lakiernik

Spora część właścicieli warsztatów samochodowych często narzeka na trudności w znalezieniu specjalisty w zawodzie takim jak lakiernik samochodowy. Praca lakiernika jest bowiem stabilna, o ile jesteśmy dobrymi fachowcami w tej dziedzinie. Lakiernicy samochodowi bez problemu mogą znaleźć pracę w swoim zawodzie. Dodatkowo warto jest dodać, że ten zawód jest jednym z zawodów deficytowych, czyli takich na które jest obecnie duży popyt. Inaczej mówiąc lakierników samochodowych jest zdecydowanie za mało. Gdzie znajdziemy pracę jako lakiernik samochodowy? W tym zawodzie pracy możemy szukać przede wszystkim w warsztatach, firmach zajmujących się produkcją pojazdów, a nawet możemy pójść dalej i otworzyć własny biznes, czyli warsztat lakierniczy. Co będzie nam potrzebne aby zostać lakiernikiem samochodowym? Przekonajcie się sami!

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/jak-zostac-lakiernikiem-samochodowym/

Lakiernik samochodowy – edukacja

W Polsce szkoły zawodowe stały się coraz bardziej zaniedbywane. To właśnie dlatego brakuje nam odpowiednio wykwalifikowanych specjalistów jeżeli chodzi o branżę mechaniczną. Lakiernik samochodowy jest to zawód bardzo wymagający. Aby zostać dobrym fachowcem, wymagane jest posiadanie szerokiej wiedzy z zakresu lakiernictwa. Dodatkowym aspektem jest znajomość procesów chemicznych zachodzących podczas nakładania i utwardzania lakieru. Oprócz mechaniki, lakiernik musi posiadać wiedzę dotyczącą aspektów chemii i fizyki. Chcąc rozpocząć edukację w tym kierunku możesz udać się do szkoły zawodowej, bądź technikum samochodowego. 

Klasa profilowana na kierunku lakiernika

Najpopularniejsza ścieżką edukacji jest połączenie uczęszczania do szkoły zawodowej o profilu lakiernika. W tym samym czasie możemy odbywać praktyki w warsztacie lakierniczym. Pozwoli nam to na zdobycie praktycznej wiedzy oraz potrzebnego doświadczenia. Po ukończeniu szkoły o takim kierunku możemy zdobywać dalsze kwalifikacje w zawodzie. Pomogą nam w tym liczne kursy oraz szkolenia lakiernicze. Aby zostać lakiernikiem i poszerzyć naszą wiedzę o dyplom należy zdać egzamin czeladniczy, a później egzamin mistrzowski. Zdanie tych egzaminów będzie potwierdzało nasze kwalifikacje w danym zawodzie.

Zobacz też: http://www.joujou.pl/remont-kuchni-jak-przebiega/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here