sobota, Maj 25, 2019

Jak podreperować swój budżet nie wychodząc z domu?

0
Jak podreperować swój budżet nie wychodząc z domu?

Pod koniec każdego miesiąca musisz sięgać do oszczędności? Chcesz odłożyć środki na czarną godzinę? A może po prostu chcesz wyjechać na wymarzone wakacje, ale w pracy nie ma perspektyw na podwyżkę? Powód dla którego szukasz dodatkowego zarobku nie jest istotny – ważne jest to, że istnieje wiele sposobów, które umożliwią Ci realizację tego celu nawet bez wychodzenia z domu. Internet towarzyszy nam codziennie, chociaż najczęściej kojarzymy go z rozrywką lub poszukiwaniem informacji,  jednak jest też świetną platformą do poszukiwania dodatkowego zatrudnienia. Istnieje wiele sposobów na zarabianie w internecie, a część z nich stanowi świetne rozwiązanie dla osób, które chcą poświęcić kilka godzin w tygodniu by zdalnie dorobić do swojej pensji.

Freelancing

Jest to zajęcie, które zapewnia dużą swobodę zarówno w wyborze zleceń, jak i czasu pracy. Istnieje wiele stron internetowych, które niejako pośredniczą pomiędzy zleceniobiorcami i ich potencjalnymi klientami, umożliwiając im kontakt i zapewniając bezpieczeństwo w przepływie zarówno informacji, jak i środków finansowych. Najczęściej występującymi zleceniami są te z szeroko pojętej branży twórczej. Głównym ograniczeniem w zostaniu freelancerem jest potrzeba posiadania odpowiednich umiejętności, które inni mogą uznać za niezbędne do wykonania określonego zadania. Dlatego posiadanie zdolności związanych z tworzeniem treści graficznych lub tekstowych, fotografią czy tłumaczeniami zapewni możliwość odnalezienia odpowiedniego dla siebie zajęcia.

Wypełnianie ankiet

Płatne ankiety są jednym z popularnych sposobów na zarabianie w sieci. Ich wypełnianie jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które nie mogą poświęcić na dodatkową pracę dużej ilości czasu, ponieważ uzupełnienie każdej z nich zajmuje od kilku do kilkunastu minut. Pracując w ten sposób, zarabia się dzięki udzielaniu firmom informacji na temat produktów lub usług, które oferują. By otrzymać dostęp do ankiet, należy zarejestrować się na jeden (lub kilka) z portali zajmujących się ich gromadzeniem. Mimo, że nie jest to zajęcie gwarantujące duże dochody, przy regularnym zaangażowaniu pozwala na zarobienie nawet kilkuset złotych miesięcznie.

Zdalne korepetycje

Udzielanie zdalnych korepetycji jest dobrą opcją dla osób mówiących biegle w języku obcym lub posiadających rozległą wiedzę w dziedzinach takich jak matematyka czy fizyka. Rynek korepetycji rozwija się bardzo szybko, głównie dzięki internetowi. Narzędzia takie jak np. Skype, pozwalają na prowadzenie zajęć bez konieczności wychodzenia z domu i jest to opcja, którą wybiera coraz więcej osób, chcących poszerzyć swoją wiedzę w różnych dziedzinach. Jeśli uważasz, że jest to zajęcie dla Ciebie, warto rozejrzeć się w dostępnych ofertach, by zorientować się w obowiązujących stawkach.

Prowadzenie bloga

Zarabianie na pisaniu bloga jest nieco bardziej skomplikowane, niż opcje podane powyżej, ponieważ wymaga więcej czasu. Trzeba być świadomym tego, że dochody nie pojawią się od razu. Trochę czasu zajmie wykreowanie swojej marki i rozpoznawalności. Jeśli treści zamieszczane na blogu będą ciekawe i dobrej jakości, stopniowo zacznie on zyskiwać na popularności. Kiedy baza stałych czytelników będzie już w miarę stabilna, możliwe będzie zarabianie pieniędzy, np. poprzez zamieszczanie reklam.

Co musisz wiedzieć, by wyjść z pętli zadłużenia?

0
Co musisz wiedzieć, by wyjść z pętli zadłużenia?

Życie bardzo często stawia przed nami wyzwania. I bardzo często są to wyzwania finansowe. Wtedy szukamy rozwiązania, które pomoże nam zgromadzić brakujące środki finansowe. I bardzo szybko trafiamy na chwilówki. Rozwiązanie łatwe, szybkie i można powiedzieć… przyjemne Tylko czy na pewno? Po pierwszej chwilówce szybko bierzemy kolejną. Załatwiamy sprawę sprawnie, bez wychodzenia z domu. Bez problemu. I tak kolejną i kolejną… i za nim się zorientujemy nasze życie koncentruje się wokół spłacania wielu rat. Jak z tego wybrnąć?

Wyjście z pętli chwilówek jest możliwe. Wystarczy podjąć konkretne działania, które uwolnią nas z wcześniej zaciągniętych pożyczek. Co trzeba wiedzieć, by wyjść na prostą? Jak sobie poradzić z wcześniejszą spłatą pożyczek?

Kredyt konsolidacyjny

Konsolidacja chwilówek jest połączeniem kilku małych rat w jedno, wygodne do spłaty zobowiązanie. Jest to rozwiązanie, które pomoże opanować wiele rat chwilówek, które po jakimś czasie mogą zacząć wymykać się spod kontroli. Jedna rata, którą można samodzielnie ustalić z konsultantem, jest dużo łatwiejsza do spłaty niż kilka małych, rozproszonych sum. Łatwiej zapanować nad spłatami. Ustalenie w banku stałego zlecenia zdejmie z klienta obciążenie jakim jest comiesięczne doglądanie terminów spłat. Wywiązywanie się z terminów, pamiętanie o kolejnej racie. Bank może przejąć na siebie ciężar comiesięcznych płatności.

Zalety kredytu konsolidacyjnego

Kredyt konsolidacyjny to przede wszystkim jedna, mniejsza rata. Dzięki temu rozwiązaniu istnieje możliwość wydłużenia okresy spłaty, a dzięki temu istnieje możliwość obniżenia miesięcznych zobowiązań.

Niższa rata daje możliwość zapanowania nad miesięcznymi wydatkami. Dłuższy czas kredytowania pozwala na ustalenie takiej raty, która nie będzie dużym obciążeniem domowego budżet. Dlaczego to takie ważne? Spłacając systematycznie raty, bez większych problemów unikniemy problemu z nieterminowymi płatnościami. Niska, odpowiednio dobrana rata do możliwości płatnika, daje szanse na terminowe i bezproblemowe regulowanie należności. Dzięki temu w życiu zagości większy spokój i bezpieczeństwo.

Konsolidacja chwilówek dla zadłużonych to również możliwość dobrania dodatkowych środków pieniężnych. Życie na prawdę potrafi zaskakiwać i stawiać nam różne, czasem wygórowane wymagania. Konsolidacja chwilówek nie tylko uwolni nas od nerwowego płacenia wielu zobowiązań, daje również szansę na uzupełnienie brakujących środków. Dodatkowe środki to dodatkowe możliwości. Warto o tym wiedzieć starając się o kredyt konsolidacyjny.

Konsolidacja kredytów to również szansa negocjacji warunków. Rata ustalana jest indywidualnie z konsultantem splatachwilowek.pl. Takie rozwiązanie pomaga w wynegocjowaniu korzystnych terminów spłaty, ustalenia oprocentowania na korzystnym poziomie, czy mniejszych odsetek za spłatę rat. Wszystkie te czynniki mają na celu doprowadzenie do wyjścia klienta z pętli chwilówek. Wcześniejsza spłata produktów pozabankowych, dzięki kredytowi konsolidacyjnemu, daje szanse na spokojne życie bez ciągłego stresu i widma egzekucji komorniczej.

Wcześniejsza spłata pożyczek to jedyne rozwiązanie, które pozwoli na uniknięcie przeterminowanych zobowiązań. W działaniu czas ma decydujące znaczenie. Starając się o kredyt konsolidacyjny można otrzymać wstępną decyzję o przyznaniu środków nawet w ciągu godziny od złożenia wniosku. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, które daje szanse na szybkie rozwiązanie problemu. Długi czas oczekiwania, duża ilość dokumentów jakich żądają baki blokuje działania kredytobiorcy na wiele dni, albo nawet tygodni. Jest to stracony czas, który może doprowadzić do przeterminowania zobowiązań, które wiążą się z kolejnymi problemami. W sytuacji, gdy zbliża się termin płatności raty nie można czekać na moment, gdy raty będą przeterminowane. Szybkie działanie jest podstawą rozwiązania problemu. Dzięki szybkiej decyzji o przyznaniu środków można rozwiązywać problemy, zanim ich rozwiązanie będzie wymagało jeszcze większych wysiłków.

Jakie zobowiązania można skonsolidować?

Kredyty konsolidacyjne są kredytami celowymi. Co to znaczy? Muszą być przeznaczone na konkretny, wcześniej określony, cel. istnieje możliwość konsolidacji chwilówek, pożyczek lub kredytów gotówkowych, samochodowych lub ratalnych. Można również skonsolidować limit na rachunku bieżącym lub na karcie.

Na jak długi czas możemy podpisać umowę konsolidacyjną?

Kredyt konsolidacyjny może występować w dwóch wariantach: bez zabezpieczenia i z zabezpieczeniem hipotecznym.

Kredyty udzielane bez zabezpieczenia są maksymalnie na 144 miesiące, czyli do 12 lat. Kredyt hipoteczny wymaga zabezpieczenia w posiadanej przez kredytobiorcę nieruchomości, ale tu czas udzielania kredytu oraz suma, która można otrzymać jest znacznie wyższa.

Utknięcie w pętli chwilówek wymaga konkretnego i zdecydowanego działania. Tylko podjęcie decyzji o rozwiązaniu tego problemu,a potem konsekwentne dążenie do celu pozwoli żyć bez widma przeterminowanych zobowiązań i ciągłego zagrożenia wizytą komornika. Nie jest to łatwe, ale możliwe. Przemyślenie swojego działania, przeliczenie swoich możliwości finansowych pozwoli na racjonalne rozwiązanie problemu. Uzyskanie kredytu oddłużeniowego to rozwiązanie skuteczne i prowadzące do spokoju.

Zobacz finanse dla ciebie opinie

Nietrzymanie moczu – kobiecy problem, który można pokonać!

0
Nietrzymanie moczu – kobiecy problem, który można pokonać!

Problem nietrzymania moczu, choć może dotyczyć obydwu płci, zdecydowanie częściej pojawia się u kobiet. Wbrew pozorom dolegliwość ta może występować w różnym wieku, nie tylko w podeszłym. Za jej rozwój bardzo często odpowiadają hormony, które szczególnie mocno dają o sobie znać w okresie okołomenopauzalnym. Poza tym zjawisko nietrzymania moczu bardzo często pojawia się u kobiet się w okresie ciąży oraz jako następstwo przebytego porodu. Bez względu na przyczynę utrata kontroli nad pęcherzem zawsze wiąże się z szeregiem przykrych dla pacjentki następstw. Jak zminimalizować ich skutki?

Dla kogo podatek liniowy? Formularz PIT-36L

0
Dla kogo podatek liniowy? Formularz PIT-36L

PIT to rzecz, z którą każdy z nas w pewnym momencie życia musi się zmierzyć. Najlepiej, gdy mamy stałą, stabilną pracę w zakładzie pracy i całe sprawy podatkowe czy ubezpieczeniowe rozlicza za nas firmowa księgowość, wtedy ni musimy niczym się przejmować i spać spokojnie. Jednak bywa, że i my musimy bezpośrednio mierzyć się z fiskusem i musimy sami zająć się składaniem deklaracji podatkowych. Rodzajów PIT jest bardzo dużo i niejednemu trudno się w tym połapać.

Przykładem takich mylących deklaracji które pewnie niejednemu przysporzyły problemów, jest deklaracja PIT-36 i PIT-36L. Warto przyjrzeć się temu, czym się różni deklaracja PIT-36L od PIT-36.

PIT-36L dotyczy tych osób, które jako swoją formę opodatkowania wybrali podatek liniowy. To jest taki rodzaj podatku, który jest na nas nałożony tylko wtedy, kiedy sami sobie go wybierzemy. Co oznacza w praktyce podatek liniowy? Przede wszystkim to, że jest stała stopa podatkowa dla nas niezależnie od naszego dochodu. Innymi słowy, niezależnie od tego ile zarobisz, dużo czy mało – zawsze od twojego dochodu będzie odprowadzony podatek od takiej samej stopy procentowej. Podatek liniowy ma stawkę 19%. Poza tym uniemożliwia on korzystanie z większości ulg podatkowych a także nie można rozliczać się z tego podatku wspólnie z małżonkiem. To są zasadnicze różnice między PIT-36L a PIT-36, w którym stawki podatkowe różnią się w zależności od dochodu, uwzględnia on szereg ulg podatkowych oraz istnieje w nim możliwość rozliczania się ze współmałżonkiem.

Podatek liniowy może być korzystny przede wszystkim dla osób, które uzyskują bardzo wysokie dochody z własnej działalności gospodarczej. Właściwie głównie do nich taki rodzaj podatku jest kierowany, ponieważ nie obejmie ich wtedy stawka 32% podatku przy PIT-36. Jednak należy pamiętać, że dotyczy to tylko dochodu z własnej działalności gospodarczej.

Warto zapamiętać, czym się różni deklaracja PIT-36L od PIT-36. Jeżeli masz wątpliwość, czy ciebie może dotyczyć korzyść płynąca z rozliczania podatku za pomocą PIT-36L, najlepiej jeśli skontaktujesz się z biurem rachunkowym, który obliczy, czy taki rodzaj opodatkowania jest dla ciebie najlepszy. Jeżeli już zdecydowałeś się na taki podatek pamiętaj, jak w przypadku innych, by rozliczać PIT w terminie. Dużym ułatwieniem teraz w kwestii rozliczania PIT jest to, że formularze podatkowe dostępne są w Internecie, więc bez problemu możesz załatwić sporą część formalności bez wychodzenia z domu, szybko i wygodnie. W Internecie znajdziesz również poradniki, jak prawidłowo i szybko rozliczyć PIT, by nie mieć żadnych problemów.

Powerbank – bank energii dla smartfona!

0
Powerbank - bank energii dla smartfona!

Większość z nas korzysta z urządzeń mobilnych, szczególnie ze smartfona, bez którego ciężko sobie wyobrazić codzienne funkcjonowanie. Niestety, smartfony są pełne aplikacji pożerających mnóstwo energii. To samo zresztą powiemy o internecie – stale włączony bardzo osłabia to urządzenie mobilne. Może się więc zdarzyć, że bateria wysiądzie w najmniej spodziewanym momencie. Na szczęście jest na to rada – powerbank. Jaki wybrać, aby dobrze służył?

Co warto wiedzieć przed wykupieniem ubezpieczenia turystycznego?

0
Co warto wiedzieć przed wykupieniem ubezpieczenia turystycznego?

Wybierasz się do pracy za granicę, na ferie z rodziną, a może po prostu chcesz odwiedzić mieszkającą w innym kraju rodzinę? Bez względu na to, jaki cel i charakter ma Twoja podróż, pamiętaj o wykupieniu ubezpieczenia turystycznego. Dlaczego warto to zrobić i na co należy zwrócić uwagę przed zawarciem umowy?

Urok i klimat restauracji gwarancją jej sukcesu i powodzenia

0
Urok i klimat restauracji gwarancją jej sukcesu i powodzenia

Restauracja to miejsce, które powinno zapewniać klientom wyjątkową atmosferę, sprzyjającą naturalnym, swobodnym rozmowom i spożywaniu posiłków w zdrowej atmosferze.Umiejętnie zaaranżowane wnętrze takiego pomieszczenia z pewnością zapewni właściwy nastrój i klimat. Restauracja to nie tylko pomieszczenie, w którym klienci zjadają smaczne posiłki, ale też miejsce, w którym musi zostać stworzony właściwy klimat nadający temu pomieszczeniu charakter i oryginalność. Dlatego tak ważne są wszelkiego rodzaju dekoracje do restauracji, które spowodują, że całe wnętrze stanie się spójne i harmonijne.

Oryginalny styl restauracji podstawą jej właściwego klimatu

Wybór stylu panującego w pomieszczeniu restauracyjnym jest niezwykle ważny, bowiem to właśnie on buduje klimat i atmosferę w nim panującą. Umiejętnie zaaranżowane wnętrze restauracji, już od progu zaprasza gości do wejścia. Styl prowansalski jest idealny do tego rodzaju pomieszczeń, bo jak żaden inny zapewnia wyjątkowy urok i specyfikę tego miejsca. Biel i odcienie szarości dominujące w tym stylu wprowadzają do restauracji światło i poczucie świeżości, które w połączeniu z drewnem tworzą idealny wystrój pomieszczenia. Dekoracje do restauracji w postaci przytulnych poduszek w delikatnych pastelowych odcieniach cudownie kontrastują z wszechobecną bielą i drewnem. Piękne obrusy w naturalnych kolorach i tkaninach idealnie zdobią stoliki i nadają pomieszczeniu przytulności i ciepła, co jest szczególnie ważne dla klientów, którzy pragną spędzić w tym miejscu miłe chwile przy wspaniałym posiłku. Wiklinowe kosze z suszonymi kwiatami świetnie uzupełniają i podkreślają styl prowansalski pomieszczenia restauracyjnego.

Dodatki prowansalskie kluczem do pięknego i bardzo przytulnego wnętrza

Restauracja urządzona w stylu prowansalskim zachęca klientów ciepłem i bogactwem różnego rodzaju małych bibelotów tworzących wyjątkowy mikroklimat. Szklane słoje i wazony oraz fantazyjne świeczniki umiejscowione na stolikach, wyglądają niezwykle oryginalnie i ciekawie. Klienci odwiedzający takie miejsce, z pewnością docenią jego urok i niejeden raz skosztują w nim jeszcze posiłek. Przytulne poduchy zdobiące ławy do siedzenia i mnogość różnego rodzaju dekoracji pojawiających się w restauracji zapewniają ciepło przyjemnego domowego ogniska, bardzo docenianego przez ludzi odwiedzających tak urządzone wnętrza. Kolorowe karafki i świece ozdobne w wyszukanych kształtem świecznikach doskonale zdobią stoliki dla gości i zapewniają miły nastrój,w którym ludzie spożywający posiłki czują się komfortowo i bezpiecznie.

Restauracja w stylu prowansalskim to idealne miejsce do spotkań ze znajomymi,rodziną czy przyjaciółmi. W miłym i bardzo przytulnym otoczeniu, goście mogą zjeść posiłek i zrelaksować się, a przebywanie w tak urządzonym wnętrzu zawsze jest dla nich przyjemne i radosne. Jeżeli poszukujesz ciekawych dekoracji do swojego lokalu, zajrzyj na stronę https://www.dladomuirestauracji.pl/. Znajdziesz tam ozdoby i akcesoria w rozmaitych stylach, co umożliwi Ci osiągnięcie wymarzonego efektu.

Co warto wiedzieć o ubezpieczeniu komunikacyjnym? Poradnik dla młodych kierowców

0
Co warto wiedzieć o ubezpieczeniu komunikacyjnym? Poradnik dla młodych kierowców

Jeżeli w najbliższym czasie planujesz zakup samochodu, warto, byś poznał kilka podstawowych informacji o ubezpieczeniu komunikacyjnym. Którą polisę musisz wykupić? Którą warto wziąć jako dodatkową i dlaczego? Przekonaj się, jakie są najczęściej zadawane pytania przez młodych kierowców i poznaj na nie odpowiedzi. Dowiedz się także, gdzie i jak znaleźć najtańsze ubezpieczenie komunikacyjne.

Telefon dla seniora z dodatkowymi funkcjami

0
Telefon dla seniora z dodatkowymi funkcjami

Przyjęło się, że telefon dla seniora ma być jak najprostszy. Rzeczywiście, osoby starsze docenią duże klawisze czy proste menu, ale coraz więcej z nich chętnie użyłoby też bardziej zaawansowanych funkcji, niż dzwonienie i wysyłanie wiadomości.

4 pomysły na urodziny dla dzieci w Gdyni

0
4 pomysły na urodziny dla dzieci w Gdyni

Zbliżają się urodziny Twojego dziecka? Wcale nie musisz organizować kolejnej „domówki” czy wyjścia do restauracji serwującej fast food. Postaw na bardziej kreatywne rozwiązanie – imprezę, której zarówno solenizant, jak i jego goście na długo nie zapomną. Gdzie możesz zorganizować nietuzinkowe urodziny dla dzieci w Gdyni? Oto kilka podpowiedzi.

Pamiętaj, że aby wybrać idealne miejsce na dziecięce urodziny, warto wziąć pod uwagę:

  • wiek samego solenizanta – o ile większość atrakcji jest przeznaczonych dla dzieci w każdym wieku, o tyle istnieją te przeznaczone dla określonej grupy wiekowej,
  • jego zainteresowania – zastanów się, czy urodziny powinny być bardziej „aktywne” i pozwolić się wyszumieć fizycznie, czy też mają być rozrywką pobudzającą kreatywność,
  • aktualne trendy – urodziny w modnym miejscu zostaną zapamiętane na dłużej.

A teraz kilka miejsc, w których możesz urządzić urodziny dla dzieci w Gdyni.

Aquapark

Zabawa w wodzie to rozrywka, którą nie pogardzi żadne dziecko – bez względu na wiek. W parku wodnym urodziny możesz zorganizować dla młodszego solenizanta (koniecznie pod okiem rodziców), jak i dla nieco starszej grupy. Aquapark w Gdyni to miejsce pełne atrakcji, m.in. z Zatoką Piratów dla najmłodszych. Możesz również pomyśleć o pobliskim aquaparku w Sopocie.

Urodziny w muzeum

Brzmi mało interesująco – zwłaszcza dla dziecka? Wbrew pozorom, Muzeum Miasta Gdyni może stać się wyjątkową przestrzenią do zabawy i odkrywania świata. Placówka oferuje kilka ciekawych programów animacyjnych, m.in. poświęconych podwodnemu światu, motoryzacji czy architekturze. Takie warsztaty mogą być ciekawym rozwiązaniem na urodziny dla ucznia podstawówki.

Park trampolin

Skakanie na trampolinie to świetna rozrywka – bezpieczna, a zarazem zapewniająca mnóstwo radości. Każdy skok wyzwala endorfiny, a śmiechu jest co niemiara. Z tej atrakcji możesz skorzystać również w Gdyni. Impreza urodzinowa odbędzie się pod okiem animatora, będzie na niej szansa na nauczenie się ciekawych akrobacji, a uczestnicy mogą liczyć na catering.

Warsztaty LEGO®

Klocki LEGO® znamy od ponad 60 lat. To zabawka wyjątkowa, która pobudza kreatywność, umiejętność logicznego myślenia, wyobraźnię przestrzenną, a także zdolności manualne. Układać mogą je już nawet kilkulatki, a zabawa… zdaje się nie mieć końca. Ale to nie wszystko. Tworzenie konstrukcji z LEGO® może dostarczać nie tylko rozrywkę, ale i zaspokajać dziecięcą ciekawość świata. Tak dzieje się podczas urodzin, których główną atrakcją są warsztaty z klockami LEGO®. Jak to działa? Bal maskowy (z maskami przygotowanymi z klocków!), zajęcia Akademi Jedi w klimatach Gwiezdnych Wojen, poznawanie tajników wschodnich sztuk walki w towarzystwie zestawów LEGO® NinjaGO, a może zajęcia wprowadzające w świat robotyki? Tematyka warsztatów, które na terenie Gdyni są organizowane przez Edukido, może być zróżnicowana. Jest dopasowana zarówno do zainteresowań uczestników, jak i ich wieku.

Zajęcia odbywają się pod okiem doświadczonego instruktora, a towarzyszą im dodatkowe atrakcje.

Ciekawym pomysłem będą również urodziny w kinie czy w specjalnej sali zabaw. Poszukaj i znajdź miejsce idealne – tak, by urodziny Twojego dziecka były niezapomnianym przeżyciem.