Dlaczego warto brać pożyczki z funduszy UE

Szukając korzystnego finansowania zewnętrznego, można natrafić na witrynę https://crbip.pl/, której specjaliści pomagają w zaciąganiu atrakcyjnych pożyczek z funduszy Unii Europejskiej. Warto w związku z tym wiedzieć, że jeśli firma potrzebuje zastrzyku gotówki w formie pożyczki, tradycyjne zobowiązania oferowane przez banki komercyjne nie są jedynym dostępnym zobowiązaniem.

Ciekawą alternatywą są właśnie pożyczki współfinansowane ze środków Unii Europejskiej. Wielu przedsiębiorców słyszało o nich w przelocie, ale nie sprawdzało jeszcze, czym one dokładnie są i w jaki sposób mogłyby pomóc ich firmie. Czym różnią się one od zwykłych pożyczek? Dlaczego warto się nimi zainteresować? To tylko kilka najważniejszych pytań, na które postaramy się wyczerpująco odpowiedzieć w tym materiale.

Największe zalety pożyczek z funduszy UE

Największą zaletą pożyczek z funduszy Unii Europejskiej są ich niskie koszty. W przeciwieństwie do tradycyjnych pożyczek, celem udzielenia zobowiązania jest nie zarobek pożyczkodawcy, a wsparcie rozwoju pożyczkobiorcy. W związku z tym można liczyć na niskie oprocentowanie, długi maksymalny okres spłaty, wysokie kwoty zobowiązań, a także możliwość karencji w spłacie pożyczki.

Dokładne parametry zależą od typu pożyczki (może być na przykład inwestycyjna lub obrotowa), a także zasad danego konkursu. Jednak, ogółem mówiąc, niezależnie od tych szczegółów, są to pożyczki korzystne, pozwalające firmie na szeroko zakrojone inwestycje lub utrzymanie płynności firmy w trudnym okresie. Warto więc się nimi zainteresować, szczególnie biorąc pod uwagę, że inne zewnętrzne źródła finansowania wiążą się zazwyczaj ze znacznie wyższymi kosztami.

Zaciąganie pożyczki dofinansowywanej przez Unię może być prostsze

Wiemy już, że na korzyść pożyczek z funduszy UE przemawiają ich atrakcyjne parametry, a w szczególności niskie oprocentowanie oraz możliwość dokonywania optymalizacji podatkowych. Z kolei jako największą wadę tych zobowiązań wskazuje się  wysoki poziom skomplikowania i uciążliwą biurokrację, a także trudność z wyszukaniem właściwej oferty. Czy jednak słusznie?

Faktycznie, szukając odpowiedniego konkursu, zgłaszając się do niego i później rozliczając otrzymane środki można natrafić na tego typu problemy, ale jedynie w przypadku, gdy działa się samodzielnie. Jak wspomniano na początku, obecnie bez problemu można uzyskać profesjonalną pomoc w tym zakresie, dzięki której cały proces będzie odbywał się znacznie szybciej i przy mniejszym stresie. Eksperci wiedzą doskonale, jak poprawnie sformułować pewne kwestie i wypełnić wniosek, aby szanse na pozytywną decyzję były jak największe.

Wspierają również w zebraniu niezbędnych załączników oraz zajmują się wyszukaniem dostępnych ofert finansowania i wyselekcjonowaniem tych najlepszych. W ten sposób klient może ustrzec się przed popełnieniem kosztownej pomyłki, a także oszczędzić swój cenny czas. Dobry doradcy podchodzą do każdego klienta indywidualnie i udzielają porad, a także podejmują określone działania w oparciu konkretnie o sytuację danej firmy. Każde przedsiębiorstwo jest wyjątkowe, w związku z czym nie można podchodzić do wszystkich w ten sam sposób.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here