wtorek, Maj 18, 2021

Ile zarabia niania?

0
Ile zarabia niania

Coraz więcej młodych kobiet chętnie podejmuje prace jako opiekunki do dzieci. Dlaczego? W wielu przypadkach jest to przyjemna praca, która sprawia wiele satysfakcji. Większość rodziców zatrudniających nianię stara się wyjść jej naprzeciw i dogadać się co do warunków zatrudnienia, sposobu opieki nad dzieckiem itp. Na jakie zarobki może liczyć osoba, która podejmuje się opieki nad dzieckiem? Co warto wiedzieć przed rozpoczęciem takiej pracy? Na te oraz na wiele więcej innych pytań odpowiedzi znajdują się poniżej.

Czy warto zdecydować się na kurs języka niemieckiego?

0
Czy warto zdecydować się na kurs języka niemieckiego

Na naukę języka niemieckiego decyduje się wiele osób. Jest on chętnie wybierany jako pierwszy lub kolejny język obcy. Ze względu na wiele korzyści wynikających z jego znajomości, z zajęć umożliwiających jego opanowanie korzystają zarówno dzieci, jak i dorośli. Dlaczego warto uczyć się niemieckiego i czy kurs językowy będzie odpowiednim wyborem?

Jak wygląda montaż fotowoltaiki?

0
Jak wygląda montaż fotowoltaiki

Fotowoltaika to bardzo duże korzyści dla środowiska i dla osób, które zdecydowały się na jej instalację. Jest to przykład bardzo popularnego źródła energii odnawialnej. Jednak pamiętać trzeba, że dopiero dobry montaż fotowoltaiki i jej całej instalacji będzie gwarancją sukcesu. Od tego, jak i gdzie zamontowane zostaną panele, zależeć będzie ich wydolność.

Dziewczyny też kochają fantastykę! Propozycje książek dla nastolatek

0
fantastyka

Na hasło literatura kobieca najpewniej większości ludzi przychodzi na myśl romans lub literatura obyczajowa. Jednak to mocno stereotypowe podejście, ponieważ zarówno kobiety jak i młode dziewczęta bardzo chętnie sięgają także po zupełnie inne gatunki literackie, takie jak chociażby, kryminał, fantastyka, reportaż czy literatura faktu.

Jakie warunki trzeba spełnić, aby otrzymać kredyt konsumpcyjny?

0
kredyt konsumpcyjny

Każdy bank ma w swojej ofercie co najmniej kilka, jeśli nie kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt różnych typów kredytów. Jednym z najpopularniejszych kredytów są kredyty konsumpcyjne, a więc takie, których udziela się na pokrycie bieżących potrzeb kredytobiorcy. Wierzyciel w ich przypadku nie prosi o rachunki czy faktury potwierdzające, na co zostały wydane pożyczone pieniądze, każdy może więc spożytkować je w dowolny sposób.

Duża popularność tego typu zobowiązań nie oznacza jednak, że absolutnie każdy będzie mógł z nich skorzystać. Często można spotkać się z pytaniem: jakie warunki wiążą się z kredytem konsumpcyjnym? Co zrobić, żeby zwiększyć szanse na jego otrzymanie? Zobacz!

Jakie warunki wiążą się z kredytami konsumpcyjnymi?

Potencjalny kredytobiorca, który chce wziąć kredyt konsumpcyjny, powinien przede wszystkim mieć ukończony 18 rok życia i posiadać stabilne źródło dochodów (czy to pracę, emeryturę, rentę czy dobrze funkcjonującą własną działalność). To, jakie dokładnie wymagania będą mu stawiane, zależy między innymi od kwoty zobowiązania.

W przypadku niewielkich kredytów konsumpcyjnych, na kwotę kilku lub kilkunastu tysięcy złotych, coraz częściej wszystkich formalności można dopełnić online, bez wychodzenia z domu. Trzeba jednak mieć świadomość tego, że również w takim przypadku wymagane będzie posiadanie odpowiednio wysokiej zdolności kredytowej (obliczanej na podstawie m.in. wysokości dochodów, a także kosztów utrzymania i aktualnie spłacanych zobowiązań).

Bardzo ważna jest też historia kredytowa. Negatywne wpisy w BIK-u mogą znacznie utrudnić otrzymanie pozytywnej decyzji kredytowej, źle postrzegana może być także pusta historia kredytowa, z uwagi na fakt, że nie daje ona wierzycielowi żadnych informacji o rzetelności potencjalnego klienta.

Najmniej formalności czeka osoby, które mają konto w banku, od którego chcą pożyczyć pieniądze – w takim przypadku bank może zaoferować specjalną ofertę na podstawie wysokości wpływów na konto i udzielić kredytu nawet bez przedstawiania zaświadczeń o dochodach.

Jak zwiększyć swoje szanse na kredyt konsumpcyjny?

Jest wiele sposobów na zwiększenie swoich szans na pozytywną decyzję kredytową. Można wśród nich wymienić na przykład zwiększenie zdolności kredytowej (poprzez podniesienie dochodów, zmianę formy zatrudnienia i nie tylko) lub wygenerowanie pozytywnych wpisów w historii kredytowej. Najszybszym i najpewniejszym rozwiązaniem jest jednak wzięcie kredytu poprzez wykwalifikowanego pośrednika kredytowego.

Rzetelnego, zaufanego eksperta kredytowego można znaleźć tutaj: https://splatapozyczek.pl/kredyt-konsumpcyjny/. Dzięki znajomości zasad panujących w poszczególnych instytucjach finansowych, a także sieci kontaktów obejmującej osoby na stanowiskach decyzyjnych, dobry pośrednik jest w stanie pozyskać korzystny kredyt nawet w trudnej sytuacji.

Naprawa telefonów – jak to wygląda?

0
Naprawa telefonów

Nie od dziś wiadomo, że nic tak bardzo nie irytuje, jak nagła niespodziewana usterka. A co, jeżeli dotyczy to sprzętu, który mamy na co dzień przy sobie i najczęściej potrzebujemy go właśnie w tej chwili?  Dlatego, gdy tylko zepsuje nam się telefon szukamy miejsca, w którym naprawimy go najszybciej, najtaniej, a przede wszystkim najskuteczniej.

Naprawa telefonów nie musi być drogą przez mękę

Jedną z najczęstszych obaw klientów serwisów gsm jest ta, dotycząca długości procesu naprawy. Rozstając się ze swoim sprzętem nie chcemy, aby taka rozłąka trwała zbyt długo. Na szczęście obecnie większość operacji w serwisie można wykonać na poczekaniu, a jeżeli nie – to przynajmniej tego samego dnia. Dotyczy to zarówno drobnych interwencji z powierzchownymi uszkodzeniami, jak i bardziej złożonymi operacjami.  Jest to możliwe, ponieważ dobry serwis stosuje procedury i metody przewidziane przez producenta.  Kluczem jest odpowiednia diagnoza usterki. Naprawa telefonów przebiega najszybciej wtedy, kiedy dotyczy popularnego uszkodzenia, a w dodatku w modelu, który jest powszechnie dostępny na rynku.  Wtedy jest duża szansa, że większość części zamiennych dostępnych jest od ręki w serwisie, a do tego personel świetnie wie jak wykonać taką operacja najsprawniej.

Jak przygotować się do naprawy

Naprawa telefonów będzie mniej stresująca, jeżeli wcześniej zgramy wszystkie swoje najpotrzebniejsze dane, chociażby na pendrive albo na komputer.  Nawet w przypadku drobnych napraw serwis często wymaga, aby archiwizować dane, bo jest i ryzyko ich utraty – na przykład wymiana wyświetlacza w telefonie wymaga skasowania pamięci całego telefonu. Są to wewnętrzne procedury regulowane często bezpośrednio przez producentów urządzeń, a serwisant musi wykonać twardy reset telefonu i wgrać nowe oprogramowanie przy wielu operacjach związanych z wymianą części.

Bez telefonu da się żyć

Naprawa telefonów oznacza także często widmo rozłąki ze smartfonem, co dla wielu osób może być problemem nie do przejścia. W takiej sytuacji ratunkiem jest telefon zastępczy i nie jest to żaden luksus, ale standardowa procedura w wielu serwisach.  Po zakończeniu naprawy otrzymujemy swój sprzęt, a korzystając z popularnych programów do transferu danych w ciągu kilkunastu minut możemy przywrócić wszystkie kontakty, zapisane zdjęcia, a nawet ustawienia i preferencje.

Jakie są zalety z tytułu korzystania z biura wirtualnego?

0
Jakie są zalety z tytułu korzystania z biura wirtualnego

Biuro wirtualne jak wszystko inne ma zarówno swoje wady, jak i także zalety. Jest to usługa, z której korzystają już dziesiątki tysięcy przedsiębiorców w całym naszym kraju. Poniżej znajdziemy wady i zalety tego rozwiązania. Dzięki temu będziemy mogli zdecydować czy chcemy z tego rozwiązania skorzystać, a może jednak nie jest to dla nas? Sprawdźmy.

Wysokość opłat oraz outsourcing

Zaletą podstawową biura wirtualnego jest na pewno wysokość opłat za media oraz za czynsz. Ceny za wirtualne biuro Warszawa są różne. Kształtują się najczęściej na poziomie od kilkudziesięciu do około kilkuset złotych na miesiąc. Na pewno jest to o wiele mniej niż w przypadku stacjonarnego wynajmu biura, nawet tego najmniejszego. Bardzo często zdarza się tak, że dla nowych klientów biura są specjalne rabaty na biuro wirtualne i sięgają nawet kilkudziesięciu procent.

Porządne biura wirtualne zatrudniają u siebie całą kadrę biurowych pracowników. Świadczą oni usługi dodatkowe. Możemy tym samym skorzystać z usług księgowego, który to zadba o nasze dokumenty oraz kontakt z urzędem skarbowym. W biurze wirtualnym możemy otrzymać specjalny numer telefonu dedykowany naszej firmie. Pracownicy biura za nas odbierają telefony, jak i także korespondencję. Skany jednocześnie wysyłają nam na maila.

Wpisanie opłat w koszty firmy oraz pomoc w jej założeniu

Cena ostateczna za biuro wirtualne zależna jest oczywiście od pakietu usług, który wybieramy. Bez względu na to, wszelkie wydatki poniesione możemy zapisać w całości do kosztów uzyskania przychody. Koszty obniżą nam naliczony dochodowy podatek. Jest to przewaga niewątpliwa biura wirtualnego nad umiejscowieniem siedziby firmy w swoim mieszkaniu.

Jeśli pokój w mieszkaniu naszym wykorzystywany jest na prywatne cele, a tylko dodatkowo na prowadzenie działalności gospodarczej, to wydatki związane z posiadaniem takowego pomieszczenia mają osobisty charakter. Tym samym nie może zostać zaliczony do kosztów uzyskania przychodów.

Pomimo już mitycznego „jednego okienka”, założenie w Polsce firmy nie należy niestety do najprostszych. Im forma prowadzenia działalności jest bardziej skomplikowana, tym więcej mamy obowiązków biurokratycznych. Wiele biur wirtualnym pomaga nam w załatwieniu wszelkich formalności. Jest to spore ułatwienie, szczególnie gdy założenie firmy od nas wymaga wizyty w urzędach w całkiem innych miastach.

Jedną z form specyficznych pomocy są już gotowe spółki z ograniczoną odpowiedzialnością na sprzedaż. Zakup spółki, która posiada historię oraz opinię nieposzlakowaną okazać się może rozwiązaniem szybkim oraz atrakcyjnym. Czas oczekiwania na zarejestrowanie nowej spółki wydłużyć się może do trzynastu tygodni, natomiast właściciel spółki zakupionej stajemy się dosłownie w dwadzieścia cztery godziny i możemy rozpoczynać od razu działalność.

Co więcej możemy także liczyć na oszczędność na zakupie wyposażenia. Gdy wynajmujemy biuro wirtualne, to nie musimy sobie zaprzątać głowy samym wyposażeniem biura, a więc mebli czy też urządzeń biurowych.

Kiedy warto sięgać po chwilówki?

0
chwilówki

Jest wiele kwestii, które mogą wpłynąć na Twoją płynność finansową. Niezależnie od tego, czy Twoje trudności wynikają z niepewnej sytuacji na rynku pracy, niespodziewanych wydatków, czy może po prostu napotkałeś nagłą okazję, z której bardzo chcesz skorzystać – znalezienie sposobu pozwalającego na dodatkowy zastrzyk gotówki na korzystnych zasadach pozwala na rozwiązanie problemów bez ryzyka i nadmiernego zadłużania. Czy jednak pożyczka zawsze jest dobrym rozwiązaniem? W jakich sytuacjach warto zdecydować się na skorzystanie z takiej oferty?

Trening uważności – skuteczna metoda na stres?

0
trening uważności
Fot. Pexels.com

Presja czasu, nadmiar obowiązków, przemęczenie i ogrom stresu – chociaż chcemy ich unikać, zdają się one coraz częściej towarzyszyć naszemu życiu. Większość z nas spędza mnóstwo czasu albo na martwieniu się o przyszłość albo na rozpamiętywaniu przeszłości. Życie bardzo często przecieka nam więc między palcami. Rozwiązaniem może być trening uważności. Czyli sposób na wyrobienie sobie nawyku skupiania się na chwili obecnej.

 Przeczytaj też: http://stolicakariery.pl/trening-uwaznosci/

Trening uważności – co to takiego?

Zjawisko to jest ogólnie określane słowem „mindfulness” oznaczającego w języku angielskim „uważność”. Polega ono na tym, aby „zatracić się” w chwili obecnej. Aby to osiągnąć, należy wykorzystać techniki medytacyjne. Pozwalają one na nabranie dystansu i stanie się przez chwilę biernym obserwatorem swojego życia. Zaletami treningu uważności są więc przede wszystkim wprowadzenie się w stan relaksacji, w którym myślimy tylko o teraźniejszości oraz możliwość przeprowadzenia chłodnej analizy swojej obecnej sytuacji.

Tego rodzaju praktyki pomagają również w osiągnięciu równowagi emocjonalnej. Co więcej, mogą pomóc w sytuacjach zaburzeń odżywiania czy nawet w depresji.

Co należy wiedzieć o medytacji?

Techniki medytacyjne kojarzymy przede wszystkim z buddyzmem. W jego obrębie wierzy się, że medytacja pozwala na wzmocnienie energii życiowej i skontaktowanie się ze swoim wyższym „ja”. Niezależnie jednak od wyznawanej filozofii, wiele osób praktykuje dzisiaj różne formy medytacji, głównie ze względu na ich potwierdzoną skuteczność.

Trenowanie uważności poprzez medytację może odbywać się na wiele sposobów. Jeden z rodzajów polega na skupieniu się na własnym oddechu. Pomaga to nie tylko w kontekście mindfulness, ale również w nauce poprawnego oddychania, co ma istotny wpływ na poprawienie pracy organizmu.

Innym ze sposobów medytacji jest ćwiczenie skupienia się na jednej myśli (np. wyobrażanym kształcie lub słowie) i opieraniu się innym, rozpraszającym myślom. Początkujący rozpraszają się w ciągu kilku minut. Jest to jednak całkowicie oczekiwany stan, tak długo jak po zdaniu sobie sprawy z rozkojarzenia wracamy do naszej pierwotnej myśli.

Osoby początkujące mogą zacząć od praktykowania kilku minut dziennie. Warto poświęcić nawet chwilę każdego dnia, aby przekonać się o pozytywnych skutkach treningu uważności.

Zobacz też: http://www.bestoferta.pl/startup-czym-jest/

Jak prowadzić profile firmowe w social media?

0
social media
Fot. Pexels.com

Czasy się zmieniają i teraz posiadanie konta firmowego w co najmniej jednym medium społecznościowym to podstawa. To właśnie social media pozwalają na dotarcie do szerokiego grona odbiorców, a co za tym idzie znalezienia klienta. Jednocześnie jest to stosunkowo tanie źródło promocji.

Przeczytaj też: http://www.garg.pl/social-media-czyli-jak-prowadzic-swoj-profil-firmowy/

Jakie social media wybrać?

Gdzie szukać klienta? Jest to ważne pytanie, a odpowiedź na nie musisz znaleźć samodzielnie. Przede wszystkim przeanalizuj swoją grupę docelową.

Odpowiedź sobie na pytania:

  • w jakim wieku są klienci?
  • jak spędzają swój wolny czas?
  • z jakich urządzeń korzystają do przeglądania internetu: komputer, smartfon, tablet?

Następnie warto sprawdzić, gdzie swoje profile ma konkurencja. Trudno będzie sprawdzić skuteczność bycia na danym profilu. Jednak spróbuj ocenić sytuację na podstawie ocen i rekomendacji, komentarzy, zwłaszcza jeśli pojawiają się komentarze o produkcie firmy.

Inną rzeczą o jakiej musisz pomyśleć w tym kontekście to jakie treści jesteś w stanie dodawać. YouTube to serwis z filmami, a co za tym idzie dodawane treści powinny być wideo. Zastanów się czy masz sprzęt i czas na nagranie filmu oraz jego zmontowanie.

Na Instagramie można umieszczać zdjęcia i filmy. Tu również należy się zastanowić czy mamy treści, które można tam opublikować. Należy tak zrobić z każdym portalem jaki rozważamy.

Kampania reklamowa w social media

W social mediach można postawić na darmowe prowadzenie portalu i zdobywanie tak zwanego zasięgu organicznego bądź skorzystać z płatnej reklamy. Do takiej promocji należy podejść bardzo profesjonalnie. W przeciwnym razie wydamy pieniądze w błoto.

Tworzenie kampanii reklamowej to właściwie temat na oddzielny post. Jest to bardzo obszerny temat. Warto wiedzieć o tym, że istnieje kilka możliwości ustawienia reklamy związanych z jej celem.

Płatna forma promocji może dotyczyć zwiększenia zasięgu posta, tak aby dotarł do jak największej liczby odbiorców. Może być też związana z wypełnieniem formularza, bezpośrednim przeniesieniem do sklepu z danym produktem. Jeśli dopiero zaczynasz warto rozważyć skorzystanie z pomocy profesjonalisty.