sobota, Lipiec 4, 2020

Polski dostawca sprzętu do laboratoriów inżynierii lądowej

0
Urządzenie do badań

Prowadzenie działalności gospodarczej we współczesnych czasach wiąże się często z koniecznością zakupu specjalistycznego sprzętu. Tak jest między innymi w przypadku przedsiębiorstw zajmujących się budową i konstrukcją dróg. Wykorzystywane podczas budowy materiały powinny być wielokierunkowo przebadane i powinny odpowiadać międzynarodowym normom i specyfikacjom technicznym. Dlatego zakup sprzętu do laboratorium powinien odbywać się u sprawdzonego dostawcy, który nie tylko oferuje sprzęt najwyższej jakości, ale również sprawny serwis i profesjonalne doradztwo.

Sprzedaż sprzętu do laboratoriów inżynierii lądowej

Stojąc przed wyborem firmy dostarczającej sprzęt do laboratoriów inżynierii lądowej, nie powinniśmy decydować pochopnie. W tej branży bardzo istotne jest doświadczenie i renoma firmy. Biorąc pod uwagę te kryteria, niewątpliwie najlepszym rozwiązaniem jest nawiązanie współpracy z firmą Viateco.

Jest to firma, która działa na polskim rynku już od 1991. W sprzedaży posiada wysokiej klasy urządzenia pochodzące od renomowanych producentów. W asortymencie znajduje się sprzęt służący do badania między innymi:

 • mieszanek mineralno-asfaltowych (MMA), czyli penetrometr do badania penetracji asfaltu, duktylometr cyfrowy, ekstraktor automatyczny ultradźwiękowy, Ubijak Marshalla, zestaw próżniowy, granulator asfaltu, penetrometr do nawierzchni, mieszarka do masy bitumicznej, prasa żyratorowa, zespół chłodzący do ekstraktorów, piła precyzyjna, zagęszczarka, koleinomierz, urządzenie do badań niskotemperaturowych;
 • betonu – urządzenia do badania zawartości powietrza w betonie (porozymetr), wodoprzepuszczalności betonu, formy, mieszarki do betonu, stolik do badania rozpływu betonu, prasa wytrzymałościowa, wkładka DV 500, wilgotnościomierze, geolokalizatory, detektory zbrojenia, młotki, analizatory korozji;
 • metali, czyli sprzęt do badania twardości, grubości oraz wytrzymałości (twardościomierze, grubościomierze ultradźwiękowe, prasy uniwersalne);
 • oznakowania i farb, tj. oznakowania pionowego, poziomego oraz sprawdzania właściwości farb (na przykład: naczynia, aplikatory, wzorce, mierniki);
 • materiałów budowlanych;
 • innych materiałów niezbędnych w inżynierii lądowej (między innymi: zaprawy i cementu, kruszyw, papieru, skał).

W sprzedaży są także urządzenia dydaktyczne oraz sprzęt stosowany w meteorologii. Niektóre sprzęty są dostępne jako produkty używane.

Serwis urządzeń do laboratoriów inżynierii lądowej

Viateco to synonim niezawodnego serwisu sprzedawanych urządzeń. Firma posiada całą flotę samochodów, które są w pełni wyposażone w narzędzia serwisowe i części zamienne.

Każda zgłoszona awaria jest błyskawicznie naprawiana przez zespół wykwalifikowanych serwisantów. Przegląd i naprawa zakupionego sprzętu odbywa się w uzgodnionym z klientem miejscu oraz czasie.

Warto zwrócić uwagę, że dostawa zakupionego towaru odbywa się za pomocą samochodów Viateco. Wiąże się to zatem z najwyższym bezpieczeństwem dostawy.

Doradztwo na temat sprzętu do laboratoriów inżynierii lądowej

Niewątpliwie istotnym aspektem przy zakupie sprzętu do laboratorium inżynierii lądowej jest profesjonalne doradztwo. Pracownicy firmy Viateco posiadają zarówno teoretyczną, jak i praktyczną wiedzę w zakresie sprzedawanych produktów. Oferują kompleksowe wsparcie podczas doboru sprzętu do potrzeb kupującego.

Zabezpieczenie instalacji fotowoltaicznej

0
Zabezpieczenie instalacji fotowoltaicznej

Nie da się ukryć, że fotowoltaika staje się co raz bardziej popularnym źródłem energii eleketrycznej. Jest to związane z licznymi programi rządowymi i lokalnymi, dzięki którym koszt inwestycji jest mniejszy niż w rzeczywistości. Dodatkowo w Polsce zapanowała moda na bycie ekologicznym, dzięki czemu co raz więcej osób chce żyć w zgodzie ze środowiskiem. Instalacje fotowoltaiczne nie emitują żadnych szkodliwych dla środowiska substancji, dzięki czemu przyczyniamy się do zachamowania negatywnych skutków globalnego ocieplenia. Każda instalacja PV poprawnie zamontowana jest całkowiecie bezpieczna, jednak nie należy zapomnieć o jej odpowiednim zabezpieczeniu. W tym celu montuje się specjalnie rozdzielnie PV, które chronią calą instalację od strony AC i DC.

Ilość pożarów zwiazanych z fotowoltaiką jest naprawdę niewielka, jednak brak odpowiedniego zabezpieczenia od strony AC i DC jest główną ich przyczyną, dlatego warto zwrócić uwagę na odpowiednie zabezpieczenie instalacji fotowoltaicznej.

Zdarza się, że instalatorzy czasami nie są zaznajomieni z europejskimi normami bezpieczeństwa instalacji fotowoltaicznych i podchodzą do instalacji stosując zasadę „jakoś to będzie”. Nie biorą jednak pod uwagę faktu, iż w przypadku awarii instalacji fotowoltaicznej, inwestor wróci do instalatora z rzadaniem rekompensaty z tytułu źle wykonanej instalacji fotowoltaicznej.

Na co zwrócić uwagę w rozdzielniach PV?

Przede wszystkim na to czy ograniczniki zostały dobrane odpowiednio. Zdarza się, że instalatorzy stosują ograniczniki DC 2P zamiast 3P. Instalatorzy niejednokrotnie też zapominają, iż w przypadku gdy moduł znajduje się w odległości większej niż 1 m od inwertera, wówczas powinien zostać zabezpieczony ogranicznikiem. Instalatorzy czasami wykorzystują tez ograniczniki AC do zabezpieczenia strony DC, co nie powinno się wydarzyć. Czasami można zobaczyć też zbyt dużą liczbę bezpieczników topikowych jednak nie jest to duży błąd – nie wpływa on na bezpieczeństwo instalacji fotowoltaiczne. W ten sposób instalator zawyższa koszt całej instalacji.

Jak uniknąć błędów i mieć bezpieczną instalację fotowoltaiczną?

Przede wszystkim należy wybrać firmę instalatacyjną, która cieszy się długoletnim stażem na rynku PV. Dodatkowo warto poczytać opinie o takiej firmie w internecie. Jeżeli chodzi o zabezpieczenia to warto poszukać ich w sklepach elektrycznych, które często proponują gotowe rozwiązania – rozdzielnie zabezpieczające instalacje fotowoltaiczne, które wystarczy tylko zamontować.

Jak zostać lakiernikiem samochodowym?

0
lakiernik

Spora część właścicieli warsztatów samochodowych często narzeka na trudności w znalezieniu specjalisty w zawodzie takim jak lakiernik samochodowy. Praca lakiernika jest bowiem stabilna, o ile jesteśmy dobrymi fachowcami w tej dziedzinie. Lakiernicy samochodowi bez problemu mogą znaleźć pracę w swoim zawodzie. Dodatkowo warto jest dodać, że ten zawód jest jednym z zawodów deficytowych, czyli takich na które jest obecnie duży popyt. Inaczej mówiąc lakierników samochodowych jest zdecydowanie za mało. Gdzie znajdziemy pracę jako lakiernik samochodowy? W tym zawodzie pracy możemy szukać przede wszystkim w warsztatach, firmach zajmujących się produkcją pojazdów, a nawet możemy pójść dalej i otworzyć własny biznes, czyli warsztat lakierniczy. Co będzie nam potrzebne aby zostać lakiernikiem samochodowym? Przekonajcie się sami!

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/jak-zostac-lakiernikiem-samochodowym/

Lakiernik samochodowy – edukacja

W Polsce szkoły zawodowe stały się coraz bardziej zaniedbywane. To właśnie dlatego brakuje nam odpowiednio wykwalifikowanych specjalistów jeżeli chodzi o branżę mechaniczną. Lakiernik samochodowy jest to zawód bardzo wymagający. Aby zostać dobrym fachowcem, wymagane jest posiadanie szerokiej wiedzy z zakresu lakiernictwa. Dodatkowym aspektem jest znajomość procesów chemicznych zachodzących podczas nakładania i utwardzania lakieru. Oprócz mechaniki, lakiernik musi posiadać wiedzę dotyczącą aspektów chemii i fizyki. Chcąc rozpocząć edukację w tym kierunku możesz udać się do szkoły zawodowej, bądź technikum samochodowego. 

Klasa profilowana na kierunku lakiernika

Najpopularniejsza ścieżką edukacji jest połączenie uczęszczania do szkoły zawodowej o profilu lakiernika. W tym samym czasie możemy odbywać praktyki w warsztacie lakierniczym. Pozwoli nam to na zdobycie praktycznej wiedzy oraz potrzebnego doświadczenia. Po ukończeniu szkoły o takim kierunku możemy zdobywać dalsze kwalifikacje w zawodzie. Pomogą nam w tym liczne kursy oraz szkolenia lakiernicze. Aby zostać lakiernikiem i poszerzyć naszą wiedzę o dyplom należy zdać egzamin czeladniczy, a później egzamin mistrzowski. Zdanie tych egzaminów będzie potwierdzało nasze kwalifikacje w danym zawodzie.

Zobacz też: http://www.joujou.pl/remont-kuchni-jak-przebiega/

Rejestracja firmy przez internet – jak to zrobić?

0
firma przez internet

Jeżeli zaczynasz prowadzenie firmy, ale nie wiesz za co się zabrać. Jesteśmy tutaj po to, aby Ci pomóc. Na pewno rozpoczęcie prowadzenia takiej firmy jest zdecydowanie prostsze niż było to w dawnych czasach. Obecnie w internecie mamy pełno informacji o tym jak napisać dobry biznesplan oraz jak powinna wyglądać prawidłowa analiza SWOT i inne przydatne rzeczy do rozpoczęcia biznesu. Jeszcze całkiem niedawno osoba, która chciała zarejestrować swoją firmę musiała zmagać się z masą biurokracji oraz udowodnić, że jest twardy. Bieganie z masą dokumentów od urzędu do urzędu mogło być naprawdę uciążliwe i zajmowało wiele dni. W jaki sposób możemy zarejestrować firmę przez internet? Sprawdźcie sami! 

Przeczytaj też: https://www.wsb.com.pl/rejestracja-firmy-przez-internet/

Rejestracja firmy przez internet krok po kroku, CEIDG

Rejestracja firmy poprzez witrynę online, odbywa się za pośrednictwem publicznego portalu Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, czyli w skrócie CEIDG. Jest to o wiele bardziej wygodne niż rejestracja za pośrednictwem bankowości elektronicznej.

Po wejściu na witrynę CEIDG, dostępne będą panele z napisami:

• Przed wypełnieniem wniosku 

• Złóż wniosek CEDIG

• Znajdź przedsiębiorcę 

• Wybierz formę opodatkowania 

• Wyszukaj kod PKD 

• Mały ZUS plus 

• Sukcesja

• Zarejestruj spółkę 

• Wykaz podatników VAT

Opcję która nas interesuje jest przycisk „Złóż wniosek CEIDG”. Po kliknięciu w napis, wyświetli nam się przypomnienie, które informuje nas że rejestracja jest bezpłatna, działalność gospodarczą możemy rozpocząć z dniem złożenia wniosku, choć możemy też wskazać datę późniejszą lub wcześniejszą.

Podstawowym warunkiem, aby założyć swoją firmę Przez internet, jest to, że musisz się zarejestrować w serwisie CEIDG. Dodatkowo musisz mieć podpis elektroniczny lub profil zaufany. Jeżeli go nie posiadasz, do dzieła. Jeżeli nie chcesz posiadać profilu zaufanego, możesz również odwiedzić Urząd Gminy i złożyć wniosek rejestracyjny działalności tradycyjnie na papierze.

Dobra wiadomość jest taka, że do profilu zaufanego możesz zalogować się przy pomocy banku kropka W większości banków posiada taką opcję na swojej stronie. Na telefon dostaniesz wówczas kod, który posłuży Ci do zalogowania się na profilu.

Głównym zadaniem jest to, aby wypełnić formularz wniosku o wpis do CEIDG. Zadanie To nie jest skomplikowane, w każdej chwili również możesz skorzystać z pomocy serwisu.

Zobacz też: http://www.bestoferta.pl/jakie-ksiazki-warto-przeczytac-w-2020-roku/

Grenlandia – arktyczna przygoda

0
Grenlandia

W północnej części Oceanu Atlantyckiego znajduje się jedna z najbardziej niesamowitych wysp na świecie. Grenlandia, bo o niej mowa leży geograficznie w Ameryce Północnej, ale historycznie i politycznie w Europie. 84% powierzchni wyspy pokrywa lądolód, dominuje klimat polarny, jedynie na wybrzeżu subpolarny i tam też temperatura powietrza w najcieplejszym miesiącu – lipcu, wynosi + 100C. Grenlandia to raj dla turystów, którzy liczą na przygodę życia.

Odrobina cywilizacji

Choć większość turystów przybywając na Grenlandię nie skupia się na zwiedzaniu miast, to warto zacząć poznawać wyspę od pobytu w stolicy. Stolicą Grenlandii jest Nuuk, miasto liczące nieco ponad 17 000 mieszkańców. Zwiedzanie miasta warto zacząć od miejsca, gdzie wszystko się zaczęło, czyli od portu kolonialnego. Do tego miejsca w 1721 roku dotarł Hans Egede – założyciel miasta. Początkowo miasto nosiło nazwę Godthåb, w krótkim czasie zaczęło się rozwijać i stało się najważniejszym w tym rejonie ośrodkiem handlu i transportu transatlantyckiego. Wraz z przybyciem Hansa Egede zaczęło się zmieniać oblicze wyspy. Pojawiły się kolorowe, drewniane domy budowane z materiałów przywożonych statkami z Europy. Można je podziwiać do dzisiaj, podobnie jak dom założyciela miasta. Portu strzeże posąg Sedny – innuickiej bogini morza.

Aby poznać lepiej Grenlandię warto odwiedzić Grenlandzkie Muzeum Narodowe. Można tu odbyć podróż w czasie i cofnąć się o 4500 lat do czasów kamienia łupanego. Muzealne ekspozycje ukazują historię wyspy i pomagają lepiej poznać jej mieszkańców.

W pobliżu Muzeum Narodowego znajduje się muzeum miasta Nuuk. Znajdziemy tu przedmioty związane z historią miasta, muzeum organizuje również czasowe wystawy poświęcone fotografii czy malarstwu.

Niezwykle ważnym miejscem dla mieszkańców miasta jest Kittat. Jest to warsztat obrabiania skór zwierząt, a także miejsce, gdzie można poznać historię stroju grenlandzkiego. Od 2013 roku przekształcono Kittat na muzeum, w którym w zależności od pory roku można podziwiać, jak powstają hafty avittat czy korale.

Drugim co do wielkości miastem Grenlandii jest oddalone o 320 km od stolicy Sisimut. Miasto odwiedzane chętnie głównie przez miłośników sportów zimowych. Również w tym mieście znajduje się muzeum, gdzie można poznać historię handlu i przemysłu na Grenlandii. Sporą atrakcja tego miasta jest jedyna na wyspie chińska restauracja, która serwuje chińskie potrawy przyrządzone z typowo grenlandzkich składników.

Zorza polarna i gorące źródła

Jednym z najpiękniejszych zjawisk w przyrodzie jest zorza polarna. Jest kilka miejsc na świecie, gdzie można obserwować to magiczne zjawisko: Syberia, Alaska, Islandia, Grenlandia. Wycieczki na Grenlandię warto planować na grudzień lub przełom stycznia i lutego, to właśnie wtedy jest największa szansa zobaczyć zorzę polarną. Dodatkową atrakcją zimowego pobytu na wyspie są psie zaprzęgi. Przyglądanie się zjawisku z takiego środka transportu to wyjątkowe przeżycie.

W okresie zimowym oraz wczesną wiosną (do połowy kwietnia) sporym zainteresowaniem cieszą się przejażdżki skuterem śnieżnym czy psim zaprzęgiem. W tym okresie można uprawiać sporty zimowe (narciarstwo czy snowboard). Dla turystów organizowane są wyprawy na rakietach śnieżnych. Podczas takiej pieszej wędrówki można zobaczyć lisy polarne, czy zające. Dla wędkarzy sporą atrakcją może być łowienie ryb spod lodu.

Maj to miesiąc, w którym topnieje śnieg, a wyspa budzi się do życia. Psi zaprzęg zastępuje łódź. Na Grenlandii poza dużymi miastami nie ma dróg. Transport i przemieszczanie odbywają się możliwymi ze względu na warunki pogodowe dostępnymi środkami (w zimie skutery i psie zaprzęgi, latem statki i łodzie). W maju zaczyna się okres polowania na narwale, to okazja do spróbowania jego mięsa. Od 25 maja do 25 lipca trwa dzień polarny, przygotujmy się więc na „białe noce”, które nieco zaburzą nasz rytm dnia.

Na wyspie Uunartoq przez cały rok na turystów czekają gorące źródła. Temperatura wody sięga nawet 370C.

Dzika natura

Grenlandia posiada ubogą florę, na którą w głównej mierze składają się trawy, mchy i porosty. Na południu wyspy rosną karłowate drzewa, ale ich wysokość rzadko dochodzi do 10 m. Dzika natura to bogactwo ptaków, ryb i ssaków. Nawet Grenlandia nie jest wolna od owadów i pajęczaków, żyje tu ok 700 gatunków tych stworzeń (motyle, pająki, a nawet komary). Na wybrzeżu żyją renifery, piżmowoły arktyczne, niedźwiedzie polarne, lisy polarne, zające i gronostaje. Przy odrobinie szczęścia spotkamy te zwierzęta w ich naturalnym środowisku podczas wypraw na rakietach śnieżnych czy psim zaprzęgiem.

Ptaki zamieszkujące Grenlandię to pardwy, sowy śnieżne, mewy i gęsi. Wody w pobliżu wyspy to królestwo dorsza, łososia i dużych ssaków morskich (narwale, morsy, foki). W związku z kurczeniem się pokrywy lodowej część zwierząt lądowych zmuszona jest szukać nowych terenów łowieckich i żyje bliżej ludzi. Dlatego dzika Grenlandia jest coraz mniej dzika.

Polskie biura podróży mają w swojej ofercie również wycieczki na Grenlandię. W ich folderach znajdziemy informacje o Grenlandii, walucie, języku urzędowym czy warunkach przekroczenia granicy.

Do zobaczenia na Grenlandii

Dla tych co mają dość zatłoczonych plaż, morderczego upału i ciągłego pośpiechu wyjazd na Grenlandię będzie świetnym wyborem. Tutaj czas biegnie inaczej, ludzie żyją prościej, a niezapomniane widoki są na wyciągnięcie ręki. Tu dosłownie na chłodno możemy podziwiać naturalne piękno.

 

Quizy dla dzieci i nastolatków. 4 tytuły

0
Quizy dla dzieci i nastolatków

Na pewno każdemu rodzicowi zależy na tym, by jego dziecko miało zapewnione optymalne warunki do rozwoju – w tym intelektualnego. Jednym z najlepszych sposobów na jego stymulację jest z całą pewnością sięgnięcie po zabawki edukacyjne. Znalezienie odpowiednich produktów tego typu na szczęście nie będzie trudne. Jednym z najlepszych wyborów w tej dziedzinie są z całą pewnością różnorodne quizy dla dzieci. Wybór jest naprawdę ogromny. Na potwierdzenie tych słów przygotowaliśmy listę czterech tytułów dla najmłodszych.

 1. Quizy dla dzieci: Magiczny Quiz. Zwierzęta
 2. Quizy dla dzieci: Granna: Gdzie raki zimują?
 3. Quizy dla dzieci: Colour Brain: Myśl kolorem!
 4. Quizy dla dzieci: What’s up? Kapitan Nauka

Quizy dla dzieci: Magiczny Quiz. Zwierzęta

To propozycja skierowana do rodziców dzieci powyżej siódmego roku życia. Producent rekomenduje, by w Magiczny Quiz grały dzieci od pierwszej do trzeciej klasy szkoły podstawowej. Tak jak pozostałe tytuły z tej serii, grę cechuje innowacyjne rozwiązanie, polegające na użyciu farby wrażliwej na ciepło. Dzięki temu po potarciu każdej karty, barwnik staje się niewidoczny, a oczom malucha ukazuje się odpowiedź na zadane pytanie.

Quizy dla dzieci: Granna: Gdzie raki zimują?

To quiz stworzony z myślą o najmłodszych omnibusach. Premiuje bogatą wiedzę ogólną i zawiera różnorodne pytania przynależne do rozmaitych kategorii i dziedzin – na przykład literatury, geografii czy biologii. Każde opakowanie zawiera planszę, cztery figurki raków wraz z podstawkami, instrukcję oraz – co najważniejsze – zestaw 45 kart z wydrukowanymi pytaniami. Gra dostępna jest w wersji podróżnej, co oznacza, że bez przeszkód możecie zabrać ją na przykład na wakacyjny wyjazd. Kupicie ją na https://ksiegarnia-edukacyjna.pl/pol_m_Gry-i-puzzle_Gry-edukacyjne-i-logiczne_Logiczne_Quizy-1017.html.

Quizy dla dzieci: Colour Brain: Myśl kolorem!

Ten tytuł to nie tylko wspaniała gra edukacyjna, ale też świetna, towarzyska rozrywka dla całej rodziny (choć nie tylko, bo doskonale sprawdzi się również na całkowicie „dorosłej”) imprezie. Na tle pozostałych tego typu propozycji wyróżnia się wyjątkowym konceptem, polegającym na odpowiedzi na zadane pytania za pomocą kolorowych kart.

Quizy dla dzieci: What’s up? Kapitan Nauka

O tym, jak ważna w dzisiejszych czasach jest nauka języków obcych, na pewno nie musimy nikomu przypominać. Warto zacząć ją tak wcześnie, jak to tylko możliwe. Nastolatkom zaś pomoże w tym quiz What’s up? z serii Kapitan Nauka. Tytuł to doskonały wybór dla rodziców 15-latków i starszej młodzieży, która w przystępny sposób pozwala zapoznać się z kluczowymi zwrotami i wyrażeniami mowy Szekspira.

Kredyty EBI – uzupełnienie wkładu własnego inwestorów

0
Kredyty EBI - uzupełnienie wkładu własnego inwestorów

Szukając dodatkowego kapitału, bardzo duży odsetek polskich przedsiębiorstw decyduje się na kredyt bankowy. Wśród nich na wyróżnienie zasługuje produkt EBI, który może być dużo bardziej opłacalny. W jaki sposób przedsiębiorca może się o niego ubiegać? Kto może wnioskować o pożyczkę i czy aby na pewno warto to zrobić? Na te i inne pytania odpowiadamy poniżej!

Czym są kredyty EBI? Podstawowe informacje

Dotychczas z dofinansowania Europejskiego Banku Inwestycyjnego (EBI) mogły skorzystać głównie jednostki samorządu terytorialnego państw członkowskich Unii Europejskiej. Nowy program EBI przeznaczony jest także dla inwestorów indywidualnych, prowadzących działalność gospodarczą w ramach specjalnej linii kredytowej, tzw. global loans. W związku z tym cieszy się jeszcze większym zainteresowaniem.

Sektor małych i średnich przedsiębiorstw to grupa docelowa Europejskiego Banku Inwestycyjnego, dla której przygotował on program preferencyjnych kredytów. To doskonały sposób na sfinansowanie większej inwestycji długoterminowej. Zobowiązanie może być wzięte zarówno w polskich złotych, jak i w walucie obcej. Istnieją dwie formy oprocentowania – stałe i zmienne.

Program EBI i kredyty dla firm – które przedsiębiorstwa mogą otrzymać takie wsparcie?

Atrakcyjny i niskokosztowy sposób zdobycia dodatkowego kapitału nie jest dostępny dla każdej firmy. O wsparcie tego typu wnioskować mogą właściciele działalności gospodarczych z sektora MŚP (Małych i Średnich Przedsiębiorstw), którzy szukają finansowania na realizację inwestycji związanych z:

 • lokalną infrastrukturą,
 • wytwarzaniem energii elektrycznej,
 • ochroną środowiska naturalnego,
 • produkcja przemysłową,
 • przetwórstwem rolno-spożywczym,
 • turystyką i usługami pokrewnymi.

Wsparcie dla małych i średnich przedsiębiorstw – w jaki sposób można je otrzymać?

Fundusze Europejskiego Banku Inwestycyjnego rozdzielane są przy wsparciu BGK, który współpracuje z niektórymi bankami komercyjnymi. Jednym z nich jest Santander Bank Polska. Aby uzyskać pożądany kapitał na inwestycję, należy przejść standardową procedurę, w której trakcie weryfikowana jest historia i zdolność kredytowa wnioskodawcy. Małe i średnie przedsiębiorstwa mogą ubiegać się o EBI w wysokości aż do 500 tys. złotych. W przeciwieństwie do tradycyjnych kredytów inwestycyjnych nie jest wymagane przedłożenie szczegółów dotyczących celu inwestycyjnego – nie trzeba przedstawiać biznesplanu ani rozbudowanych analiz. Pieniądze dla firm z programu EBI nie wymagają zabezpieczenia rzeczowego do kwoty 50 tys. złotych.

Kredyty EBI – dofinansowanie przedsięwzięć jednostek samorządu terytorialnego

Przed wprowadzeniem programu EBI, skierowanego dla sektora MŚP, dotychczas z kredytów udzielanych na preferencyjnych warunkach mogły skorzystać przede wszystkim jednostki samorządowe. Linia tych produktów dla samorządów także obsługiwana jest bezpośrednio przez BGK. Oferta przeznaczona dla samorządów z różnych województw jest na bieżąco aktualizowana.

Podobnie, jak w przypadku firm, nie każda jednostka samorządu terytorialnego otrzyma środki. Warunkiem finansowania jest uzyskanie kwalifikacji danej instytucji, stwierdzającej, że jest ona zgodna z obowiązującym regulaminem. Wyróżnić można szereg kryteriów, ale do najważniejszych należy zgodność celu inwestycyjnego z obszarem wspieranym przez EBI. Pożyczki dla samorządów skierowane są na działania z zakresu ochrony środowiska i rozbudowy infrastruktury regionu. Przeznaczone są również na implementowanie rozwiązań z zakresu, tzw. gospodarki opartej na wiedzy. Na wsparcie mogą również liczyć projekty dotyczące modernizacji ośrodków edukacyjnych i zdrowotnych.

Atrakcyjne warunki finansowania w programach EBI – co warto wiedzieć?

Podmioty uprawnione do ubiegania się o otrzymanie wsparcia pieniężnego mogą wnioskować o nie na podstawie projektów, dla których łączny koszt inwestycji nie przekracza 2,5 mln euro. Bardzo istotną informacją dla wnioskodawców będzie fakt, że istnieje możliwość przyznania aż pięcioletniej karencji. Przez pierwsze 60 miesięcy nie trzeba spłacać rat.

W przypadku tzw. grantu MIF Komisji Europejskiej w ramach Instrumentu Infrastruktury Komunalnej poszczególne gminy mogą starać się o pomoc kapitałową w przypadku, gdy koszt inwestycji wynosi od 40 tys. euro do aż 5 mln euro. Obecnie z takiej formy wsparcia korzystają m.in. gmina Podgórzyn, Jemielno czy Powiat Złotoryja w województwie dolnośląskim.

Bariery i odbojnice do magazynu – co warto wiedzieć?

0
Bariery i odbojnice do magazynu – co warto wiedzieć

Magazyn to miejsce o podwyższonym poziomie ryzyka. Wiedzą o tym wszyscy jego pracownicy, zajmujący się takimi działaniami jak rozładunek, załadunek oraz transport towarów na zewnątrz i w obrębie magazynu. W celu zabezpieczenia przebiegu ich pracy stosuje się odpowiednie urządzenia, przeznaczone między innymi do wyznaczania szlaków komunikacyjnych. Wbrew pozorom, jest to kwestia, której nie należy bagatelizować. Znaczna część wypadków mających miejsce na terenie magazynu wynika właśnie z błędów popełnianych w czasie transportu wewnętrznego. W celu podwyższenia poziomu bezpieczeństwa stosuje się przede wszystkim odpowiednie formy oznakowań.

Bezpieczeństwo w magazynie – przede wszystkim

W magazynie panują szczególne warunki pracy. Często, przebiega ona w atmosferze presji czasu i stresu. W rezultacie – pracujące w pośpiechu osoby mogą doprowadzić do licznych wypadków, zdarzających się przede wszystkim z ich przemieszczaniem się po terenie danego magazynu. Dotyczy to głównie – choć nie tylko – osób obsługujących maszyny transportowe, takie jak wózki przemysłowe, wózki widłowe, paleciaki, wózki platformowe czy inne.

W celu zminimalizowania ilości potencjalnych wypadków stosuje się odpowiednie formy oznakowania i zabezpieczenia szlaków komunikacyjnych, wśród których znajdują się między innymi bariery i odbojnice magazynowe. Pozwalają one w wyraźny i widoczny sposób odgrodzić dany szlak komunikacyjny od jego otoczenia. Pozwalają także usprawnić całość komunikacji i transportu w danym magazynie, minimalizując ilość kolizji i zderzeń, które normalnie mogłyby wystąpić pomiędzy różnymi pracownikami.

Barierki i odbojnice stanowią także zabezpieczenie dla przedmiotów i towarów przechowywanych w danym miejscu. Ich zastosowanie pozwala obniżyć ilość zderzeń maszyn transportowych z meblami magazynowymi, a tym samym – zapobiegają uszkodzeniu przechowywanych na nich towarów. Zastosowanie barier i odbojnic może więc wpłynąć korzystnie także na finansowe funkcjonowanie danego magazynu, redukując ilość strat.

Gdzie kupować bariery i odbojnice magazynowe?

Kompleksowe zaopatrzenie magazynu to nie lada wyzwanie. Dlatego osoby przystępujące do tego zadania, poszukują specjalistycznych dostawców wyposażenia dla magazynów. Wśród wartych polecenia znajduje się sklep internetowy magazynuj.pl, w którego ofercie znajdują się różne rodzaje odbojnic magazynowych oraz barierek. Znajdziemy zarówno odbojnice gumowe i metalowe, o prostym kształcie (tak zwane odbojnice liniowe) lub narożne. Oprócz nich, wśród produktów przeznaczonych do wyznaczania i zabezpieczania szlaków komunikacyjnych, znajdują się także plastikowe słupki oraz specjalne bariery.

Magazynuj.pl to miejsce, w którym kompleksowo wyposażysz swój magazyn. Korzystają z niego właściciele i menadżerowie magazynów z terenu całego kraju. Oprócz urządzeń zabezpieczających polecamy także różnego rodzaju urządzenia transportowe, pojemniki, meble magazynowe oraz nadstawki na palety z magazynuj.pl.

Oferta skierowana jest nie tylko do właścicieli magazynów handlowych, ale i tych specjalizujących się w określonym rodzaju towarów – magazynów żywności, chemikaliów, medykamentów, lekarstw i licznych innych.

Czy warto zostać księgowym?

0
jak stać się księgowym?

Księgowy jest to osoba, która odpowiada za prowadzenie bieżących operacji finansowych danego przedsiębiorstwa lub osób fizycznych. Wiele osób kojarzy ten zawód z nudą i monotonnością, a wcale tak nie jest.

Na czym polega praca w księgowości?

Praca w księgowości, wcale nie jest nudna i monotonna, wręcz przeciwnie, jest skomplikowana i zawiła. Przez co wymaga skupienia i głowy ‚na karku’. W ostatnim czasie da się zauważyć, że w tej branży co zakiś czas zachodzą. nowe zmiany. Wynika to z nieustannego rozwoju technologicznego oraz powstaniem programów, które zostały stworzone w celu ułatwienia pracy w branży finansowej.

Księgowy to zawód, który cieszy się popularnością praktycznie cały czas. W końcu każde przedsiębiorstwo musi zatrudnić osobę, która będzie kontrolować ich wpływy i wypływy. Podstawowymi obowiązkami księgowego jest prowadzenie księgi rachunkowej, sporządzanie sprawozdań finansowych, księgowanie wydatków, wyliczanie podatków oraz wykonywanie oraz sporządzanie przelewów bankowych. Księgowy zazwyczaj współpracuje z ZUS, GUS oraz Urzędem Skarbowym.

Praca w księgowości, nie każdemu może odpowiadać. Należy również wziąć pod uwagę fakt, że osoba wykonująca ten zawód jest obciążona odpowiedzialnością, za wszelkie popełnione błędy w rozliczeniach z Urzędem Skarbowym.

Przeczytaj też: http://www.bestoferta.pl/jak-najlepiej-zwolnic-sie-z-pracy/

Jakie wymagania, należy spełnić żeby zostać księgowym?

Jeżeli marzymy o tym, aby zostać księgowym na początku powinniśmy się uda na studia wyższe, najlepiej na kierunek finanse lub rachunkowość. Jeżeli już je ukończyliśmy, a chcemy dodatkowo podnieść swoje kwalifikacje, możemy zdecydować się na certyfikację zawodu księgowego.

W branży księgowej doszło również do różnic edukacyjnych, niektórzy są wyłącznie po ukończonym kursie kwalifikacyjnym, a inni po studiach. W związku z tym, zostały spisane inne wytyczne dla osób po kursie oraz dla osób z wyższym wykształceniem. Aby móc się ubiegać o certyfikację zawodu, osoba po studiach wyższych musi odbyć 3 letnią praktykę, z kolei osoby po kursie, z wykształceniem średnim 2 letnią praktykę i zdać obowiązkowy egzamin. Podstawowy warunek wiąże się z odbyciem praktyk:

Inwestowanie w swój rozwój przyniesie korzyści w późniejszych latach, ponieważ jest to zawód, który wymaga ciągłego doszkalania się. Tylko wtedy możemy wykonywać swoją pracę należycie.

Źródło: https://przyciagnijsukcesy.pl/

Jaki wybrać stół prasowalniczy?

0
Jaki wybrać stół prasowalniczy

Obecnie coraz więcej przedsiębiorców zdaje sobie sprawę z tego, że wybór właściwego wyposażenia do firmy wcale nie jest tak prosty, jak się wszystkim wydaje. W szczególności jest to duże wyzwanie, jeżeli mamy zakupić produkty, które będą musiały być w użyciu czasem nawet i przez kilkanaście lat. Zatem czym się kierować w tym przypadku?