środa, Listopad 13, 2019

Budżetowe odświeżenie mieszkania za 3000 zł

0
Budżetowe odświeżenie mieszkania za 3000 zł

Co jakiś czas trzeba odświeżać mieszkanie, niezależnie od tego czy mieszkamy w nim sami czy też mamy je przygotowane na wynajem. Budżetowe odświeżenie mieszkania za 3000 zł jak najbardziej jest możliwe, jednak trzeba liczyć się z tym, że trzeba będzie większość prac wykonać we własnym zakresie, a także kupić materiały budowlane w promocji albo w tanich sklepach.

Trzeba będzie zwrócić uwagę na ceny, ponieważ cena jest tutaj bardzo ważnym czynnikiem ograniczającym co nie oznacza jednak, że taki rani remont nie ma szans być przeprowadzony dobrze. Można nawet znaleźć dobra i solidną ekipę remontową za te pieniądze i mieć gwarancję wykonania dobrze wszystkich prac. Mały remont mieszkania za 3000 zł, czy zmieścimy się w tej kwocie wszystko będzie zależało przede wszystkim od zakresu prac, a także na przykład powierzchni mieszkania oraz wykorzystanych materiałów. Oczywiście przy cenie rzędu 3000 zł trzeba mówić jedynie o odświeżeniu a nie kompleksowym remoncie na przykład kuchni czy łazienki gdzie chcemy wymienić też płytki czy meble. To nie wchodzi w grę. Jak odświeżyć mieszkanie za 3000 zł, tutaj pomocne będzie na przykład pomalowanie ścian na nowy kolor. Ciekawe badanie w kwestii budżetu na odświeżenie mieszkania przeprowadził portal Fixly, z którego wynika, że średnio na remont przeznaczamy ok. 6000 zł. Raport można zobaczyć tu: https://fixly.pl/blog/budowa-remont/jak-remontuja-polacy-raport-2018/.

Odświeżenie mieszkania

Niektórzy lubią kolory jasne, inni z kolei ciemne. Nie ma tutaj reguły co powinno się komu podobać ponieważ to po prostu kwestia gustu. Cykliczny remont mieszkania powinien stale być wpisany w nasze plany, ponieważ łatwo o tym zapomnieć, a raczej łatwo zapomnieć o zaplanowaniu wydatków z tym związanych. Jeżeli takie wydatki z góry zaplanujemy, to nie ma szans, aby o tym zapomnieć, a z konsekwencji mamy pewność, że nasze mieszkanie zawsze będzie wyglądać nienagannie. Dlatego też nie wolno ociągać się z decyzją o remoncie domu czy mieszkania ponieważ ta decyzja jest bardzo ważna do tego, aby na przykład w mieszkaniu nie było brudno czy aby gdzieś nie rozwinęła się pleśń.

Trzeba dbać o swoje miejsce do życia, niezależnie od tego czy planujemy w danym miejscu zostać dłużej czy też nie, niezależnie od tego czy jest to mieszkanie nasze, kupione, czy też wynajmowane. Budżetowe odświeżenie mieszkania to bardzo rozsądna decyzja nie tylko w kontekście posiadania małej ilości gotówki, ale także w kontekście rozsądnych życiowych wyborów. Już za kilka tysięcy złotych można mieszkać w ładnym i funkcjonalnym mieszkaniu, zatem naprawdę nie ma na co czekać i trzeba podjąć decyzję o małym remoncie. Wesprze nas w tym ekipa remontowa, albo też rodzina czy znajomi. Na pewno pomogą przy małych pracach,które nie wymagają sporo zachodu.

Obligacje i akcje – czym są i gdzie można je kupić

0
Obligacje i akcje - czym są i gdzie można je kupić

Jak inwestować, by mieć pewność nie tylko wysokich, ale też stałych dochodów? Na to pytanie starają się odpowiedzieć miliony inwestorów kupujących papiery wartościowe. Pośród nich do najpopularniejszych należą obligacje oraz akcje. Zwłaszcza początkującym inwestorom warto przybliżyć oba terminy, starając się pokazać, gdzie poza warszawskim parkietem można i warto inwestować kapitał.

Obligacje

Obligacją jest dłużny papier wartościowy emitowany przez rządy lub korporacje. Najczęściej mają one wartość pieniężną. Nabywca kupując ten rodzaj papierów wartościowych, może liczyć, że w określonym terminie otrzyma konkretną kwotę. Zdarza się, że obligacje zawierają klauzulę wcześniejszego (przedterminowego wykupu). Przedsiębiorstwo lub rząd wydając obligacje, może pozyskać pieniądze na bieżące funkcjonowanie lub inwestycje. Obligacje skarbowe najczęściej mają za zadanie zmniejszyć deficyt budżetowy. Jeśli tylko ich emitentem jest stabilne finansowo państwo, ich zakup łączy się z niewielkim ryzykiem i tym samym stosunkowo niskim poziomem zysku. Na nieco więcej można liczyć, nabywając obligacje korporacyjne; oczywiście wzrasta też ryzyko. Dla przedsiębiorców emisja obligacji to rodzaj pożyczki – tańsza alternatywa wobec kredytu bankowego, stąd planując ich zakup, należy baczniej prześledzić kondycję finansową (podobnie trzeba postąpić, wybierając akcje).

Akcje

Tym mianem określa się papiery wartościowe emitowane przez przedsiębiorstwo mające status spółki akcyjnej. Każda pojedyncza akcja jest ułamkową wartością kapitału, będąc jednocześnie dokumentem potwierdzającym prawa nabywcy, takie jak prawo do dywidendy czy możliwość ich odsprzedaży. Kolejnym prawem jest możliwość uczestniczenia w walnym zgromadzeniu, co oznacza możliwość wpływu na kluczowe decyzje firmy. Co oczywiste, przywilej ten dotyczy inwestorów posiadających pokaźny pakiet akcji. Następnym uprawnieniem dla posiadacza akcji jest pierwszeństwo zakupu papierów wartościowych z kolejnej emisji – przed inwestorami nieposiadającymi akcji danej firmy.

W teorii nieograniczony potencjał wzrostu wartości akcji i tym samym wypłacanej dywidendy to najważniejszy czynnik działający na wyobraźnię inwestorów i giełdowych graczy. Na rynku papierów wartościowych można znaleźć kilka rodzajów akcji. Pierwszą są tzw. blue chips, czyli papiery wartościowe emitowane przez znane na całym świecie korporacje (np. Michelin, Google, Siemens), zapewniające stabilne kursy i tym samym stały dochód. Ich przeciwieństwem są akcje groszowe, które emitują spółki o marnej kondycji finansowej lub przedsiębiorstwa szukające kapitału na nowe inwestycje. Spekulacja akcjami groszowymi sprawia, że ich kurs jest niestabilny. To kusi ogromnymi zyskami, jednocześnie jest balansowaniem na krawędzi. Kolejną grupą akcji są papiery wartościowe emitowane przez start-upy – będące nie tyle przedsiębiorstwem, lecz ideą (na początku było tak np. z Teslą czy Facebookiem).

Jak inwestować w akcje światowych gigantów i obiecujących start-upów

Kiedy warszawska Giełda Papierów Wartościowych wydaje się za ciasna, trzeba poszukać większego rynku. Powodzeniem cieszą się giełdy nowojorskie, gdzie można kupować akcje nie tylko firm z USA, ale też z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Szwecji czy Finlandii.

W praktyce są dwie możliwości zakupu papierów wartościowych za granicą. Pierwszą są domy maklerskie współpracujące z bankami – to niezłe rozwiązanie, ale niestety połączone ze sporą prowizją. Drugą są internetowe platformy finansowe, jak Freedom24, będące zarówno brokerem, jak również źródłem fachowej wiedzy o rynku finansowym oraz kondycji konkretnych spółek. Możliwość sterowania zakupem i sprzedażą papierów wartościowych online to jedna z wielu zalet. Inne to możliwość natychmiastowego zlecenia wypłaty całości bądź części zgromadzonego kapitału czy możliwość doładowania konta kartą płatniczą.

Jak prawidłowo używać gaśnicy?

0
Jak prawidłowo używać gaśnicy

Gaśnica i jej prawidłowe użycie

Przepisy przeciwpożarowe nakładają obowiązek posiadania gaśnicy w samochodzie, a także w miejscach użyteczności publicznej oraz w miejscach pracy. Ponadto szefowie sprawujący nadzór nad takimi budynkami mają też obowiązek przeprowadzenia szkoleń ppoż. dla pracowników. Z założenia wynika więc, że w każdym budynku (oprócz domów i mieszkań, gdzie nie ma takiego obowiązku) większość dorosłych ludzi wie, jak używać gaśnicy, ale czy to prawda?

Ważne odnośnie gaśnic

Sama obecność w pomieszczeniu lub w samochodzie gaśnicy nie daje jeszcze gwarancji do ugaszenia zarzewia pożaru. Trzeba jeszcze się nią posłużyć, a czasami także wiedzieć, do jakiego rodzaju palących się materiałów dana gaśnica służy. Na szczęście obecnie, ze względu na dość rygorystyczne wymagania przeciwpożarowe, odpowiednio przeszkolony pracownik nadzorujący obecność sprzętu ppoż. dobierze do danego pomieszczenia gaśnice prawidłowo, a gaśnice samochodowe są przystosowane do swego celu przez producentów. Najważniejsze w obu wypadkach jest to, aby gaśnica miała odpowiednią homologację oraz została zastąpiona nową, gdy minie okres jej przydatności do użycia. Sprzęt przeterminowany to wyłącznie atrapa, a tym zarzewia pożaru się nie ugasi.

Inaczej sprawa przedstawia się w wypadku domów i mieszkań prywatnych, gdzie obowiązku posiadania gaśnicy nie ma. Tutaj, jeżeli właściciele zdecydują się na zakup, sami muszą dokonać wyboru albo posłuchać doradców, którzy wiedzą najlepiej jaka gaśnica będzie odpowiednia do domu.

Dostępne w handlu rodzaje gaśnic

Posługując się przykładową ofertą na stronie strefa998.pl, przedstawiamy dostępne w handlu rodzaje gaśnic wraz z ich przeznaczeniem:

  • gaśnice pianowe – do zwalczania pożarów cieczy i ciał stałych;
  • gaśnice proszkowe – do zwalczania pożarów urządzeń pod napięciem elektrycznym;
  • gaśnice śniegowe – do zwalczania pożarów m.in. benzyny alkoholu oraz gazów;
  • gaśnice wodne mgłowe – do zwalczania pożarów ciał pochodzenia organicznego, od drewna po tłuszcze.

Niektóre rodzaje gaśnic posiadają specjalną dedykację, jak „gaśnica samochodowa” czy „gaśnica kuchenna” oraz oferowane są w zróżnicowanych pojemnościach – wszystkie powyższe rodzaje gaśnic znajdziesz na: https://strefa998.pl/218-gasnice

Czy opłaca się mieć w domu (w samochodzie) gaśnicę i jak jej użyć?

Pytanie pierwsze wydaje się retoryczne, zakup gaśnicy to dla domu nie jest ogromny wydatek, a wypadki, jak zapalenie się tłuszczu w kuchni mogą się przecież przydarzyć.

Co do użycia gaśnicy, to chociaż na każdej znajduje się instrukcja obsługi, warto widzieć, co robić po kolei z gaśnicą i że przede wszystkim nie należy wpadać w panikę:

– odbezpieczyć gaśnicę (zerwać plastikowy pasek zabezpieczający zawleczkę, ale nie szarpaniem, lecz przekręceniem, wówczas pasek pęknie);

– kilkakrotnie odwracamy gaśnicę do góry dnem (dla wymieszania i pobudzenia zawartości – jak zalecają strażacy);

– naciskamy raz dźwignię (ważne szczególnie w gaśnicach samochodowych i małych kuchennych), aby przebić syfon i pozwolić wymieszać się zawartości gaszącej z dwutlenkiem węgla, który zawartość wyrzuci na zewnątrz;

– naciskamy dźwignię, a strumień substancji gaśniczej kierujemy na ogień, starając się trzymać gaśnicę pionowo.

Czy można uzyskać profesjonalną pomoc przy wyjściu z długów? Sprawdzamy!

0
Czy można uzyskać profesjonalną pomoc przy wyjściu z długów? Sprawdzamy!

Z długami mierzy się już niemal 2,8 mln Polaków, a liczba osób z problemami finansowymi rośnie z roku na rok. I ty jesteś jedną z nich? Nie jesteś sam ze swoim zmartwieniem. Aby się z nim uporać i wyjść na finansową prostą, skorzystaj ze wsparcia, jakie oferują firmy pomagające wyjść z długów. Co mogą dla ciebie zrobić i gdzie możesz się zwrócić po pomoc? Wyjaśniamy.

W co będzie warto inwestować w 2020 roku?

0
W co będzie warto inwestować w 2020 roku

Na rynku znajduje się bardzo dużo godnych uwagi produktów, które mogą nam pomóc w pomnożeniu majątku osobistego. Wiele osób decyduje się na odłożenie swoich pieniędzy na lokacie, inni z kolei zaczynają inwestować w nieruchomości lub akcje spółek, natomiast jeszcze inna grupa ludzi lokuje swój kapitał w metalach szlachetnych (m. in. w sztabki złota). W co najlepiej zainwestować własne pieniądze w nadchodzącym roku?

Pożyczki na raty miesięczne czy tygodniowe? Sprawdź, co się opłaca!

0
Pożyczki na raty miesięczne czy tygodniowe? Sprawdź, co się opłaca!

Potrzebujesz gotówki na dowolny cel, a bank nie chce Ci jej udzielić? Nic straconego. Na pomoc przychodzą pożyczki pozabankowe, które dostosowują swoje oferty do potrzeb Klienta. Solidny pożyczkodawca przejrzyście przedstawia warunki oferty, wyszczególniając przy tym wszystkie opłaty. Warto się z nimi dokładnie zapoznać przed podpisaniem umowy.

Pożyczka na raty miesięczne czy tygodniowe?

Jednym z najważniejszym aspektów zobowiązania finansowego jest forma jego spłaty. W przypadku szybkich pożyczek możesz zdecydować się na dwie możliwości oddania należności – są to raty miesięczne i tygodniowe. Które wybrać? Postaramy się pomóc!

Opcja A – spłacam co miesiąc

Raty miesięczne są przydatne wtedy, kiedy decydujemy się na pożyczenie większej kwoty pieniędzy, np. 15 000 zł czy 20 000 zł. Dłuższy okres kredytowania umożliwia łatwiejsze spłacenie zobowiązania przy korzystnym oprocentowaniu. Firmy pożyczkowe oferują różne okresy spłaty zaczynając od 6 miesięcy do nawet 48 miesięcy. Jednakże, jeśli chcemy zdecydować się na pożyczenie małej kwoty, np. 2000 zł, raty miesięczne mogą stać się naszą przysłowiową „kulą u nogi”, ponieważ wysokość rat jest dużo wyższa, a oprocentowanie wzrasta wprost proporcjonalnie do okresu kredytowania.

Opcja B – spłacam co tydzień

Potrzebna Ci gotówka na naprawę samochodu bądź drobny remont? Skorzystaj z oferty pożyczek z tygodniowymi ratami! Pożyczkodawcy oferują różne okresy kredytowania poczynając od 5 do nawet 130 tygodni. Oczywiście, im większy okres spłaty, tym mniejsze raty tygodniowe. Kredytowanie tego typu jest wygodne, gdyż kwoty do spłaty są bardzo niskie, co dotyczy także oprocentowania. Krótszy okres spłaty pozwala także na szybsze pozbycie się zobowiązania finansowego, co jest kolejnym plusem oferty “tygodniowej”.

Pożyczki w LoanMe – dostosuj okres spłaty do swoich potrzeb!

LoanMe oferuje pożyczki w wysokości od 800 zł do nawet 11.000 zł w okresie od 5 do 130 tygodni. W ofercie LoanMe znajduje się pożyczka osobista na dowolny cel, co oznacza, że nie musisz informować pożyczkodawcy o tym, na co wydasz pożyczone pieniądze. Firma oferuje również wariant „pożyczki za 0 zł” dla nowych Klientów. Jeśli pożyczysz od 800 zł do 6.000 zł i spłacisz zobowiązanie w 4 ratach w ciągu 30 dni  – LoanMe nie naliczy Ci żadnych odsetek ani prowizji! Spłacisz dokładnie tyle, ile pożyczyłeś. Polecamy odwiedzić stronę pożyczkodawcy: https://loanme.pl/

Pamiętaj o najważniejszym!

Zanim zdecydujesz się na konkretną pożyczkę, pamiętaj o dokładnym zapoznaniu się ze wszystkimi zapisami umowy oraz regulaminu. Uważnie prześledź rankingi pożyczkodawców oraz opinie w Internecie, poznaj firmę i jej działania. Pamiętaj, aby nigdy nie brać pożyczki pod wpływem chwili lub emocji. Warto również rzetelnie ocenić swoje możliwości finansowe, aby w późniejszym czasie uniknąć spirali zadłużenia.

Jakie jest zastosowanie systemu MES?

0
Jakie jest zastosowanie systemu MES?

System MES, czyli System Realizacji Produkcji, kojarzy się głównie z firmami produkcyjnymi, gdzie najczęściej znajduje zastosowanie. Nie jest to jedyny obszar przemysłu, w którym może być on z powodzeniem użytkowany. Ze względu na swoją uniwersalność i możliwość łatwego dopasowania do potrzeb firmy, jego popularność wzrasta też w innych branżach.

Czy radca prawny może być pełnomocnikiem?

0
Czy radca prawny może być pełnomocnikiem?

Radca prawny kojarzy się wielu osobom głównie z poradami, czy też pomocą w sporządzeniu pism. Wynika to z faktu, że jeszcze kilkanaście lat temu zakres oferty kancelarii radcowskiej był mocno ograniczony. Obecnie obowiązujące przepisy gwarantują o wiele szersze uprawniania. W zdecydowanej większości przypadków nie ma konieczności korzystania z usług adwokata.

Outsourcing usług księgowych – tylko dla początkujących firm?

0
Outsourcing usług księgowych - tylko dla początkujących firm?

Rzetelnie prowadzona księgowość jest nieodłącznym elementem każdej firmy. Wiele osób próbuje prowadzić dokumentację samodzielnie. Skutki braku wiedzy oraz doświadczenia są różne. Właśnie dlatego warto wziąć pod uwagę outsourcing usług księgowych. Jest to rozwiązanie, które cieszy się rosnącym zainteresowaniem.

Czy wizyta u notariusza musi być droga?

0
Czy wizyta u notariusza musi być droga?

Wizyta w kancelarii notarialnej zwykle kojarzy nam się ze sporym wydatkiem. Wiele zależy od specyfikacji danej sprawy, Warto jednak wziąć pod uwagę, że notariusz musi dostosować się do konkretnego cennika. Oznacza to, że nie ustala on cen samodzielnie. Nie trzeba więc obawiać się zbyt dużej rozbieżności.