środa, Sierpień 23, 2017

Fundusze hedgingowe

0

Opoka TFI to towarzystwo z tradycjami. W branży kapitałowej funkcjonuje od 10 lat i odznacza się wieloma sukcesami. Głównym obszarem działalności są fundusze absolutnej stopy zwrotu. Pomimo swego rodzaju kontrowersyjności tego typu funduszy w polskich realiach okazuje się, że niezależne i prywatne towarzystwo funduszy inwestycyjnych Opoka TFI jest gwarantem w kwestii kompleksowego i profesjonalnego zarządzania funduszami. Dowód? 100% skuteczność stóp zwrotu w przestrzeni ostatnich 12 miesięcy. Więcej o ofercie i wynikach na stronie internetowej – https://www.opokatfi.pl/

Elastyczna polityka

Żeby zacząć mówić o tym trudnym do zdefiniowania, a zarazem zbliżonym do funduszy absolutnej stopy zwrotu pojęciu hedge fund należy wspomnieć o polityce firmy Opoko TFI opartej na unikalnych strategiach i filozofii. Składa się ona z podejścia do ryzyka, zwłaszcza pojęcia ryzyka kluczowego, bo tak interpretowana przez specjalistów jest niska płynność danego aktywa. W mniemaniu tej doświadczonej firmy ważne jest zestawienie potencjalnego zysku z ryzykiem w przypadku każdej podejmowanej decyzji. Równie istotna jest praca analityczna na którą składa się formułowanie niezależnych opinii oraz myślenie z perspektywy prywatnego inwestora, a nie korporacji, co niestety stało się powszechnością u konkurencji. Jeśli chodzi o kwestię oceny inwestycji istotne jest wykorzystanie analizy między rynkowej, analizy sentymentu, jak również analizy technicznej. Dopiero te trzy płaszczyzny są w stanie zapewnić kompleksową i zgodną z prawdą ocenę inwestycji. Wracając do tematu absolutnej stopy zwrotu – jest ona ostatnim elementem filozofii inwestowania w firmie Opoka TFI. Generowanie zarobku kształtuje się niezależnie od sytuacji rynkowej, co zaprzecza wielu opiniom o braku skuteczności tego typu funduszy. Ważne jest również oparcie o aktywa wyceniane na rynku publicznym oraz samo zarządzanie poparte wieloletnim doświadczeniem i wiedzą. No dobrze, ale jak ta elastyczna forma polityki ma się do tytułowych funduszy hedgingowych?

Hedge fund, a absolutna stopa zwrotu

Fundusze hedgingowe to termin odesłany do lamusa przez specjalistów z branży kapitałowej. Wielu z nich niesłusznie traktuje to określenie na zasadzie synonimu apropos absolutnej stopy zwrotu. W tej sytuacji należy pokrótce objaśnić hedge fund. Jak już wspomniałem terminu nie da się jednoznacznie zdefiniować. Jest to rodzaj funduszu zamkniętego, co świadczy o tym, że jest on przeznaczone dla konkretnej liczby i kategorii inwestorów z progiem kwoty wynoszącej w przypadku lokalnego rynku 40.000EUR. Posługuje się mnogością instrumentów inwestycyjnych na zasadzie inwestycji krótko i długoterminowych. Kluczem strategicznym w osiągnięciu odpowiedniego zysku jest dźwignia finansowa oraz tzw. krótka sprzedaż. Jak widać pomiędzy hedge fund, a absolutną stopą zwrotu jest mnóstwo podobieństw, toteż często te pojęcia bywają ze sobą utożsamiane – https://www.opokatfi.pl/aktualnosc/czy-mamy-w-polsce-fundusz-hedgingowy.

Pierwsza darmowa pożyczka – jak to działa?

0

Wakacyjna beztroska potrzebna jest każdemu. Chętnie więc korzystamy z letnich atrakcji i nie chcemy martwić się ilością pieniędzy na koncie. Jednak nawet na wakacjach mogą nas zaskoczyć nieprzewidziane wydatki.

Lokaty terminowe: długo czy krótkoterminowe? Sprawdź, ile możesz zarobić

0

Chociaż od dłuższego czasu stopy procentowe pozostają na niskim poziomie, lokaty cieszą się sporą popularnością wśród Polaków. Niskie oprocentowanie nie powinno być jednak powodem do tego, by wybrać przypadkową ofertę. Warto porównać dostępne lokaty i sprawdzić, która opcja jest korzystniejsza: długo czy krótkoterminowa?

Jak ominąć spread przy wymianie walut?

0

Mianem spreadu określa się różnicę pomiędzy kursem kupna, a sprzedaży danej waluty. Jest on formą zarobku dla pośrednika, takiego jak bank, kantor stacjonarny lub e-kantor. Dlatego wysokość spreadu ma kluczowe znaczenie podczas wymiany środków pieniężnych na inną walutę. Korzystając z tego typu usług zauważyć można bardzo duże różnice pomiędzy oferowanymi kursami kupna oraz kursami sprzedaży. Szczególnie wysoki poziom spreadów spotykany jest w bankach, gdzie nierzadko przekracza on nawet 10% wartości całego przelewu.

Wskaźnik Bibby MSP Index – 13. fala badania

0

Niedawno opublikowane zostały wyniki 13. fali badania przeprowadzonego przez Bibby Financial Services. Zebrane dane wskazują na nieznaczną poprawę nastrojów wśród przedsiębiorców. Co może być dobrym znakiem, gdy weźmiemy pod uwagę pesymistyczne podejście przedsiębiorców z 12. fali badania. Jakie jeszcze wnioski możemy wyciągnąć z raportu przygotowanego przez Bibby Financial Services?

Jak dobrze ubezpieczyć mieszkanie?

0

Rozważasz zakup mieszkania lub jesteś już po podpisaniu umowy? Co dalej? Wykończenie, remont, przeprowadzka? Wszystkie te etapy są niezwykle angażujące, ale warto pomyśleć o jeszcze jednej kwestii, aby Twoje wysiłki nie poszły na marne – zastanów się, jak ubezpieczyć mieszkanie. Sprawdź, jaki zakres i okres ubezpieczenia możesz wybrać, oraz co może się stać, jeśli nie ubezpieczysz własnego „M”.

Segato.pl – tu znajdziesz markowe niszczarki

0

Odpowiednie zabezpieczenie danych osobowych jest obowiązkiem firm. Podobnie niszczenie dokumentów, które są już do niczego niepotrzebne. Żeby wypełnić zalecenia Głównego Inspektoratu Ochrony Danych Osobowych, warto zaopatrzyć się w wysokiej jakości niszczarki do dokumentów. Markowe urządzenia można znaleźć w sklepie Segato.pl.

Przy wyborze niszczarki należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Przede wszystkim zaś to, ile w biurze jest osób, które będą korzystać z takiego urządzenia. Na tej podstawie trzeba wybrać niszczarkę o wydajności pasującej do potrzeb konkretnego biura. Są bowiem modele, które przeznaczone są dla małych firm, jak i potężne urządzenia dla wielkich korporacji. Najlepsze produkowane są przez firmy, które prezentujemy poniżej, a których modele znajdują się w ofercie Segato.pl.

Niszczarki marki Fellowes

Te urządzenia to mercedesy wśród niszczarek. Produkty marki Fellowes uznaje się za jedne z najmocniejszych na rynku. Przykładowo, model Fellowes 425 Ci powstał z myślą o dużych biurach. Wyposażony jest w system zapobiegający przeciążeniu niszczarki (100% Jam Proof). Jednorazowo jest w stanie zniszczyć 28-30 kartek i automatycznie rozpoznaje, gdy do niszczarki włoży się za dużo kartek. Tnie na ścinki 4 x 30 mm, może też niszczyć karty kredytowe i płyty CD/DVD. Kosz ma pojemność 121 litrów. Model ten ma funkcję oszczędzania energii Energy Savings System, która wyłącza urządzenie po 2 minutach od zakończenia niszczenia. Gwarancja na noże tnące wynosi aż 20 lat!

Dla małych lub mikroprzedsiębiorstw albo do użytku domowego dobrym wyborem może być niewielki model 62 MC, który jednorazowo zniszczy 10 kartek na ścinki 3 x 10 mm i ma kosz o pojemności 19 litrów. Jego obudowa jest na kółkach, dzięki czemu urządzenie można łatwo przemieszczać. Gwarancja na noże tnące wynosi 5 lat. Urządzenie choć niewielkie pozwala na niszczenie dokumentów ze zszywkami oraz kart kredytowych.

Niszczarki marki Kobra

Z oferty Segato.pl warto zwrócić uwagę na modele Kobra. To także ścisła czołówka sprzętu biurowego. Charakteryzują się wysokim stopniem tajności, czyli niszczą dokumenty na małe kawałeczki. Nawet te najmniejsze modele, jak choćby C1, która tnie na paseczki 3,5 na 4 mm. Takie urządzenie, które sprawdzi się w domu albo niewielkim biurze, ma możliwość niszczenia kart plastikowych, dokumentów ze zszywkami, spinaczami. W koszu zmieści się 18 litrów ścinków. Niszczarka nie pobiera mocy w funkcji stand-by i jest zabezpieczona przed przegrzaniem. Może pracować nawet 24 godz. na dobę. Ma automatyczne odcięcie zasilania w przypadku zaklinowania papieru lub wyjęcia pojemnika na ścinki.

Do dużych biur można wybrać wysokiej klasy model CC2 TS ES. Tnie dokumenty na malutkie ścinki, 1,9 x 15 mm. Jednorazowo może zniszczyć 19 kartek. Doskonale sprawdza się przy niszczeniu płyt CD/DVD, kart plastikowych, zszywek i małych spinaczy. W koszu zmieści się aż 135 litrów ścinków. Dzięki systemowi Energy Smart nie zużywa mocy w funkcji stand-by. Ma wielofunkcyjny, prosty w obsłudze panel dotykowy oraz system Electronic Power Control, wskazujący wydajność niszczenia w danym momencie.

Dlaczego Segato.pl?

Dzięki odwiedzinom w sklepie https://segato.pl/ niszczarki, każdy znajdzie niszczarkę idealnie pasującą do jego biura, zarówno pod kątem wydajności, funkcji, jak i ceny. Poza tym oferta sklepu obejmuje również bogaty asortyment akcesoriów do niszczarek, więc za jednym zamachem możemy załatwić również zakup dodatkowych produktów potrzebnych do tych urządzeń.

Poznaj najważniejsze rodzaje gwarancji bankowych i dowiedz się, kto może z nich skorzystać

0

Gwarancja bankowa jest jedną z najbardziej popularnych i najbezpieczniejszych form zabezpieczania transakcji. Dzięki niej nie tylko ochronisz interesy firmy przed nieuczciwymi kontrahentami, ale również podkreślisz jej wiarygodność i prestiż. Omawiamy najważniejsze rodzaje gwarancji bankowych i podpowiadamy, kto może z nich skorzystać.

Jaki system płatności warto rozważyć podczas prowadzenia sklepu internetowego?

0
Jaki system płatności warto rozważyć podczas prowadzenia sklepu internetowego?

Zaczynając prowadzić w internecie jakąkolwiek witrynę, która będzie miała na celu sprzedawanie jakiegoś produktu, powinieneś na samym początku pomyśleć także o systemie płatności. W dzisiejszych czasach jest to bardzo rozwinięte i ważne jest, byś na swojej stronie proponował bardzo dużo możliwości, dla wygody Twoich klientów.

Jak działają fundusze absolutnej stopy zwrotu? Jak w nie inwestować? Od czego zacząć? Poradnik dla początkujących

0
Jak działają fundusze absolutnej stopy zwrotu? Jak w nie inwestować? Od czego zacząć? Poradnik dla początkujących

Zarabianie w każdych warunkach, bez względu na koniunkturę panującą na rynkach finansowych. Takie wymagania dotyczące inwestowania nie muszą być marzeniem. Wystarczy wybrać odpowiedni fundusz absolutnej stopy zwrotu.