Lekcje angielskiego dla przedszkolaków

Chyba nikogo nie trzeba już przekonywać, że angielski to język, w którym komunikuje się większość naszego globu. Znajomość angielskiego jest bardzo ważna i nie do przecenienia. Przydaje się na co dzień oraz w wyjątkowych sytuacjach. Pozwala na swobodne podróżowanie, bez stresowania się, czy uda się nam na miejscu dogadać w hotelu czy restauracji. Niemal każdy pracodawca, a z pewnością ci z dużych firm i korporacji, będą wymagać tej umiejętności. Angielski pomaga się kształcić, ponieważ sporo materiałów naukowych jest pisanych właśnie w tym języku. Są branże, w których naprawdę trudno się utrzymać i wybić, jeśli nie mówimy językiem Szekspira. Całe IT, szeroko pojęte, bazuje właśnie na tym międzynarodowym sposobie komunikacji. Korzystanie z Internetu, chociażby aby obejrzeć ulubiony serial także będzie dużo prostsze, jeśli angielski znamy przynajmniej w podstawowym stopniu.

Jego znaczenie będzie tylko rosło. Dlatego tak ważne jest, aby nasze dzieci uczyły się go od najwcześniejszego wieku. Należy to jednak robić nieco lepiej niż wcześniej. Chyba nikt z dorosłych nie chciałby, aby edukacja opierała się na strachu czy zagrożeniu, np. słabymi ocenami. Na szczęście powstało już sporo szkół dodatkowych, które proponują Lekcje angielskiego dla przedszkolaków w zabawnej, przyjemnej formie. Jak rozpoznać dobrą placówkę dla dzieci? Podpowiadamy!

Lekcje angielskiego dla przedszkolaków – 7 kwestii, na które warto zwrócić uwagę

Angielski

Każda szkoła, nawet jeśli bazuje na podobnych materiałach i podejściu jest inna. Dlatego warto wiedzieć, na co zwracać uwagę.

  1. Pierwszym czynnikiem jest to, czy dana szkoła oferuje zajęcia z różnymi nauczycielami, najlepiej native speakerami. Warto pamiętać, że ucząc się od osoby, której angielski jest pierwszym językiem, nasze dziecko osiągnie lepsze efekty. Przede wszystkim będzie mogło w pełni zanurzyć się w obcym języku. Nie denerwuj się – nawet jeśli nauczyciel nie mówi po polsku, Twoje dziecko z pewnością go zrozumie. Tacy profesjonaliści mają metody na to, by dotrzeć do dzieci, nawet jeśli te jeszcze go nie rozumieją. Dla dorosłego taka perspektywa może być przerażająca. Lekcje angielskiego dla przedszkolaków prowadzone przez native speakera pozwolą dzieciom na poznanie prawdziwego akcentu już od najmłodszych lat.
  2. Wybierając lekcje angielskiego dla przedszkolaków, upewnij się, że szkoła ma przygotowany pod nich program. Novakid posiada nie tylko profesjonalną kadrę, która ma doświadczenie w pracy z dziećmi, ale dysponuje także swoją własną, specjalną platformą, na której znajduje się sporo różnych gier i zabaw, a program jest dostosowywany indywidualnie do ucznia.
  3. Czy forma zajęć Ci odpowiada? Choć można być już dziś nieco zmęczonym formą online, to warto pamiętać, że jest to najbezpieczniejsze rozwiązanie. Do tego elastyczne i pozwalające na wygodne planowanie i korzystanie z zajęć.
  4. Lekcje angielskiego dla przedszkolaków powinny być prowadzone w formie gier i zabaw, a na lekcjach powinno się głównie mówić. Dlaczego? Oczywiście w przypadku tak młodych uczniów kartkówki i odpytywania po prostu nie są możliwe. Dzięki nauce w formie zabawy dzieci uczą się szybciej i efektywniej. A stawianie na mówienie jest o tyle efektywne, że na początku nauki ważniejsze jest przełamanie bariery językowej niż poznawanie zasad gramatyki.
  5. Czy lekcje w danej szkole nie trwają za długo? Pamiętaj, że przedszkolak nie skupi się na tak długi okres czasu, jak nastolatek czy dorosły. Lekcje angielskiego dla przedszkolaków nie powinny trwać dłużej niż ok. pół godziny.
  6. Zanim wykupisz cały pakiet – zapisz się na darmową lekcję próbną. Takie rozwiązanie pozwoli poznać Wam nauczycieli i samą szkołę. Pokazuje też pozytywny stosunek placówki do rodzica i ucznia.
  7. Ostatnią kwestią, na którą warto zwrócić uwagę, jest to, czy w danej szkole możesz samodzielnie planować harmonogram lekcji. W naszym życiu dużo

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here