Postaraj się o dotację

Jeżeli myślisz o własnym interesie, ale potrzebujesz trochę gotówki, aby wprowadzić swoje plany w życie, możesz zwrócić się do Urzędu Pracy. Tam wykwalifikowany personel z pewnością doradzi co zrobić, aby otrzymać dotację.

Dla każdego, na interes
Starać się o nie może każdy, ponieważ od pewnego czasu są one pewnego rodzaju formą walki z bezrobociem.Taka pożyczka jest bezzwrotna, więc nie musimy martwić się, że prędzej czy później trzeba będzie ją oddać. Ponadto zwykle dosyć szybko otrzymuje się ją na konto, nie trzeba więc swoich planów aż tak bardzo odkładać w czasie. Nie musimy też ponosić z tego tytułu żadnych kosztów.

Tylko dla bezrobotnych
Co należy zrobić, aby otrzymać pieniądze? Przede wszystkim posiadać status osoby bezrobotnej, w tym celu konieczna jest rejestracja w urzędzie pracy. Nie można studiować dziennie, ale zaocznie już tak. Wniosek o dotację złożyć można po trzech miesiącach od zarejestrowania się. Przez pewien okres wstecz nie można mieć innej własnej działalności, przez ostatni rok osoba chcąca rozkręcać własny biznes nie mogła odmówić przyjęcia propozycji zatrudnienia, przygotowania zawodowego czy stażu z Urzędu Pracy. W niektórych placówkach przy wypełnianiu dokumentów potrzebny jest też biznesplan, warto go mieć jednak nawet, gdy nie jest warunkiem koniecznym.

Szybko wydaj pieniądze
Procedura przydzielania dotacji może trwać od miesiąca do kilku miesięcy, w zależności od sprawności działania danego urzędu. Kwota, którą można otrzymać to zwykle od cztero- do sześciokrotności przeciętnego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw. Najczęściej jest to około kilkanaście tysięcy złotych. Zwykle nie jest konieczny wkład własny, ale w niektórych placówkach jest wymagany chociaż nieznaczny procent. Całość dotacji należy wydać w ciągu pierwszych 30 dni działalności.

Własna działalność to ciężka praca, ponieważ wymaga samodyscypliny, trzymania się wyznaczonych sobie celów oraz ogromnego wkładu pracy własnej. Całe szczęście są jednak takie opcje, dzięki którym otrzymamy wsparcie finansowe, przynajmniej na początku naszej trudnej drogi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here