piątek, Wrzesień 21, 2018

Certyfikacja to nie tylko ISO

0
Certyfikacja to nie tylko ISO

Międzynarodowa Organizacja Normalizacyjna (ISO) to niekwestionowany lider w zakresie tworzenia różnego rodzaju standardów. Certyfikacja ISO jest bardzo popularna na całym świecie i cieszy się dużym zaufaniem.

Kilka zasad prowadzenia e-biznesu, które każdy powinien znać

0
Kilka zasad prowadzenia e-biznesu, które każdy powinien znać

E-biznes staje się coraz bardziej popularny, gdyż oferuje szereg zalet dla każdego z nas. Jeśli jesteśmy klientem, kusi nas szybkość realizacji zamówień, bezpieczeństwo i przede wszystkim wygoda. Jeśli jesteśmy przedsiębiorcą, możemy skorzystać z wielkich możliwości, jakie daje cała przestrzeń internetowa. Zatem jak powinniśmy prowadzić e-biznes, by nam się to opłaciło?

Auto zastępcze z OC sprawcy – kiedy możesz się ubiegać?

0
Auto zastępcze z OC sprawcy - kiedy możesz się ubiegać?

Czasami kolizje drogowe są tak niebezpieczne, że samochód nie nadaje się do dalszej jazdy, a poszkodowany kierowca musi się pogodzić z przynajmniej chwilowym brakiem dostępu do własnego auta. Z oczywistych względów jest to niezbyt komfortowa sytuacja. Czy w takim razie przysługuje nam auto zastępcze z OC sprawcy?

AUDYT BEZPIECZEŃSTWA PRACY – CZYLI PRZESTRZEGANIE ZASAD W FIRMIE

0
AUDYT BEZPIECZEŃSTWA PRACY

            Dużo mówi się o bezpieczeństwu w pracy, ale jak zrobić to w praktyce, by twoi podwładni faktycznie czuli się bezpiecznie i byli odpowiednio przygotowani do pracy w trudnych warunkach? Warto zdać sobie sprawę z tego, że bezpieczeństwo to nie tylko ogólnokrajowe normy narzucone z góry przez różne organy, ale również ścisłe normy wewnątrzfirmowe. Jeśli chcesz mieć pewność, że twoi pracownicy kompleksowo zapoznali się z zasadami bezpieczeństwa, przeprowadź w swojej firmie audyt bezpieczeństwa pracy.

Czym jest audyt bezpieczeństwa pracy?

Audyt to niezależna ocena pracy w przedsiębiorstwie, oceniana przez zewnętrzną firmę. Warto zatrudnić do tego profesjonalistów specjalizujących się w danej dziedzinie – dzięki temu będziesz mieć pewność, że mieli wcześniej styczność z działaniami podobnych do tych, którymi zajmuje się twoja firma.  Po wykonanym audycie przedsiębiorca otrzymuje kompleksową dokumentację z zakresu przeprowadzonych działań, jak i również otrzyma listę działań priorytetowych, która umożliwia stworzenie planu działań korygujących.

Czym zajmuje się audyt bezpieczeństwa pracy?

Audyt działa na wielu obszarach jednocześnie. Skupia się między innymi na:

  • Kwestiach związanych z bezpieczeństwem i higieną pracy. Tu sprawdza się chociażby, czy wszyscy pracownicy posiadają niezbędną wiedzę i kwalifikację do podejmowania pracy na danym stanowisku. Dodatkowo dzięki wsparciu firmy z zewnątrz na tym etapie można ustalić, czy potrzebne są jakieś dodatkowe działania wewnątrzfirmowe z zakresu bhp, np. kursy doszkalające
  • Medycynie pracy – to ważne zwłaszcza w dużych firmach. Audyt sprawdzi, czy wszyscy pracownicy posiadają ważne dokumenty. Warto też wysłać pracowników na dodatkowe badania profilaktyczne.
  • Działaniu maszyn i urządzeń technicznych wykorzystywanych w przedsiębiorstwie. Bezpieczeństwo to podstawa i dobrze jest sprawdzać maszyny nawet wtedy, gdy teoretycznie pracują dobrze. Czasem jedna, niewinna usterka może kosztować kogoś życie – nie warto ryzykować!
  • Sprawdzeniu czynników szkodliwych i niebezpiecznych – mowa tu chociażby o toksycznych odpadach, pyłach czy gazach powstałych przy produkcji czy też chemikaliach, które mogłyby mieć wpływ na zdrowie i życie pracownika
  • Skontrolowaniu ochrony przeciwpożarowej – w każdym przedsiębiorstwie powinna ona działać bez zarzutu, ale szczególnie duże znaczenie ma w wielkich przedsiębiorstwach, gdzie równolegle przebywa często kilkaset osób – w takiej sytuacji nie można sobie pozwolić na zaniedbanie ochrony przeciwpożarowej
  • Skontrolowaniu transportu i magazynowania – również tu firmę obowiązują normy, których trzeba przestrzegać. Warto o tym pamiętać, bo już samo łamanie praw związanych z transportem może sporo kosztować twoje przedsiębiorstwo
  • Zastosowanie dokumentacji powypadkowej – w sytuacji kryzysowej firma powinna zapewnić pracownikowi oraz sobie kompleksową dokumentację powypadkową, która może pomóc zdobyć odszkodowanie oraz uchronić przed ewentualnymi problemami prawnymi

Autor: Pozycjoneria.pl. Artykuł powstał dzięki współpracy z przedstawicielem firmy Team Prevent Sp. z o.o. z Pszczyny.

Kierunki studiów podyplomowych w Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania w Warszawie pewnym startem w przyszłość

0
Kierunki studiów podyplomowych

Ukończenie studiów niestety nie jest gwarancją otrzymania pracy w wyuczonym zawodzie. Często jest tak, że ukończony kierunek nie zawierał wszystkich dziedzin i zagadnień, które okazują się niezbędne przy wykonywaniu określonych zawodów. Kończąc germanistykę, nie zawsze możemy nauczać języka niemieckiego. Na szczęście istnieją studia podyplomowe będące przyspieszonym kursem z danego kierunku. Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania oferuje szereg studiów podyplomowych, stawiając na nowoczesność i rozwój.

Kierunki medialne

WSEiZ to szkoła nastawiona na poszukiwanie nowych rozwiązań. Na próżno szukać wśród jej kierunków przestarzałych i skamieniałych filologii, czy pedagogiki. Studia podyplomowe w tej szkole odbywają się na takich kierunkach jak m.in. Zarządzanie Nieruchomościami, Zarządzanie Kulturą, Praktyka Zarządzanie Komunikacją Wizualną w Marketingu. Na pierwszy rzut oka kierunki te wydają się dość abstrakcyjne. Jednak po bliższym zapoznaniu, okazje się, że nie tylko uczą samej praktycznej wiedzy, ale przede wszystkim wiedzy obecnie bardzo pożądanej. Rynek pracy w ciągu ostatnich kilkunastu lat bardzo się zmienił. Od wiedzy bardziej liczą się umiejętności. Nie zawsze jednak istnieje możliwość wykazania się nimi w chwili rekrutacji. Dlatego kierunek podyplomowych studiów, który brzmi tak jak zawód, który chcemy wykonywać to klucz do sukcesu. Jako iż Warszawa jest miejscem, do którego tłumnie zjeżdżają studenci z najdalszych zakątków Polski, obecność szkoły oferującej tak nietypowe kierunki studiów, jest obowiązkowa.

Kierunki z zarządzania, marketingu i mediów, to te dziedziny, z których zdobycie jakiejkolwiek wiedzy praktycznej jest bardzo trudne. Studia licencjackie czy magisterskie z reguły jedynie zahaczają o nowe dziedziny, jednak się na nich nie skupiają. Dzięki istnieniu podyplomówek możliwe jest zdobycie konkretnej, przydatnej w życiu umiejętności i wiedzy z popularnych i poszukiwanych na rynku pracy zawodów.

Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania w Warszawie stawia na ekologię

Poza zarządzaniem i mediami w WSEiZ w Warszawie znaleźć możecie kierunki z ekologicznym zacięciem. Samorządowy Manager Energii, Gospodarka Odpadami Komunalnymi, Zarządzanie Podmiotem Leczniczym, Gospodarka Wodno-Ściekowa, Nowe i Odnawialne Źródła Energii – to wszystkie z dostępnych kierunków podyplomowych w dziedzinie ekologii. Odnawialne źródła energii czy zarządzanie odpadami to nie tylko przyszłościowy zawód, ale przede wszystkim przyszłość naszej planety. To jak będziemy korzystać z jej dobrodziejstw i w jaki sposób dbać o nasze otoczenie będzie miało namacalne efekty w przyszłości. Dlatego niezwykle istotne jest, by pieczę nad tym sprawowali ludzi z wiedzą i konkretnymi umiejętnościami.

Dzięki ofercie szkoleniowej tej szkoły możliwe jest pewne i optymistyczne spoglądanie w przyszłość. Zdobywanie potrzebnych i poszukiwanych umiejętności w połączeniu z ekologicznym podejściem to nasza wspólna przyszłość.

Spóźniłem się ze spłatą pożyczki – co robić?

0
Spóźniłem się ze spłatą pożyczki - co robić?

Statystyki nie pozostawiają złudzeń – Polacy są wielkimi entuzjastami brania pożyczek, widząc w nich szansę na szybkie sfinansowanie bieżących potrzeb, planów czy marzeń. Jednak należy pamiętać o sytuacjach, których czasami nie sposób ominąć – gdy z jakiegoś względu terminowa spłata nie jest możliwa. Co robić? Z góry nastawiać na kłopoty z prawem i komornikiem na karku? Nie! Problem da się rozwiązać znacznie korzystniej.

Jak rekruterzy szukają pracowników?

0
Jak rekruterzy szukają pracowników?

Head-hunterzy, zwani często też rekruterami lub bardziej opisowo, specjalistami od zatrudniania, stali się w ostatnich latach rozchwytywani. Związane jest to z dynamicznym rozwojem rynku pracy, który rozwija się nie tylko w klasycznym ujęciu ilościowym, ale także w ujęciu jakościowym. Mamy obecnie znacznie większą grupę aktywnych zawodowo osób, na naszym rynku pojawili się imigranci, jak również wzrosły wskaźniki mówiące o elastyczności zawodowej, na przykład skłonność do zmiany miejsca pracy czy do przeprowadzki za pracą. Firmy częściej muszą szukać pracowników i rozumieją też, że jakość kapitału ludzkiego bywa kluczową kwestią decydującą o ich sukcesie. Znajdowanie pracowników dla firm siłą rzeczy stało się wielkim biznesem. Pozostaje tylko pytanie, jak pracownik powinien się w takim świecie odnaleźć, ponieważ jemu zależy na dobrej pracy tak samo, jak pracodawcy zależy na dobrym pracowniku.

Niskie kwalifikacje? Decyduje szczęście

Cały czas większość oferowanych miejsc pracy charakteryzuje się stosunkowo niskimi wymaganymi kompetencjami. Pracownik fabryczny nie potrzebuje specjalnych zdolności, jego pasje nie są istotne, a hobby nie ma znaczenia dla pracodawcy. Ważne są podstawowe czynniki, takie jak na przykład właściwe doświadczenie z maszynami czy posiadanie wykształcenia co najmniej średniego. Dlatego dominuje selekcja negatywna, czyli rekruter przegląda zgłoszenia za koleją i akceptuje je hurtowo, jeśli tylko potencjalny pracownik spełnia minimalne wymagania.

Pracownik wykwalifikowany musi się wyróżnić

Pracownik posiadający wyższe kwalifikacje jest rzecz jasna w innej sytuacji, ponieważ musi się wyróżniać. Wyróżnikiem mogą być na przykład studia podyplomowe dla dietetyka, jeśli ktoś liczy na pracę przy organizacji imprez, układaniu jadłospisów, gdzie znaczenie ma jakość i skład podawanych posiłków. Te studia wyższe i inne propozycje, jakie posiada Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, mogą okazać się kluczowe, ponieważ dwie doświadczone osoby z odpowiednim wykształceniem będą trudne do selekcji, ale z miejsca wygra osoba, która posiada studia podyplomowe. Studia podyplomowe dietetyka mogą otwierać wiele drzwi, chociaż oczywiście jest to tylko przykład. Dla każdej pracy znaczenie będą miały inne czynniki i kwalifikacje. Ważne jest, by CV wyraźnie odróżniało się na tle ogółu. Trzeba oczywiście pamiętać, by była to różnica pozytywna, albowiem pracodawcy poszukują pracowników z pozytywnymi wyróżnikami.

Najlepiej wykwalifikowani pracownicy dominują na rynku pracy

Największym wyzwaniem dla rekruterów są osoby z najwyższymi kwalifikacjami. Tych bowiem zawsze w procesie rekrutacji zgłasza się niewielu. Jeśli ktoś spełnia na przykład wymogi formalne związane z posadą szefa w oddziale banku, może wybierać w wielu ofertach. Rekruter będzie miał mniejszy wybór, a osoba z wysokimi kwalifikacjami zawsze będzie miała pierwszeństwo podczas procesu rekrutacji. Wysokie kwalifikacje to jeden z ważniejszych czynników, branych pod uwagę w procesie rekrutacji na nowe stanowisko pracy.

Pożyczka na dowód – zobacz kto może ją otrzymać

0
Pożyczka na dowód - zobacz kto może ją otrzymać

Pożyczenia pieniędzy na dowolny cel, stało się bardzo popularnym sposobem finansowania zakupów czy spłaty innych zobowiązań. Coraz więcej zwolenników zyskują również pożyczki online, które można dostać przy zachowaniu minimum formalności. Często wystarczy jedynie dowód osobisty, aby móc otrzymać taką pożyczkę. Kto dokładnie może ubiegać się o tego rodzaju pożyczkę?

Architektura krajobrazu – co to jest i dlaczego jest tak istotna?

0

Kształtowanie życiowej przestrzeni człowieka za pomocą szaty roślinnej to nic innego jak architektura krajobrazu. Charakter krajobrazu tworzony jest jednak nie tylko za pomocą roślinności, ale także elementów wodnych, ukształtowania terenu, krajobrazu czy klimatu. Warto także wspomnieć o kulturze, glebie czy tradycji i potrzebach społecznych. Dlaczego architektura krajobrazu jest tak istotna dla naszego życia oraz dlaczego jest niezwykle popularnym kierunkiem studiów?

Zielone miasta

Wyobraźmy sobie miasto, w którym nie ma parku, zielonego skwerku, drzew ani odrobiny świeżo zielonej trawy. Prawdopodobnie byłoby to miasto nie do zniesienia. Wszystkie te elementy otaczającego nas świata, na które często nie zwracamy nawet uwagi, zostały ówcześnie dokładnie przemyślane, zaprojektowane i stworzone z myślą nie tylko o estetyczności, ale głównie o użyteczności. Zadrzewiony chodnik jest przyjemniejszy latem niż ulica bez śladu cienia, a pies, który może się wybiegać w parku dużo szczęśliwy. Studia na kierunku architektury krajobrazu proponują dwie specjalności, z których pierwsza dotyczy właśnie projektowania krajobrazu z funkcją rekreacyjną. I to właśnie tam młodzi ludzie uczą się, jak i gdzie stworzyć park czy promenadę, by przyjemniej i łatwiej poruszało się nam po miejskiej przestrzeni.

Studenci tego kierunku uczą się jak aranżować przestrzeń do celów wypoczynkowych, a wszystko to poprzez naukę uprawy roślin, urbanistyki, ergonomii oraz współczesnej architektury. Wprowadzanie jakichkolwiek zmian w miejskim krajobrazie czy też tworzenie go zupełnie od nowa to odpowiedzialne zadanie. Architekci muszą brać pod uwagę szereg zróżnicowanych aspektów, od historycznych i kulturowych po wygodę, użyteczność, ekonomiczność, ekologię oraz oczekiwania współczesnego człowieka. Dlatego w planie kształcenia przyszłych specjalistów z tej dziedziny znalazły się także takie dziedziny jak techniki odnowy środowiska czy historia architektury.

Interesują Cię studia Architektury Krajobrazu? Sprawdź studia Warszawa WSEIZ.

Architektura krajobrazu jako studia międzyobszarowe

Jednak nie tylko bulwary i miejsca wypoczynkowe wymagają swego planu i architektonicznego zaprojektowania. Place przed centrami handlowymi, podwórka osiedlowe, zieleń przy szkołach czy urzędach, słowem wszystko to, co jest „zielonym ” elementem miast także zostało stworzone przez architekta krajobrazu. Aby tego było mało, absolwenci specjalności projektowania krajobrazu wielofunkcyjnego mają za zadanie tworzyć również parki narodowe i rezerwaty przyrody. Jest to zatem wiedza międzyobszarowa, ponieważ musi obejmować urbanistykę w takim samym stopniu jak znajomość filozofii przyrody, biologii i fizjologii roślin.

Architektura krajobrazu jest niezwykle ważna, zwłaszcza w miastach rozwijających się, głównie dlatego, że pilnuje zachowania równowagi pomiędzy tym, co zurbanizowane a tym, co naturalne. Umiejętność dopasowania odpowiednich roślin do mikroklimatu miasta sprawia, że życie w nim staje się nie tylko łatwiejsze i przyjemniejsze, ale także zdrowsze.

Szybkie pożyczki chwilówki, a planowanie wakacyjnego budżetu

0

Szybkie pożyczki chwilówki mogą być rozwiązaniem, które umożliwi sfinansowanie każdego wydatku, a w perspektywie nadchodzącego lata, również wakacyjnego wyjazdu z rodziną czy przyjaciółmi. Przy planowaniu urlopu warto skorzystać z dodatkowych pieniędzy.