować naukę na studiach II stopnia, ale na zupełnie innym kierunku.

Studia licencjackie dają możliwość kontynuowania nauki na studiach podyplomowych lub na studiach MBA. Trwają 3 lata. Każdy bez problemu może wybrać dla siebie odpowiedni kierunek. Przykładem uczelni z bogatą ofertą kształcenia jest szkoła wyższa warszawa. Rekrutacja na studia nie jest skomplikowana. Nauka kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata. Osoby chętne mogą kontynuować studia II stopnia na tym samym lub zupełnie innym kierunku.

Bardzo popularnym kierunkiem jest administracja. Wydział Administracji przygotowuje studentów do pracy w urzędach i w instytucjach. Do 2008 roku ten kierunek nie był zbyt oblegany. Zdecydowanie więcej osób decydowało się na prawo. W 2008 roku świat borykał się z problemem kryzysu gospodarczego, przez co praca urzędnika stała się pewna i prestiżowa. Dzisiaj praca w urzędach państwowych czy samorządowych jest bardzo pożądaną z uwagi na stabilizację zatrudnienia i pewność otrzymania wynagrodzenia za pracę.l Poza tym na stanowiskach urzędniczych można realizować wiele ciekawych projektów. Tryb studiów nie ma aż takiego znaczenia, ale warto stawiać na uczelnie, które słyną z jakości kształcenia.

Dla kogo studia magisterskie?

Wybór studiów jednolitych magisterskich jest najlepszy dla osób, które są zdecydowane na to, że faktycznie chcą zdobywać wiedzę przez 5 lat na danym kierunku. Może to być na przykład zarządzanie (w biznesie) lub zarządzanie zasobami ludzkimi, rachunkowość i finanse, pedagogika opiekuńczo — wychowawcza, resocjalizacja, informatyka, dziennikarstwo, architektura, a nawet dowolna filologia.

Przy wyborze pierwszych studiów warto jednak koncentrować się na kierunkach, na które jest zapotrzebowanie na świecie, gdyż ukończenie takich studiów daje wysoką szansę na pracę. Kolejne studia mogą być typowo pasjonackie i nie muszą być podejmowane z nastawieniem na pracę zarobkową. Oczywiście w tej sprawie każdy decyduje sam o sobie, ale rozsądek nakazuje wybrać kierunek na czasie, który jest zgodny z zainteresowaniami studenta. W międzyczasie można zapisać się na szkolenia. Studenci mogą również zapisać się na studia wykładane w języku angielskim.

Studenci, którzy ukończyli studia licencjackie, mogą zdecydować się na rozpoczęcie studiów II stopnia. Od dłuższego czasu nie muszą kontynuować kierunku ze studiów I stopnia, dzięki czemu w ciągu 5 lat mogą ukończyć 2 kierunki i mieć 2 różne specjalizacje, co wzmacnia ich pozycję na rynku pracy. Studia II stopnia kończą się uzyskaniem tytułu magistra.

Jakie studia magisterskie? Warszawa rekomenduje kierunki popularne na rynku pracy

Wyższa Szkoła Menedżerska w Warszawie poleca następujące kierunki:

  • informatyka — branża IT jest uznawana za najlepiej zarabiającą branżę na świecie
  • studia z obszaru administracji — z uwagi na pewną pracę i możliwość rozwoju zawodowego w urzędach
  • zarządzanie — od lat jest to jeden z najpopularniejszych kierunków
  • psychologia — od dawna jest to Nr 1 na uczelniach państwowych (można sprawdzić, ilu chętnych na jedno miejsce miał Uniwersytet Warszawski i inne uczelnie w Polsce)
  • bezpieczeństwo narodowe — jest to kierunek, który zdobywa uznanie z uwagi na sytuację na świecie
  • prawo — to jeden z najbardziej prestiżowych kierunków, na dodatek zapewnia świetną pracę
  • rachunkowość i finanse — z uwagi na ogromne zapotrzebowanie na ekspertów z tych dziedzin.

Wielu studentów doskonale zdaje sobie sprawę, że nauka nie musi się kończyć na ukończeniu wybranego kierunku studiów. Chodzi o to, że rynek pracy się zmienia. Wiedzą o tym zwłaszcza osoby w wieku dojrzałym, które muszą zwiększyć swoje kwalifikacje, by móc utrzymać swoją pracę lub awansować. Dość często ludzie muszą podjąć decyzję o przekwalifikowaniu się. Dlatego każda nowoczesna uczelnia w Warszawie powinna umożliwiać studentom naukę w trybie zaocznym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here