wtorek, Marzec 2, 2021

Stół w stylu prowansalskim – ozdoba twojej kuchni lub jadalni

0
Stół w stylu prowansalskim - ozdoba twojej kuchni lub jadalni

Stół jest jednym z najważniejszych elementów wyposażenia w kuchni lub jadalni. To on zazwyczaj przyciąga do siebie pierwsze spojrzenie po wejściu do tego pomieszczenia, gdyż jego rozmiary nie pozwalają go przegapić. W pomieszczeniach prowansalskich, powinien odznaczać się specyficzną urodą, która dobrze wpasuje go w ten motyw. Zobacz nasze propozycje.

Postarzana biel mebli

Na początek warto zwrócić uwagę na to, że meble prowansalskie cechują się specyficznym stylem, w którym dominuje jasna kolorystyka. Drewno często ma w nim odcień złamanej, postarzanej bieli, co nadaje im charakteru przechodzących z pokolenia na pokolenie. Co ważne, powinno być naturalnym, litym drewnem, z pięknym usłojeniem, które doda meblom unikatowego charakteru.

Stół – funkcjonalny i ozdobny

Klasyczny stół, który powinien się znaleźć w stylowym wnętrzu, ma za zadanie być meblem funkcjonalnym, ale też ozdobnym. Dlatego, szczególnie w stołach kuchennych, często spotykane są szuflady umieszczone pod blatem, które pomagają w przechowywaniu podręcznych akcesoriów. Jednocześnie stoły te wsparte mogą być na ozdobnych, toczonych nogach, które dodają im lekkości i kunsztu.

W jadalni warto z kolei zdecydować się na stół rozkładany, prostokątny lub owalny. Będzie idealnie sprawdzał się w rodzinach, które często goszczą u siebie krewnych i znajomych, a jednocześnie w dni powszednie, kiedy osób jest mniej, pozostanie na tyle mały, by był wygodny  użytkowaniu. Decydując się na owalny kształt można mieć pewność, że optycznie zajmie mniej miejsca i nabierze dodatkowego czaru.

Stół okrągły do małych pomieszczeń

Ciekawym rozwiązaniem może być także wybór małego okrągłego stołu do kuchni lub jadalni. Jest on szczególnie polecany w pomieszczeniach, w których nie ma zbyt wiele miejsca i w których klasyczne stoły o większych wymiarach mogłyby przeszkadzać. Mały, okrągły mebel sprawdzi się doskonale dla małej rodziny, a jednocześnie zapewni uroczy, lekki wygląd zakątka służącego spożywaniu posiłków.

Szukasz w pełni zindywidualizowanego stołu? Sięgnij po Flexi

Ciekawą propozycją są znajdujące się pod adresem https://meble-prowansalskie.pl/stoly-meble-drewniane/ meble Flexi, które można samodzielnie skomponować z zaproponwanych elementów. Między innymi można zdecydować się na konkretnie ozdobione lub zupełnie proste nogi, a także blat zakończony rogami lub zaokrągleniem. Dzięki różnym rodzajom użytego przy jego produkcji drewna i różnorodnym wykończeniom, będziesz mógł z jego pomocą uzsyakć dokąłdnie taki stół, jaki najbardziej ci odpowiada.

E-commerce i wysyłanie towarów na odległość

0
E-commerce i wysyłanie towarów na odległość

W branży e-commerce niezwykle istotne jest zaufanie klientów, którzy z chęcią powracają do sklepu internetowego i ponownie dokonują zakupów. Można je zdobyć dzięki odpowiedniemu podejściu do prowadzonego biznesu, dbając o relacje z klientami i zapewniając bezpieczeństwo przesyłanych towarów. W zabezpieczaniu przesyłek, które są adresowane do różnych, niekiedy odległych zakątków kraju oraz świata pomaga szeroki wybór akcesoriów do pakowania.

Bardzo istotną kwestią, o której powinien pamiętać każdy sprzedawca internetowy, jest odpowiedzialność za uszkodzenia towaru podczas transportu. W większości przypadków będzie za nie odpowiadać sprzedawca. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy kupujący wybrał inny sposób dostarczenia towaru od tych, jakie oferował sprzedawca. W związku z tym warto zadbać o to, by uszkodzeń towaru podczas przesyłki i wynikających z tego tytułu strat było jak najmniej.

Dobór właściwego opakowania

Kluczową kwestią w zabezpieczaniu przesyłek na czas transportu jest dopasowanie opakowania do wielkości i kształtu przedmiotu, a także do jego podatności na ewentualne uszkodzenia spowodowane przez: drgania, wstrząsy, uderzenie, wysokie i niskie temperatury, wilgotność itp. Jest to niezwykle istotne, ponieważ poszczególne przedmioty mogą się bardzo różnić wrażliwością na takie czynniki. Nieodpowiednio dopasowane opakowania nie będą w stanie zapewnić właściwej ochrony.

Opakowanie, które chroni przesyłkę

Wśród akcesoriów przeznaczonych do pakowania towarów najczęściej wykorzystuje się kartony tekturowe. Dzięki temu, że na stronie https://e-hurtownia-opakowan.pl są dostępne w różnych rozmiarach oraz kształtach, z łatwością można je dostosować do konkretnych przedmiotów. Warto jednak pamiętać, że w niektórych przypadkach zamiast kartonów zdecydowanie lepiej sprawdzą się inne produkty do pakowania.

I tak na przykład do zabezpieczania niedużych i wrażliwych na uszkodzenia przedmiotów można wykorzystać koperty bąbelkowe. Schowane w ich wnętrzu produkty są bezpieczne dzięki skutecznej ochronie, jaką zapewnia odporna na rozerwanie i ściskanie folia bąbelkowa. Kolejnym takim przykładem jest wykorzystanie kartonowej tuby, która doskonale nadaje się do zabezpieczania wielkoformatowych wydruków, takich jak plakaty, mapy i kalendarze ścienne. Dlatego, choć kartony tekturowe są najbardziej popularne, warto pamiętać, że istnieją też inne produkty opakowaniowe, wyróżniające się dużą skutecznością.

Wypełniacze do paczek

Chociaż kartony tekturowe dobrze chronią schowane wewnątrz przedmioty z zewnątrz, to i tak może im grozić uszkodzenie na skutek wstrząsów i drgań albo ich przesuwania się w opakowaniu w trakcie transportu. Dlatego tak istotne jest unieruchomienie produktu wewnątrz kartonu i wypełnienie wolnych przestrzeni pomiędzy nim a ściankami pudełka. W tym celu stosuje się wypełniacze. Wśród dostępnych w hurtowniach z opakowaniami wypełniaczy do paczek znajdziemy wiele ich rodzajów. Wśród nich należy wymienić doskonale sprawdzającą się w tej roli folię bąbelkową. Jako przykład innych wypełniaczy można podać poduszki powietrzne, maty bąbelkowe i skropak. Jeśli zajdzie taka potrzeba, można też wykorzystać dostępne w różnych kolorach wypełniacze ozdobne.

Wysyłanie towarów na odległość i dbanie o bezpieczeństwo przesyłek to jedna z niezwykle istotnych kwestii w sklepach internetowych. Nierzadko zależy od niej to, czy e-sprzedawca zdoła zdobyć zaufanie klientów i zaistnieć na rynku na dłużej.

Wojna hybrydowa współcześnie na przykładach działań Rosji i USA

0
Wojna hybrydowa

W dużym uproszczeniu wojna hybrydowa odnosi się do stosowania niekonwencjonalnych metod prowadzenia konfliktu. Metody te mają na celu m.in. zakłócenie działania systemu wrogiego kraju, nierzadko bez angażowania się w otwarte działania wojenne. Chociaż koncepcja konfliktu hybrydowego jest stosunkowo nowa, jej skutki dostrzegamy od wielu lat na pierwszych stronach gazet.

Konflikt rosyjsko-ukraiński jak przykład wojny hybrydowej

Często przytaczanym przykładem tej formy prowadzenia działań wojennych jest konflikt rosyjsko-ukraiński. Obejmował on m.in.: 

 • dezinformację
 • manipulacje gospodarcze
 • naciski dyplomatyczne
 • konwencjonalne działania militarne.

W 2018 roku, w ukraińskim miasteczku Użhorod, podjęto próbę podpalenia siedziby Zakarpackiego Węgierskiego Stowarzyszenia Kulturalnego. Sprawcy mieli za zadanie uszkodzić obiekt, nagrać zdarzenie i przysłowiowo „rozpłynąć się w powietrzu”. Jak się później okazało, istniały zasadne przypuszczenia, że działanie to mogło daleko wykraczać poza akt wandalizmu. Przedstawiono dowody na to, jakoby mogło ono być częścią większej operacji, mającej na celu pogorszenie i tak już wówczas napiętych stosunków ukraińsko-węgierskich. Dodatkowym celem mogło być wywołanie konfliktu politycznego na linii dwóch wcześniej wymienionych i Polski, jako że to właśnie jej obywatele byli odpowiedzialni za próbę podpalenia. Ciekawostką jest fakt, iż sprawcy stwierdzili później, że działali na zlecenie jednego z niemieckich dziennikarzy, powiązanego z radykalnym ugrupowaniem o poglądach prorosyjskich. 

Nie tylko wschodnie kraje nie używają dyplomacji w konfliktach

Tego typu działania, choć w kontekście wojen hybrydowych przytaczane rzadziej, znajdziemy także po przeciwnej stronie barykady psychologicznego konfliktu wschód-zachód. Jednymi z najsłynniejszych afer, wywołanych przez działania, które można podciągnąć pod termin konfliktów hybrydowych, były techniki dezinformacji stosowane przez Stany Zjednoczone podczas wojny z Irakiem. Należały do nich między innymi rozpowszechnianie fałszywych informacji o posiadanej przez Saddama Husseina broni masowego rażenia oraz wywiad z dziewczynką, która miała być świadkiem irackich zbrodni. Działania te dały Amerykanom zielone światło opinii publicznej do otwartej agresji na Irak. Dzisiaj wiadomo już, że Hussein nigdy nie posiadał wspomnianej broni, a zeznania dziewczynki od początku do końca sfabrykowano dla potrzeb propagandowych.

Należy pamiętać, że elastyczna koncepcja, jaką jest wojna hybrydowa, zrywa z konwencjonalnym rozumieniem konfliktu, w którym stronami są poszczególne państwa i wprowadza nas w świat wojen, które mogą być prowadzone przez prywatne organizacje. Do takich działań należy kształtowanie opinii publicznej poprzez fundowanie mediów i radykalnych ugrupowań, oficjalnie reprezentujących np. mniejszości narodowe lub etniczne w danym kraju. W ten sposób, manipulujący zyskują możliwość dowolnego modelowania światopoglądu społeczeństwa, a co za tym idzie — wpływu na wyniki wyborów i osiągania innych celów politycznych przeforsowanych odmienną drogą niż działanie pracowników dyplomacji na drodze przyjętych międzynarodowych standardów polityki zagranicznej. Więcej na temat legalnej działalności ambasadorów swoich krajów na obczyźnie można znaleźć na blogu o dyplomacji akcjadyplomacja.pl

Zbierając to wszystko w całość, wojna hybrydowa nakłada surowe wymagania nie tylko na strony ją prowadzące, ale i na ludność cywilną, która najczęściej pada ofiarą ataków. Koniec końców jest ona zmuszona do nieufności i sceptycyzmu wobec zasłyszanych informacji, które dodatkowo musi analizować po to, by nie stać się tępym narzędziem w rękach jednej ze stron konfliktu.

Kredyt konsolidacyjny – jakie kredyty można skonsolidować?

0
Kredyt konsolidacyjny

Czy wiesz, że przeciętny Polak posiada przynajmniej jedno zobowiązanie kredytowe? Najczęściej jest to kredyt gotówkowy brany na dowolny cel, ale ogromną popularnością cieszą się również kredyty hipoteczne i inne celowe. Okazuje się, że chociaż nasze społeczeństwo się wzbogaca i wykazujemy coraz lepszą zdolność kredytową, to kilka zobowiązań kredytowych może już znacznie obniżyć nasz comiesięczny budżet, sprawić kłopot w codziennym zarządzaniu finansami, a nawet stać się przyczyną utraty płynności finansowej.

Aby poradzić sobie z tego rodzaju problemami, dostępny jest kredyt konsolidacyjny online na https://www.totalmoney.pl/kredyt-konsolidacyjny . Takie produkt oferuje praktycznie każdy bank działający komercyjnie na terenie naszego kraju. Co to jest kredyt konsolidacyjny i na jakich warunkach zostaje udzielany? Szczegóły przedstawiamy poniżej.

Kredyt konsolidacyjny – istota funkcjonowania

Kredyt konsolidacyjny jest wyjątkowym produktem bankowym, bo jako jeden z nielicznych nie ma na calu finansowego wsparcia w postaci środków pieniężnych. Jest oczywiście uznawany za doskonały produkt oddłużeniowy, ale jego istota i mechanizm działania są zupełnie inne. Kredyty konsolidacyjne łączą inne zobowiązania, jakie posiada klient. Te mogą być zaciągnięte w jednym bądź w różnych bankach. Nowy bank spłata je i ustanawia jeden kredyt na nowych warunkach. Najczęściej są one znacznie korzystniejsze niż zobowiązania wzięte wcześniej. Już sam fakt, że obecne warunki współpracy z bankami są bardziej opłacalne, ma ogromne znaczenie. Kredyt konsolidacyjny ustanawiany jest na dłuższy okres współpracy z jednym bankiem, więc comiesięczna rata połączona staje się niższa aniżeli kwoty spłacane za kredyty na dotychczasowych warunkach. Dzięki temu poprawia się płynność finansowa, ale kredytobiorca ma też lepszą zdolność kredytową, dzięki czemu może dobrać dodatkowe środki na dowolny cel.

Wiadomo także, że konsolidacja usprawnia zarządzanie budżetem klienta banku. Fakt, iż ma teraz jedną ratę do spłaty i to w jednym terminie poprzez współpracę z tylko jednym bankiem, rzeczywiście napawa optymizmem, a klient instytucji bankowej nie zapomina o regulowaniu należności.

Kredyt konsolidacyjny – kto może zaciągnąć?

Co ważne, by móc zaciągnąć kredyt konsolidacyjny, kredytobiorca musi wykazywać odpowiednią zdolność kredytową. Chociaż konsolidacja wspiera proces oddłużania, to nie jest to zobowiązanie dla dłużników z zaległymi płatnościami albo osób niepracujących. Bank musi mieć pewność, że comiesięczna rata będzie spłacana w terminie.

Instytucje bankowe, które oferują kredyty konsolidacyjne, weryfikują potencjalnego klienta, generując raport BIK. Oprócz tego żądają zaświadczenia o zarobkach oraz analizują wpływy na konto. Dopiero kiedy kredytobiorca jest wypłacalny, proponują konsolidację na korzystnych warunkach.

O kredyt konsolidacyjny może ubiegać się osoba, która posiada co najmniej dwa zobowiązania kredytowe i chce je połączyć. Konsolidacji mogą podlegać kredyty wzięte w tym samym banku bądź różnych, a samo połączenie tych zobowiązań może nastąpić przez bank, z którym współpraca już przebiega albo przez zupełnie nowy. Łączyć można różne zobowiązania, w tym kredyty gotówkowe na dowolny cel, kredyty celowe, w tym kredyty hipoteczne, ale też kredyty odnawialne czy limity na kartach kredytowych. Co ważne konsolidacji w banku mogą podlegać jedynie zobowiązania bankowe. Jeśli klient posiada także zobowiązania pozabankowe, łączyć je może w ramach współpracy z firmami pożyczkowymi. Bank nie podejmie się przejęcia długów, jakie wynikają z umów z instytucjami pozabankowymi.

Kredyt konsolidacyjny – jak zaciągnąć ten najlepszy?

Pamiętajmy, że każda instytucja bankowa prowadzi własną politykę kredytową, a kredyt konsolidacyjny jest zawsze inny. Bierze się także pod uwagę potrzeby, ale i możliwości spłaty potencjalnego klienta i dopiero na ten podstawie ustanawia warunki współpracy. Jak wybrać najlepszy kredyt konsolidacyjny? Przede wszystkim należy dopasować go do własnych preferencji. W sieci bez problemu udaje się znaleźć rankingi kredytowe (np. na Totalmoney), które wskazują kluczowe dla atrakcyjności i opłacalności danego zobowiązania czynniki. Najlepiej weryfikować dane zawarte w tabelach, bo są najbardziej czytelne i intuicyjne. Ranking kredytowy musi być aktualny, by nie wprowadzać w błąd i oczywiście obiektywny. Pod uwagę zawsze należy brać nie tylko oprocentowanie czy wysokość comiesięcznej raty i czas trwania umowy z nowym bankiem. Liczy się wskaźnik RRSO, który ujmuje całkowite koszty konsolidacji. Może okazać się, że ta jest droższa aniżeli kredyty spłacane na dotychczasowych warunkach. Konsolidacja ma być wsparciem i pomocą przy oddłużaniu, a nie kolejnym problemem, który generuje spiralę zadłużenia. Jeśli koszty kredytu konsolidacyjnego są zbyt wysokie, nie należy z takiej oferty korzystać. Można je również oszacować za pośrednictwem kalkulatora kredytowego. To narzędzie przyda się też do weryfikacji zdolności kredytowej, by poznać w ogóle szanse i możliwości współpracy z bankiem w ramach połączenia posiadanych już zobowiązań kredytowych.

Cała wyprawka w jednym miejscu

0
Cała wyprawka w jednym miejscu

Oczekiwanie na dziecko to piękny czas w życiu rodziny. Im bliżej do wielkiego spotkania, tym dłuższa robi się lista potrzebnych przedmiotów. Noworodek potrzebuje sporo akcesoriów, aby móc wygodnie spać, bezpiecznie się bawić i komfortowo podróżować. Parę udogodnień przyda się także młodej mamie. Wybór i zakup tych wszystkich rzeczy jest trudny i pracochłonny. Mądry sposób na skompletowanie wyprawki to wybór dobrego sklepu, w którym znaleźć można wszystko.

Wszystko, co najlepsze, w jednym miejscu

Producenci akcesoriów dziecięcych prześcigają się w tworzeniu coraz nowszych i lepszych produktów. Rynek jest pełen różnego rodzaju wózków, łóżeczek i fotelików, a znaleźć wśród nich te najlepsze, jest naprawdę trudno. Po za tym, oprócz tych poważnych zakupów, skompletowanie wyprawki wymaga także kilkunastu drobniejszych wydatków, takich jak kosmetyki czy zabawki. Lista jest naprawdę długa.

Świetnym pomysłem na szybki i wygodny zakup wszystkich potrzebnych przedmiotów jest wybór jednego świetnie zaopatrzonego sklepu. Do liderów tego typu należy Sklep Mati, działający pod adresem: https://sklepmati.pl. W ofercie tego sprzedawcy mamy m.in.: meble, wózki, foteliki, akcesoria dla mam, kosmetyki i zabawki, renomowanych firm i z wszystkimi potrzebnymi certyfikatami.

Co jest niezbędne od pierwszych dni życia?

Początkujący rodzice mają tendencję do kupowania rzeczy, które wcale im się nie przydadzą. Dzieje się tak dlatego, że rynek dziecięcych akcesoriów jest bardzo bogaty i dysponuje prężną reklamą. Są jednak takie elementy wyposażenia, o których nie wolno zapomnieć. Należą do nich przede wszystkim:

 • łóżeczko ze szczebelkami i odpowiednim materacem,
 • fotelik samochodowy dla noworodka,
 • wózek typu gondola,
 • komplet tetrowych pieluszek,
 • zapas pieluszek jednorazowych,
 • ubranka w rozmiarze 56 i 62,
 • wanienka, najlepiej ze stelażem.

Oprócz tego przydają się jeszcze dobrej jakości kosmetyki. Powyższa lista nie obejmuje też wyprawki dla mamy. Skompletowanie wszystkiego może być trudne, dlatego tym bardziej warto zaufać tak wszechstronnie zaopatrzonemu sklepowi jak Sklep Mati. W zakładce wyprawka można znaleźć szybką podpowiedź, co jeszcze przyda się w domu po narodzinach dziecka.

Nieruchomości we Wrocławiu

0
Nieruchomości Wrocław

Wiele osób uznaje Wrocław za najpiękniejsze miasto w Polsce. Posiada doskonale rozwiniętą infrastrukturę oraz bogatą aglomerację. Jednocześnie co roku do miasta przyjeżdża dziesiątki tysięcy młodych ludzi, którzy zamierzają studiować we Wrocławiu. Uniwersytet Wrocławski jest uznawany za jedną z najlepszych uczelni wyższych w kraju.

Na czym polega zabezpieczenie pożyczki?

0
pożyczki

Udzielenie pożyczki zawsze wiąże się dla firmy pożyczkowej z pewnym ryzykiem. Nigdy nie ma ona 100% pewności, że pożyczona kwota wróci do niej w całości w wyznaczonym terminie wraz z odsetkami i innymi kosztami dodatkowymi. Szczególnie teraz, gdy pożyczkodawcy są skłonni pożyczać naprawdę duże kwoty bez dokładnej analizy zdolności kredytowej swoich klientów. Proces odzyskiwania należności od klienta, który ani myśli o tym, aby oddawać pieniądze, jest bardzo pracochłonny, a także wiąże się z kosztami. Najrozsądniejszym wyjściem wydaje się w takiej sytuacji ustanowienie zabezpieczenia, które zmniejsza ryzyko nieudanej transakcji. Na czym ono polega i co może stanowić zabezpieczenie pożyczki?

Zabezpieczenie pożyczki – na czym ono polega?

Pożyczka gotówkowa z zabezpieczeniem może ułatwić pożyczkodawcy ewentualne ściąganie należności w przypadku gdy pożyczkobiorca zaprzestanie spłacać raty zobowiązania. Zabezpieczenie może działać na różnorodnych zasadach, to jaką przyjmie formę, zależy w dużej mierze od firmy pożyczkowej. Do najpopularniejszych zabezpieczeń pożyczek pozabankowych można zaliczyć:

– poręczenie,
– zastaw,
– weksel,
– ubezpieczenie.

Na rynku istnieje również wiele pożyczek bez zabezpieczeń, ale ich kwota jest zazwyczaj o wiele niższa niż pożyczek z zabezpieczeniem. Najczęściej są to chwilówki, które opiewają na niewielkie kwoty, które pożyczkobiorca musi spłacić w maksymalnie 3 miesiące od podpisania umowy.

Pożyczka pod zastaw

Zabezpieczenie w postaci zastawu można podzielić na zwykły i rejestrowy. Różnica polega na tym, że w przypadku zastawu rejestrowego, pożyczkobiorca może korzystać z zastawionego sprzętu. Najczęściej są to maszyny i inne ruchomości, które są własnością dłużnika. Jeśli chodzi o zastaw zwykły, to nie ma możliwości, aby korzystać z zastawionych przedmiotów. Zastaw polega na tym, że ustanawia się go na wybranej ruchomości pożyczkobiorcy np. na samochodzie. W momencie, gdy pożyczkobiorca zaprzestanie spłaty swojego zobowiązania, pożyczkodawca może przejąc ruchomość, w celu pokrycia należności. Jest to rozwiązanie niezwykle korzystne dla firm pożyczkowych, ponieważ nawet jeśli nie otrzymają one pożyczonych pieniędzy, to mają do dyspozycji wartościowy przedmiot, który stanowi równowartość pożyczonej kwoty.

Pożyczka z poręczeniem

Pożyczka gotówkowa https://splatapozyczek.pl/kredyt-gotowkowy/ z poręczeniem polega na tym, że osoba trzecia, czyli poręczyciel zobowiązuje się do spłaty długu w razie, gdyby dłużnik nie był w stanie spłacić swojego zobowiązania. Jeśli poręczyciel nie będzie chciał spłacić długu, to mogą być wobec niego podjęte takie same środki jak wobec dłużnika. Oznacza to, że pożyczkodawca może skorzystać z pomocy komornika, aby ściągnąć dług. Poręczenie jest korzystne dla pożyczkodawcy jednak niekoniecznie dla osoby, która poręcza kredyt – szczególnie jeśli jest to poręczenie wekslowe. Z tego powodu pożyczki z poręczeniem nie cieszą się dużą popularnością wśród pożyczkobiorców.

Pożyczka z ubezpieczeniem
Ubezpieczenie jest bardzo popularne, jeśli chodzi o kredyty. Coraz więcej firm pożyczkowych także zaczyna doceniać zalety ubezpieczeń i oferuje pożyczki z takim rodzajem zabezpieczenia. Ubezpieczenie polega na tym, że w przypadku spełnienia jego warunków np. w momencie utraty pracy, pożyczkobiorca może ubiegać się o pieniądze od ubezpieczyciela. Środki pozyskane w taki sposób mają posłużyć do spłaty zobowiązania. W taki sposób można spłacić całość lub część długu.  Trzeba jednak pamiętać, że ubezpieczenie stanowi dodatkowy koszt i może się nie opłacać w przypadku niektórych zobowiązań.

Skrzynki do transportu

0
Skrzynki do transportu

Działalność produkcyjna jest pierwszym elementem łańcucha dostaw. Dostaw, w czasie, których towar powinien być należycie zabezpieczony. Począwszy od magazynu produkcyjnego, skończywszy na ostatnim elemencie dystrybucji. Przy produkcji towarów delikatnych i jednocześnie zajmujących małą przestrzeń, kluczowym jest sposób przewozu z miejsca na miejsce oraz zabezpieczenia. Idealnie sprawdzają się wtedy skrzynki plastikowe zamykane. Dlaczego dobrze sprawdzają się przy maksymalizowaniu tej działalności oraz jakie są ich główne cechy fizyczne?

Management 3.0 – Agile w HR, czyli na czym polega zwinne zarządzanie zasobami ludzkimi w organizacji

0
Management 3.0

Management 3.0 to pojęcie, o którym jeszcze nie słyszałeś, bądź słyszałeś, ale nie wiesz za wiele na ten temat i chciałbyś to zmienić? Zdecydowanie warto to zrobić, m.in. dlatego, że przez wielu, management 3.0 nazywany jest prawdziwą rewolucją w zakresie zwinnego zarządzania zasobami ludzkimi w organizacjach. Dzięki podejściu Agile w HR, możliwe jest choćby budowanie kompetentnych, zmotywowanych i zaangażowanych zespołów, które zwiększają przewagę konkurencyjną firm, dla których pracują.

Agile w HR – czym jest?

Agile w HR to pojęcie, które wbrew pozorom nie jest nowe i funkcjonuje już od 2001 roku. Dziś w wielu firmach, podejście Agile stanowi bazę i fundament efektywnej pracy. Agile w HR to nic innego, jak działanie opierające się na zwinności (z ang. agile znaczy „zwinny”) i szybkim dostosowywaniu się do zmian. W tym przypadku zwinność polega przede wszystkim na dopasowaniu modelu biznesowego, sposobu zarządzania ludźmi, a także struktury i kultury organizacyjnej do rynku oraz szybko zmieniających się potrzeb klientów.

Agile w HR opiera się przede wszystkim na takich zasadach, jak:

 1. najważniejsi w organizacji są ludzie – nigdy narzędzia;
 2. współpraca i elastyczność są lepsze niż formalne ustalenia i sztywne reguły działania;
 3. ważna jest zwinność przejawiająca się np. w bezbłędnie działających oprogramowaniach, które wypierają przestarzałe tomy bezużytecznej dokumentacji;
 4. gotowość do wykraczania poza określone schematy;
 5. szybkie reagowanie na bieżące potrzeby i wyzwania oraz otwartość, by wychodzić poza ustalony plan.

Management 3.0 – klucz do samoorganizacji i grupowej realizacji celów

Management 3.0 to forma nowoczesnego przywództwa i zwinnego działania opartego m.in. na motywowaniu pracowników i wykorzystywaniu podejścia Agile. U podstaw managementu 3.0 leży innowacyjny sposób myślenia o tym, że nie tylko wybrane osoby na konkretnych stanowiskach, ale wszyscy pracownicy firmy są odpowiedzialni za zarządzanie nią. W rezultacie Management 3.0 to zarządzanie, które nie wiąże się z zajmowanymi stanowiskami, ale z działaniem i elastycznym dostosowywaniem się do tego, co dzieje się w organizacji. W skrócie więc: Management 3.0 to taki sposób zarządzania, gdzie każdy pracownik pełni funkcję lidera, a odpowiedzialność za efekty spoczywa na całej grupie. Aby więc osiągać jak najlepsze wyniki i efektywnie realizować cele biznesowe, konieczne jest nauczenie się współpracy z innymi.

Management 3.0 – szkolenie

Doskonałym sposobem na rozwijanie umiejętności w zakresie Agile w HR, jest udział w szkoleniu z Management 3.0 na bazie Agile. Przykładowe szkolenie oraz informacje na jego temat, dostępne są na stronie: https://www.academyofbusiness.pl/pl/szkolenia/agile-w-hr,367/.

 • Kto powinien wziąć udział w szkoleniu z Management 3.0?

Tego typu szkolenie skierowane jest przede wszystkim do osób zajmujących się zawodowo szeroko rozumianym HR-em, a także do menedżerów, którzy interesują się nowoczesnymi formami zarządzania, opierającymi się choćby o przemyślane delegowanie, motywowanie oraz angażowanie pracowników.

 • Tematyka poruszana podczas szkolenia

W przykładowym programie szkolenia przewidziano m.in. takie tematy, jak: zarządzanie i przywództwo, rola menedżera w kontekście podejścia Management 3.0, motywowanie i angażowanie pracowników, budowanie odpowiedzialności w zespole, rozwój kompetencji w organizacji uczącej się, celebrowanie sukcesów i sposoby na docenianie i motywowanie członków zespołu.

 • Korzyści z udziału w szkoleniu

Udział w tego typu szkoleniu, to bez wątpienia dobry sposób na to, by zdobyć cenną wiedzę z obszaru nowoczesnych technik zarządzania ludźmi w oparciu o podejście Agile w HR. W trakcie szkolenia można zdobyć nie tylko wiedzę teoretyczną, ale także nabyć umiejętności praktyczne, które ułatwią zbudowanie organizacji, w której najważniejsze będzie wzajemne motywowanie się, zaufanie, chęć samodoskonalenia i ciągłego zdobywania wiedzy.

Potwierdzeniem ukończenia szkolenia jest międzynarodowy certyfikat Management 3.0 na poziomie „Facilitator”. Posiadanie go, uprawnia do samodzielnego prowadzenia tego typu szkoleń i kształcenia kolejnych osób zainteresowanych zwinnymi technikami zarządzania zasobami ludzkimi.

Artykuł sponsorowany.

Kto płaci podatek od czynności cywilnoprawnych?

0
pieniądze

Podatek od czynności cywilnoprawnych zapłacisz w momencie, kiedy wypełnisz formularz PCC-3. Jednak istnieją od tego pewne wyjątki. Nie zawsze jest też jasne, kto powinien wpłacić pieniądze na konto urzędu skarbowego. Dzisiaj jednak postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości w tym temacie. Czym jest podatek od czynności cywilnoprawnych? Kto zobowiązany jest do zapłaty takiego podatku? Odpowiadamy!

Przeczytaj też: https://www.ipo.pl/podatek-od-czynnosci-cywilnoprawnych-kto-go-placi/ 

Kiedy zapłacimy podatek od czynności cywilnoprawnych?

Podatek  ten zapłacisz w sposób tradycyjny, a prościej mówiąc zrobimy to w urzędzie lub online. Jedyne co należy zrobić to pobrać formularz PCC-3 (znajduje się on na stronie podatki.gov.pl lub w urzędzie skarbowym) uzupełnić go oraz złożyć w urzędzie skarbowym. Pieniądze wpłacisz w kasie urzędu lub przelewamy je na urzędowe konto podane na stronie internetowej lub uzyskane od pracownika urzędu. Masz na tą czynność 14 dni, które liczą się do powstania obowiązku podatkowego. Najczęściej w grę wchodzi dzień zawarcia umowy.

Kto musi płacić podatek od czynności cywilnoprawnych? – Tabela

Poniżej przedstawiona jest tabela, która przedstawia wszystkie informacje na temat tego, kto płaci podatek od czynności cywilnoprawnych (tabela została zamieszczona z rządowej strony www.gov.pl)

Rodzaj umowy Kto płaci Wyjaśnienia
Sprzedaż Ten, kto kupuje.
Zamiana Ten, kto zamienia. Wystarczy, że w Polsce jest jeden z zamienianych przedmiotów.
Darowizna – w części, która dotyczy przejęcia przez osobę, która jest obdarowana, długów i ciężarów albo zobowiązań darczyńcy. Ten, kto jest obdarowany. Na przykład dostajesz w darowiźnie samochód i kredyt na ten samochód.
Dział spadku – w części, która dotyczy spłat lub dopłat. Ten, kto w wyniku umowy dostaje rzeczy lub prawa majątkowe ponad swój udział w spadku. Taką umowę możesz podpisać z pozostałymi spadkobiercami. Decydujecie w niej, jak podzielić spadek. Na przykład dostajesz z bratem w spadku samochód (po 50%). Podpisujecie umowę o dział spadku, w której zapisujecie, że to ty przejmujesz samochód i spłacasz brata. Wtedy nabywasz połowę samochodu ponad swój udział w spadku i jesteś jego jedynym właścicielem (twój udział to 50%, w wyniku działu spadku nabywasz drugie 50%, czyli teraz masz 100%). Wtedy to ty płacisz podatek od czynności cywilnoprawnych.
Zniesienie współwłasności – w części, która dotyczy spłat lub dopłat. Ten, kto staje się jedynym właścicielem rzeczy lub prawa majątkowego albo kogo udział w ich współwłasności wzrośnie. Taką umowę możesz podpisać, jeśli masz z kimś współwłasność i chcesz to zmienić. Na przykład ty i twój znajomy jesteście współwłaścicielami motorówki. Ty chcesz przekazać swoją część znajomemu. Ustalasz z nim, ile pieniędzy ma ci przekazać za twoją część. Znajomy daje ci pieniądze (spłaca cię) i to on staje się jedynym właścicielem motorówki. Wtedy to znajomy płaci podatek od czynności cywilnoprawnych.

Inny przykład: ty, siostra i brat jesteście współwłaścicielami samochodu. Każde z was jest właścicielem ⅓. Chcesz przekazać swoją część siostrze. Ustalasz z siostrą, ile pieniędzy ma ci przekazać za twoją część. Siostra daje ci pieniądze (spłaca cię) i staje się współwłaścicielem samochodu razem z bratem (udział siostry ⅔, a brata ⅓). Wtedy to siostra płaci podatek od czynności cywilnoprawnych.

Pożyczka pieniędzy Ten, kto bierze pożyczkę.
Depozyt nieprawidłowy Ten, kto przechowuje depozyt (przechowawca). Na przykład podpisujesz umowę, że będziesz przechowywać pieniądze swojego kolegi i w tym czasie możesz z nich korzystać. Kiedy umowa się skończy – musisz oddać tyle, ile powierzył ci kolega.
Ustanowienie ograniczonych praw rzeczowych w postaci odpłatnej służebności i odpłatnego użytkowania (w tym nieprawidłowego) Ten, na rzecz kogo jest ustanawiana służebność lub użytkowanie. Na przykład ustanawiasz na rzecz swojej matki odpłatną służebność mieszkania w swoim domu. Podatek płaci wtedy matka.
Ustanowienie hipoteki Ten, kto ustanawia hipotekę.
Umowa spółki cywilnej Wspólnicy spółki
Umowa spółki innej niż spółka cywilna Spółka Na przykład udzielenie pożyczki przez wspólnika spółki jawnej tej spółce.

 

Zobacz też: http://www.magiaperswazji.pl/jak-samodzielnie-uzyskac-interpretacje-podatkowa/