niedziela, Listopad 19, 2017

Czy młody rolnik dostanie kredyt?

0

Po czasach, w których młodzi uciekali z terenów wiejskich wreszcie nastały te, w których młode pokolenie zaczyna uznawać wieś za coraz bardziej atrakcyjną. Chodzi nie tylko o bogactwo natury i spokój z dala od miejskiego zgiełku. Wieś ma dzisiaj ogromny potencjał biznesowy, można śmiało powiedzieć, że przeżywa wzmożony rozwój. Młody rolnik może zaś skorzystać z pomocy, dzięki której będzie prężnie prowadził swoje gospodarstwo.

Kalendarze i notesy reklamowe – idealny upominek świąteczny dla pracowników

0

Zbliżający się nieuchronnie koniec roku to czas, kiedy większość firm przygotowuje się do tego, by podziękować swoim partnerom, kontrahentom, jak i pracownikom za całoroczną współpracę. Najczęściej wybieranym upominkiem są kalendarze lub notesy, które będą towarzyszyły swoim właścicielom w pracy, w nadchodzącym roku. Stanowią one nie tylko praktyczny, ale i elegancki prezent, na którym w łatwy sposób można zamieścić znaki firmowe.

Jak racjonalnie spłacić dług? Zobacz, od czego zacząć

0

Zadłużyłeś się, a teraz masz wrażenie, że pogrążasz się coraz bardziej? Nie masz z czego spłacić długów, więc wystrzegasz się wierzyciela w nadziei, że to pozwoli uniknąć Ci konsekwencji? To nierozsądna decyzja. Zamiast chować głowę w piasek i z niepokojem patrzeć w przyszłość, podejdź do spłaty długu racjonalnie i wyjdź na finansową prostą.

Jakie wady i zalety posiada sklep na Magento?

0

Skrypty pozwalające na automatyzację i inteligentne prowadzenie sklepu internetowego dostępne są w wielu komercyjnych oraz darmowych wersjach. Jednym z polecanych i gruntownie sprawdzonych przez użytkowników skryptem jest Magento. Sklep internetowy bez odpowiedniej platformy ułatwiającej wiele aspektów zarządzania będzie pochłaniał wiele czasu i sił.

Plusy i minusy szybkich pożyczek przez internet

0

Pożyczki krótkoterminowe mają zarówno wady, jak i zalety. Ich ocena w dużej mierze zależy od punktu widzenia pożyczkobiorcy, a także powodu ich zaciągania. Przewrotny los sprawia, że niektórzy są zmuszeni w krótkim czasie zorganizować sporą sumę pieniędzy, a żaden bank nie jest w stanie pożyczyć pieniądze w ciągu zaledwie kilkunastu minut. Osoba pożyczająca pieniądze w ważnym celu, np. na lekarstwa, z pewnością będzie zadowolona z możliwości szybkiego przelewu na konto. Klientów, którzy przecenili swoje możliwości spłaty, szybkie pożyczki przez internet mogą jedynie rozczarować.

Fundusze hedgingowe

0

Opoka TFI to towarzystwo z tradycjami. W branży kapitałowej funkcjonuje od 10 lat i odznacza się wieloma sukcesami. Głównym obszarem działalności są fundusze absolutnej stopy zwrotu. Pomimo swego rodzaju kontrowersyjności tego typu funduszy w polskich realiach okazuje się, że niezależne i prywatne towarzystwo funduszy inwestycyjnych Opoka TFI jest gwarantem w kwestii kompleksowego i profesjonalnego zarządzania funduszami. Dowód? 100% skuteczność stóp zwrotu w przestrzeni ostatnich 12 miesięcy. Więcej o ofercie i wynikach na stronie internetowej – https://www.opokatfi.pl/

Elastyczna polityka

Żeby zacząć mówić o tym trudnym do zdefiniowania, a zarazem zbliżonym do funduszy absolutnej stopy zwrotu pojęciu hedge fund należy wspomnieć o polityce firmy Opoko TFI opartej na unikalnych strategiach i filozofii. Składa się ona z podejścia do ryzyka, zwłaszcza pojęcia ryzyka kluczowego, bo tak interpretowana przez specjalistów jest niska płynność danego aktywa. W mniemaniu tej doświadczonej firmy ważne jest zestawienie potencjalnego zysku z ryzykiem w przypadku każdej podejmowanej decyzji. Równie istotna jest praca analityczna na którą składa się formułowanie niezależnych opinii oraz myślenie z perspektywy prywatnego inwestora, a nie korporacji, co niestety stało się powszechnością u konkurencji. Jeśli chodzi o kwestię oceny inwestycji istotne jest wykorzystanie analizy między rynkowej, analizy sentymentu, jak również analizy technicznej. Dopiero te trzy płaszczyzny są w stanie zapewnić kompleksową i zgodną z prawdą ocenę inwestycji. Wracając do tematu absolutnej stopy zwrotu – jest ona ostatnim elementem filozofii inwestowania w firmie Opoka TFI. Generowanie zarobku kształtuje się niezależnie od sytuacji rynkowej, co zaprzecza wielu opiniom o braku skuteczności tego typu funduszy. Ważne jest również oparcie o aktywa wyceniane na rynku publicznym oraz samo zarządzanie poparte wieloletnim doświadczeniem i wiedzą. No dobrze, ale jak ta elastyczna forma polityki ma się do tytułowych funduszy hedgingowych?

Hedge fund, a absolutna stopa zwrotu

Fundusze hedgingowe to termin odesłany do lamusa przez specjalistów z branży kapitałowej. Wielu z nich niesłusznie traktuje to określenie na zasadzie synonimu apropos absolutnej stopy zwrotu. W tej sytuacji należy pokrótce objaśnić hedge fund. Jak już wspomniałem terminu nie da się jednoznacznie zdefiniować. Jest to rodzaj funduszu zamkniętego, co świadczy o tym, że jest on przeznaczone dla konkretnej liczby i kategorii inwestorów z progiem kwoty wynoszącej w przypadku lokalnego rynku 40.000EUR. Posługuje się mnogością instrumentów inwestycyjnych na zasadzie inwestycji krótko i długoterminowych. Kluczem strategicznym w osiągnięciu odpowiedniego zysku jest dźwignia finansowa oraz tzw. krótka sprzedaż. Jak widać pomiędzy hedge fund, a absolutną stopą zwrotu jest mnóstwo podobieństw, toteż często te pojęcia bywają ze sobą utożsamiane – https://www.opokatfi.pl/aktualnosc/czy-mamy-w-polsce-fundusz-hedgingowy.

Pierwsza darmowa pożyczka – jak to działa?

0

Wakacyjna beztroska potrzebna jest każdemu. Chętnie więc korzystamy z letnich atrakcji i nie chcemy martwić się ilością pieniędzy na koncie. Jednak nawet na wakacjach mogą nas zaskoczyć nieprzewidziane wydatki.

Lokaty terminowe: długo czy krótkoterminowe? Sprawdź, ile możesz zarobić

0

Chociaż od dłuższego czasu stopy procentowe pozostają na niskim poziomie, lokaty cieszą się sporą popularnością wśród Polaków. Niskie oprocentowanie nie powinno być jednak powodem do tego, by wybrać przypadkową ofertę. Warto porównać dostępne lokaty i sprawdzić, która opcja jest korzystniejsza: długo czy krótkoterminowa?

Jak ominąć spread przy wymianie walut?

0

Mianem spreadu określa się różnicę pomiędzy kursem kupna, a sprzedaży danej waluty. Jest on formą zarobku dla pośrednika, takiego jak bank, kantor stacjonarny lub e-kantor. Dlatego wysokość spreadu ma kluczowe znaczenie podczas wymiany środków pieniężnych na inną walutę. Korzystając z tego typu usług zauważyć można bardzo duże różnice pomiędzy oferowanymi kursami kupna oraz kursami sprzedaży. Szczególnie wysoki poziom spreadów spotykany jest w bankach, gdzie nierzadko przekracza on nawet 10% wartości całego przelewu.

Wskaźnik Bibby MSP Index – 13. fala badania

0

Niedawno opublikowane zostały wyniki 13. fali badania przeprowadzonego przez Bibby Financial Services. Zebrane dane wskazują na nieznaczną poprawę nastrojów wśród przedsiębiorców. Co może być dobrym znakiem, gdy weźmiemy pod uwagę pesymistyczne podejście przedsiębiorców z 12. fali badania. Jakie jeszcze wnioski możemy wyciągnąć z raportu przygotowanego przez Bibby Financial Services?