Powierzchnia magazynowa dla firmy farmaceutycznej - jak powinna wyglądać

Powierzchnie magazynowe dla firm farmaceutycznych powinny mieć odpowiednią wielkość, jak i szczególne standardy technologiczne. Rozmiar takiego magazynu musi być wystarczający, aby móc zmieścić bez problemu wszystkie produkty. Magazyny dla firm farmaceutycznych są specyficzne i mają szczególne wymagania postawione przez Nadzór Farmaceutyczny.

Powierzchnie magazynowe dla firm farmaceutycznych powinny mieć odpowiednią wielkość, jak i szczególne standardy technologiczne. Rozmiar takiego magazynu musi być wystarczający, aby móc zmieścić bez problemu wszystkie produkty. Magazyny dla hurtowni farmaceutycznych są specyficzne i mają szczególne wymagania postawione przez Nadzór Farmaceutyczny.

Magazyn taki powinien zapewniać odpowiednie warunki przechowywania i dystrybucji leków (np. odpowiednia temperatura), aby przedłużyć ich żywotność i zadbać o bezpieczeństwo pacjentów, którzy będą te leki zażywać.

Jakość powierzchni magazynowej

Otóż jednym z ważniejszych kryteriów jest jakość powierzchni magazynowej. Dodatkowo magazyn powinien zawierać chłodnię. Większość leków powinna być przetrzymywana w temperaturze nie większej niż 25 stopni Celsjusza. Z tego powodu ściany magazynu powinny być grube, aby dobrze trzymać temperaturę.

Bardzo ważna jest też lokalizacja magazynu

Magazyn powinien być usytuowany w miejscu logistycznie najkorzystniejszym, czyli takim, który pozwoli na jak najszybsze dostarczenie zamówionych przez klienta produktów na danym terenie (np. zachodniopomorskie i Szczecin jeśli chcemy działać w tym województwie: magazyn-szczecin.pl). Przełoży się to na mniejsze koszty transportu oraz szybszy przewóz zamówionych przez apteki leków.

Rynek farmaceutyczny jest coraz większy, a co za tym idzie – jest coraz większa konkurencja. Jednym z większych rynków jest zachodniopomorski region magazynowy, w którym jest bardzo duży wybór powierzchni do wynajęcia dla branży farmaceutycznej.

Małe moduły magazynowe

Nawet niewielki magazyn może być odpowiednim miejscem na przechowywanie leków, jeśli spełnia rygorystyczne wymagania postawione przez Nadzór Farmaceutyczny. Łatwiej w takim magazynie utrzymać stałą temperaturę w celu dłuższej żywotności leków.

Coraz częściej obserwuje się zjawisko wynajęcia małego modułu magazynowego. Dla mniejszych firm jest to bardzo korzystne ekonomicznie. Małe moduły osiągają wielkość od ok. 1000 metrów kwadratowych do ok. 3000 metrów kwadratowych. Takie moduły mają za zadanie wspierać te większe.

Ilość i wielkość doków

Bardzo ważna w konstrukcji magazynów jest ilość i wielkość doków. Doki muszą być odpowiednio skonstruowane na wypadek transportów wykonywanych przez TIR-y oraz przez większe samochody dostawcze, aby móc profesjonalnie przeprowadzić dostawy.

Automatyzacja magazynów

Firmy prześcigają się w coraz to nowszych technologiach, nowoczesne magazyny są coraz szerzej zautomatyzowane. Jedne z większych magazynów są czynne nawet całą dobę, tak aby jak najszybciej dostarczyć leki do klientów. Ważne dla właścicieli magazynów farmaceutycznych są umowy z kontrahentami (aptekami), które są zlokalizowane najbliżej magazynów farmaceutycznych.

Informatyzacja hal magazynowych

Idąc z duchem czasu, wynajmując, ewentualnie kupując magazyn dla firmy farmaceutycznej należy pomyśleć o zinformatyzowaniu magazynu. Bardzo dużą zaletą firm zajmujących się magazynowaniem leków jest możliwość śledzenia przesyłek przez Internet, Internetowe sprawdzanie dostępności danego leku. Dla samego właściciela takiego magazynu ułatwieniem jest kontrolowanie i ustawianie wysokości temperatury w magazynie, albo w poszczególnych częściach magazynu (chłodnia).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here