środa, Grudzień 2, 2020

Skrzynki do transportu

0
Skrzynki do transportu

Działalność produkcyjna jest pierwszym elementem łańcucha dostaw. Dostaw, w czasie, których towar powinien być należycie zabezpieczony. Począwszy od magazynu produkcyjnego, skończywszy na ostatnim elemencie dystrybucji. Przy produkcji towarów delikatnych i jednocześnie zajmujących małą przestrzeń, kluczowym jest sposób przewozu z miejsca na miejsce oraz zabezpieczenia. Idealnie sprawdzają się wtedy skrzynki plastikowe zamykane. Dlaczego dobrze sprawdzają się przy maksymalizowaniu tej działalności oraz jakie są ich główne cechy fizyczne?

Management 3.0 – Agile w HR, czyli na czym polega zwinne zarządzanie zasobami ludzkimi w organizacji

0
Management 3.0

Management 3.0 to pojęcie, o którym jeszcze nie słyszałeś, bądź słyszałeś, ale nie wiesz za wiele na ten temat i chciałbyś to zmienić? Zdecydowanie warto to zrobić, m.in. dlatego, że przez wielu, management 3.0 nazywany jest prawdziwą rewolucją w zakresie zwinnego zarządzania zasobami ludzkimi w organizacjach. Dzięki podejściu Agile w HR, możliwe jest choćby budowanie kompetentnych, zmotywowanych i zaangażowanych zespołów, które zwiększają przewagę konkurencyjną firm, dla których pracują.

Agile w HR – czym jest?

Agile w HR to pojęcie, które wbrew pozorom nie jest nowe i funkcjonuje już od 2001 roku. Dziś w wielu firmach, podejście Agile stanowi bazę i fundament efektywnej pracy. Agile w HR to nic innego, jak działanie opierające się na zwinności (z ang. agile znaczy „zwinny”) i szybkim dostosowywaniu się do zmian. W tym przypadku zwinność polega przede wszystkim na dopasowaniu modelu biznesowego, sposobu zarządzania ludźmi, a także struktury i kultury organizacyjnej do rynku oraz szybko zmieniających się potrzeb klientów.

Agile w HR opiera się przede wszystkim na takich zasadach, jak:

 1. najważniejsi w organizacji są ludzie – nigdy narzędzia;
 2. współpraca i elastyczność są lepsze niż formalne ustalenia i sztywne reguły działania;
 3. ważna jest zwinność przejawiająca się np. w bezbłędnie działających oprogramowaniach, które wypierają przestarzałe tomy bezużytecznej dokumentacji;
 4. gotowość do wykraczania poza określone schematy;
 5. szybkie reagowanie na bieżące potrzeby i wyzwania oraz otwartość, by wychodzić poza ustalony plan.

Management 3.0 – klucz do samoorganizacji i grupowej realizacji celów

Management 3.0 to forma nowoczesnego przywództwa i zwinnego działania opartego m.in. na motywowaniu pracowników i wykorzystywaniu podejścia Agile. U podstaw managementu 3.0 leży innowacyjny sposób myślenia o tym, że nie tylko wybrane osoby na konkretnych stanowiskach, ale wszyscy pracownicy firmy są odpowiedzialni za zarządzanie nią. W rezultacie Management 3.0 to zarządzanie, które nie wiąże się z zajmowanymi stanowiskami, ale z działaniem i elastycznym dostosowywaniem się do tego, co dzieje się w organizacji. W skrócie więc: Management 3.0 to taki sposób zarządzania, gdzie każdy pracownik pełni funkcję lidera, a odpowiedzialność za efekty spoczywa na całej grupie. Aby więc osiągać jak najlepsze wyniki i efektywnie realizować cele biznesowe, konieczne jest nauczenie się współpracy z innymi.

Management 3.0 – szkolenie

Doskonałym sposobem na rozwijanie umiejętności w zakresie Agile w HR, jest udział w szkoleniu z Management 3.0 na bazie Agile. Przykładowe szkolenie oraz informacje na jego temat, dostępne są na stronie: https://www.academyofbusiness.pl/pl/szkolenia/agile-w-hr,367/.

 • Kto powinien wziąć udział w szkoleniu z Management 3.0?

Tego typu szkolenie skierowane jest przede wszystkim do osób zajmujących się zawodowo szeroko rozumianym HR-em, a także do menedżerów, którzy interesują się nowoczesnymi formami zarządzania, opierającymi się choćby o przemyślane delegowanie, motywowanie oraz angażowanie pracowników.

 • Tematyka poruszana podczas szkolenia

W przykładowym programie szkolenia przewidziano m.in. takie tematy, jak: zarządzanie i przywództwo, rola menedżera w kontekście podejścia Management 3.0, motywowanie i angażowanie pracowników, budowanie odpowiedzialności w zespole, rozwój kompetencji w organizacji uczącej się, celebrowanie sukcesów i sposoby na docenianie i motywowanie członków zespołu.

 • Korzyści z udziału w szkoleniu

Udział w tego typu szkoleniu, to bez wątpienia dobry sposób na to, by zdobyć cenną wiedzę z obszaru nowoczesnych technik zarządzania ludźmi w oparciu o podejście Agile w HR. W trakcie szkolenia można zdobyć nie tylko wiedzę teoretyczną, ale także nabyć umiejętności praktyczne, które ułatwią zbudowanie organizacji, w której najważniejsze będzie wzajemne motywowanie się, zaufanie, chęć samodoskonalenia i ciągłego zdobywania wiedzy.

Potwierdzeniem ukończenia szkolenia jest międzynarodowy certyfikat Management 3.0 na poziomie „Facilitator”. Posiadanie go, uprawnia do samodzielnego prowadzenia tego typu szkoleń i kształcenia kolejnych osób zainteresowanych zwinnymi technikami zarządzania zasobami ludzkimi.

Artykuł sponsorowany.

Kto płaci podatek od czynności cywilnoprawnych?

0
pieniądze

Podatek od czynności cywilnoprawnych zapłacisz w momencie, kiedy wypełnisz formularz PCC-3. Jednak istnieją od tego pewne wyjątki. Nie zawsze jest też jasne, kto powinien wpłacić pieniądze na konto urzędu skarbowego. Dzisiaj jednak postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości w tym temacie. Czym jest podatek od czynności cywilnoprawnych? Kto zobowiązany jest do zapłaty takiego podatku? Odpowiadamy!

Przeczytaj też: https://www.ipo.pl/podatek-od-czynnosci-cywilnoprawnych-kto-go-placi/ 

Kiedy zapłacimy podatek od czynności cywilnoprawnych?

Podatek  ten zapłacisz w sposób tradycyjny, a prościej mówiąc zrobimy to w urzędzie lub online. Jedyne co należy zrobić to pobrać formularz PCC-3 (znajduje się on na stronie podatki.gov.pl lub w urzędzie skarbowym) uzupełnić go oraz złożyć w urzędzie skarbowym. Pieniądze wpłacisz w kasie urzędu lub przelewamy je na urzędowe konto podane na stronie internetowej lub uzyskane od pracownika urzędu. Masz na tą czynność 14 dni, które liczą się do powstania obowiązku podatkowego. Najczęściej w grę wchodzi dzień zawarcia umowy.

Kto musi płacić podatek od czynności cywilnoprawnych? – Tabela

Poniżej przedstawiona jest tabela, która przedstawia wszystkie informacje na temat tego, kto płaci podatek od czynności cywilnoprawnych (tabela została zamieszczona z rządowej strony www.gov.pl)

Rodzaj umowy Kto płaci Wyjaśnienia
Sprzedaż Ten, kto kupuje.
Zamiana Ten, kto zamienia. Wystarczy, że w Polsce jest jeden z zamienianych przedmiotów.
Darowizna – w części, która dotyczy przejęcia przez osobę, która jest obdarowana, długów i ciężarów albo zobowiązań darczyńcy. Ten, kto jest obdarowany. Na przykład dostajesz w darowiźnie samochód i kredyt na ten samochód.
Dział spadku – w części, która dotyczy spłat lub dopłat. Ten, kto w wyniku umowy dostaje rzeczy lub prawa majątkowe ponad swój udział w spadku. Taką umowę możesz podpisać z pozostałymi spadkobiercami. Decydujecie w niej, jak podzielić spadek. Na przykład dostajesz z bratem w spadku samochód (po 50%). Podpisujecie umowę o dział spadku, w której zapisujecie, że to ty przejmujesz samochód i spłacasz brata. Wtedy nabywasz połowę samochodu ponad swój udział w spadku i jesteś jego jedynym właścicielem (twój udział to 50%, w wyniku działu spadku nabywasz drugie 50%, czyli teraz masz 100%). Wtedy to ty płacisz podatek od czynności cywilnoprawnych.
Zniesienie współwłasności – w części, która dotyczy spłat lub dopłat. Ten, kto staje się jedynym właścicielem rzeczy lub prawa majątkowego albo kogo udział w ich współwłasności wzrośnie. Taką umowę możesz podpisać, jeśli masz z kimś współwłasność i chcesz to zmienić. Na przykład ty i twój znajomy jesteście współwłaścicielami motorówki. Ty chcesz przekazać swoją część znajomemu. Ustalasz z nim, ile pieniędzy ma ci przekazać za twoją część. Znajomy daje ci pieniądze (spłaca cię) i to on staje się jedynym właścicielem motorówki. Wtedy to znajomy płaci podatek od czynności cywilnoprawnych.

Inny przykład: ty, siostra i brat jesteście współwłaścicielami samochodu. Każde z was jest właścicielem ⅓. Chcesz przekazać swoją część siostrze. Ustalasz z siostrą, ile pieniędzy ma ci przekazać za twoją część. Siostra daje ci pieniądze (spłaca cię) i staje się współwłaścicielem samochodu razem z bratem (udział siostry ⅔, a brata ⅓). Wtedy to siostra płaci podatek od czynności cywilnoprawnych.

Pożyczka pieniędzy Ten, kto bierze pożyczkę.
Depozyt nieprawidłowy Ten, kto przechowuje depozyt (przechowawca). Na przykład podpisujesz umowę, że będziesz przechowywać pieniądze swojego kolegi i w tym czasie możesz z nich korzystać. Kiedy umowa się skończy – musisz oddać tyle, ile powierzył ci kolega.
Ustanowienie ograniczonych praw rzeczowych w postaci odpłatnej służebności i odpłatnego użytkowania (w tym nieprawidłowego) Ten, na rzecz kogo jest ustanawiana służebność lub użytkowanie. Na przykład ustanawiasz na rzecz swojej matki odpłatną służebność mieszkania w swoim domu. Podatek płaci wtedy matka.
Ustanowienie hipoteki Ten, kto ustanawia hipotekę.
Umowa spółki cywilnej Wspólnicy spółki
Umowa spółki innej niż spółka cywilna Spółka Na przykład udzielenie pożyczki przez wspólnika spółki jawnej tej spółce.

 

Zobacz też: http://www.magiaperswazji.pl/jak-samodzielnie-uzyskac-interpretacje-podatkowa/ 

Kredyt na remont – o czym pamiętać?

0
Kredyt na remont

Zorganizowanie remontu bywa kosztowne i nie wszyscy mogą sobie na to pozwolić. Gdy do zrobienia jest dużo, trzeba wynająć ekipę i nabyć materiały oraz narzędzia. Mniej poważne i te bardzo skomplikowane prace przeciągają się w czasie i generują coraz wyższe koszty. Na szczęście można sięgnąć po kredyt hipoteczny na remont i spłacić go później w dogodnych ratach.

Dlaczego warto korzystać z doradztwa kredytowego?

0
Dlaczego warto korzystać z doradztwa kredytowego

Największą zaletą korzystania z doradztwa kredytowego jest to, że nie musimy samodzielnie tracić cennego czasu na szukanie informacji o najtańszych lub najlepszych kredytach. Dodatkowo doradca ma odpowiednią wiedzę na temat aktualnego rynku finansowego, banków, a także instytucji pozabankowych.W krótkim czasie porówna więc najlepsze oferty dostosowane do naszych możliwości zarobkowych, ale również pomoże przygotować niezbędne dokumenty do udzielenia kredytu.

W czym dokładnie pomoże doradca kredytowy?

Doświadczony fachowiec od finansów już podczas pierwszej rozmowy z klientem zapozna się z jego potrzebami oraz zarobkami, aby na tej podstawie przygotować i przedstawić najlepsze oferty. Poinformuje również o wymaganiach dotyczących konkretnego kredytu.Korzystając z usług specjalisty od finansów, możemy liczyć na pomoc w przypadku kredytu:

 • gotówkowego,
 • hipotecznego,
 • samochodowego.

Firma działająca jako doradztwo kredytowe zbierze niezbędne informacji od klienta, aby dokonać wstępnej zdolności kredytowej konsumenta. Po wyborze odpowiedniego produktu finansowego pomoże również zebrać niezbędne dokumenty, które należy złożyć we wniosku o pożyczkę w banku.

Jakie korzyści wynikają ze współpracy z doradztwem kredytowym?

Doświadczeni pracownicy firmy doradztwa kredytowego, zanim przygotują jakąkolwiek ofertę dla klienta, na początek dokładnie przeanalizują jego sytuację materialną. Dlatego eksperci od finansów muszą mieć takie cechy jak cierpliwość oraz wytrwałość, ponieważ wiele procesów jest czasochłonnych, a nawet skomplikowanych.Nawiązując współpracę z doradcą kredytowym, otrzymujemy takie korzyści jak:

 • oszczędność czasu,
 • pomoc specjalisty,
 • oferty dopasowane do indywidualnych możliwości kredytobiorcy,
 • szybkie znalezienie najkorzystniejszego rozwiązania,
 • wyjaśnienie niezrozumiałych przepisów w umowie kredytowej.

Kiedy warto korzystać z pomocy doradcy kredytowego?

Z usług doradztwa kredytowego zawsze powinniśmy korzystać, wtedy gdy mamy niewielką wiedzę na temat dostępnych produktów kredytowych. Specjalista od finansów szybko wybierze najlepszą ofertę, przygotuje za nas niezbędne dokumenty oraz pomoże zrozumieć skomplikowane zapisy w umowie.Żeby otrzymać kredyt w banku, należy podczas spotkania z doradcą kredytowym posiadać przy sobie dowód osobisty, umowy o pracę, PIT za poprzedni rok, a w przypadku przedsiębiorców dane dotyczące założonej i prowadzonej firmy.Firma zajmująca się doradztwem kredytowym pomaga również swoim klientom wyczyścić negatywne wpisy w historii BIK, aby zwiększyć zdolność kredytową. W ten sposób kredytobiorca ma znacznie większe szanse na uzyskanie kredyty w takiej wysokości, w jakiej potrzebuje.Decydując się na stałą współpracę z doradcą finansowym, możemy liczyć nie tylko na pomoc w znalezieniu odpowiedniej pożyczki czy przygotowanie dokumentów, ale przede wszystkim na opiekę podczas całego procesu i negocjacje z bankami. Dodatkowo ekspert kredytowy będzie wspierał swojego klienta w trakcie spłacania zaciągniętego zobowiązania finansowego i znajdzie wyjście z trudnej sytuacji np. gdy utracimy zatrudnienie.

Audyt audytowi nierówny. Co przedsiębiorca powinien wiedzieć o tych najpopularniejszych?

0
Audyt

Przedsiębiorcy, którym zależy na ulepszaniu organizacji swojej firmy, powinni weryfikować i kontrolować wszystkie procesy, które w niej zachodzą. Przydatnym rozwiązaniem jest przeprowadzenie audytu, który ukierunkuje firmę na potrzebne zmiany, a w rezultacie przyniesie oszczędności. Jaki audyt warto przeprowadzić?

Jaką suszarkę na pranie wybrać?

0
suszarka na pranie

Chociaż w każdym domu i mieszkaniu znajduje się pralka, wciąż zdecydowana większość osób nie ma elektrycznych suszarek do prania. Wynika to z wysokich cen takich urządzeń oraz braku miejsca na wstawienie do łazienki kolejnego sprzętu.

 1. Czy warto kupować droższą suszarkę?
 2. Popularne rodzaje klasycznych suszarek
 3. Duży wybór suszarek do prania 

Na szczęście do suszenia prania można wykorzystać zwykłe suszarki na pranie, które dostępne są w różnych rozmiarach i wariantach. Dzięki temu można kupić dużą suszarkę wielopoziomową, która pomieści ubrania całej rodziny lub niewielką suszarkę montowaną przy grzejniku, która świetnie sprawdzi się w przypadku singla.

Czy warto kupować droższą suszarkę?

Nikt nie lubi wydawać więcej, niż jest to konieczne, szczególnie jeżeli na pierwszy rzut oka droższy produkt niczym nie różni się od tańszego. W przypadku suszarek na pranie wyższa cena wiąże się jednak z lepszymi materiałami. Warto więc unikać zakupu najtańszych modeli, bo zazwyczaj są one wykonane z gorszych materiałów. Tym samym suszarka może się powyginać już po kilku razach i trzeba będzie kupić nową. Lepszym rozwiązaniem jest więc zakup porządnej suszarki znanej firmy, z której będzie można korzystać przez wiele lat bez martwienia się o to, czy mokre pranie nie jest za ciężkie i jej nie uszkodzi.

Popularne rodzaje klasycznych suszarek

Najpopularniejsze suszarki klasyczne to przede wszystkim suszarki ścienne (zazwyczaj montowane lub rozkładane w łazienkach), sufitowe oraz modele, które można powiesić na kaloryferze. Najczęściej spotykane są natomiast suszarki stojące, których zaletą jest to, że można je rozstawić w dowolnym miejscu, a po wysuszeniu prania złożyć i schować za pralkę lub w inne miejsce. Tego typu suszarki można znaleźć w różnych rozmiarach, dzięki czemu bez problemu za jednym razem wysuszy się całe pranie.

Duży wybór suszarek do prania

Dobra suszarka na pranie powinna się znaleźć w każdym domu, dlatego warto skorzystać z atrakcyjnej oferty sklepu https://www.morele.net/kategoria/suszarki-na-pranie-551/ i już teraz zamówić porządny model. W ofercie sklepu internetowego dostępnych jest ponad sto różnych suszarek, dzięki czemu każdy klient może dopasować je do swojego budżetu i potrzeb. Jeżeli nie wiesz, którą z nich warto kupić, ogranicz wybór do bestsellerów. Przy każdej suszarce znajdziesz oceny innych klientów oraz informację o tym, ile osób zdecydowało się na taki zakup. Dodatkowo sklep często oferuje darmową dostawę, więc zapłacisz tylko tyle, ile kosztuje suszarka.

Które zobowiązania można skonsolidować?

0
Które zobowiązania można skonsolidować

Wielu Polaków co roku decyduje się na konsolidację swoich zobowiązań. Nic w tym dziwnego – jednoczesna spłata wielu różnych zobowiązań jest obciążająca. Nie tylko dla domowego budżetu, ale także mentalnie. Konieczność opłacania wielu różnych rat w różnych dniach miesiąca wiąże się ze sporym stresem, zwłaszcza, jeśli na niektóre raty brakuje już w pewnym momencie funduszy. W takim razie, na czym właściwie polega konsolidacja i dlaczego może pomóc w takich przypadkach? Które zobowiązania można połączyć? Wszystko objaśniono poniżej.

Czym jest konsolidacja?

Konsolidacja polega na połączeniu kilku różnych zobowiązań finansowych w jedno. Są one spłacane przez nowego kredytodawcę, a następnie dłużnik reguluje kredyt konsolidacyjny na kwotę, na którą opiewały połączone długi.

Co ważne, w ten sposób redukowana jest nie tylko ilość długów, ale także wysokość miesięcznej raty. Przykładowo, jeśli połączymy trzy długi, których raty wynoszą po 300 złotych, możemy spodziewać się, że miesięczna rata kredytu konsolidacyjnego będzie wynosiła mniej niż 900 złotych.

Zainteresował Cię temat konsolidacji zobowiązań? Zastanawiasz się, czy jest to rozwiązanie dla Ciebie? Dalsze informacje odnośnie do kredytu konsolidacyjnego znajdziesz tutaj: https://habza.com.pl/kredyt-konsolidacyjny/.

Które zobowiązania można skonsolidować?

Skonsolidować można naraz kilka takich samych bądź kilka różnych zobowiązań. Połączyć można między innymi:

 • kredyty gotówkowe
 • karty kredytowe
 • kredyty odnawialne.

W zależności od zasad panujących w danym banku, możliwe może być również skonsolidowanie innego rodzaju kredytów, takich jak na przykład kredyt samochodowy czy inny kredyt konsolidacyjny.

Czy istnieje możliwość konsolidacji zobowiązań pozabankowych, takich jak pożyczki ratalne lub popularne chwilówki? Jest to niewątpliwie znacznie trudniejsza operacja. Banki często niechętnie podchodzą do łączenia zobowiązań pozabankowych, w związku z czym, aby móc liczyć na pozytywną decyzję kredytową, konieczne jest skorzystanie z pomocy wykwalifikowanego pośrednika kredytowego.

Dlaczego konsolidacja się opłaca?

Jak już wiemy, konsolidacja zobowiązań umożliwia zmniejszenie miesięcznej raty względem sumy rat długów, które zostały połączone. Wysokość raty jest dostosowywana tak, aby była ona zgodna z możliwościami i potrzebami finansowymi kredytobiorcy. Dzięki temu nie ma ryzyka, że kredyt konsolidacyjny nie będzie spłacany w terminie.

Pozwala to uniknąć negatywnych konsekwencji nieregulowania długów w terminie, takich jak naliczanie odsetek za opóźnienie w spłacie. Ponadto, co miesiąc w domowym budżecie zostaje więcej środków, a zamiast regulowania wielu rat, wystarczy opłacić tylko jedną. Łatwo jest więc dojść do wniosku, że konsolidacja jest opłacalnym rozwiązaniem dla osób spłacających wiele różnych zobowiązań. Zwłaszcza, jeśli z terminową spłatą wszystkich długów pojawiły się problemy lub jest podejrzenie, że niedługo mogą się one pojawić.

Konsolidacja – podsumowanie

Konsolidacja to bardziej złożona kwestia niż mogłoby się wydawać. Jak widać, wiele w jej przypadku zależy od banku. To, jaką maksymalnie kwotę będzie można skonsolidować, a także, jaki rodzaj zobowiązań podlegał będzie konsolidacji, ustala samodzielnie dana instytucja finansowa. Niestety, kredyt konsolidacyjny nie należy do najłatwiejszych do pozyskania zobowiązań.

Zwłaszcza, jeśli posiadamy niską zdolność kredytową lub negatywną historię kredytową – musimy pamiętać, że kredytodawca niewątpliwie się tymi dwoma aspektami zainteresuje. Na szczęście jednak istnieje jedno rozwiązanie tego problemu, a mianowicie kontakt z dobrym pośrednikiem kredytowym, takim jak Habza Finanse.

Korzystanie z usług pośrednika znacząco zwiększa szanse na to, że kredyt uda się pozyskać, nawet w trudnej sytuacji. Co również niezwykle istotne, warunki rzeczonego kredytu będą optymalne do okoliczności, a dzięki wsparciu specjalisty cały proces zaciągania zobowiązania powinien być maksymalnie szybki i prosty.

Urządzenie pokładowe OBU dla flot – do czego służy i na co pozwala?

0
Urządzenie pokładowe OBU dla flot

Jak zastąpić wiele urządzeń do poboru opłat drogowych zaledwie jednym produktem? Poznaj BP Tollbox dla EETS!

Pożyczka na dowód przez internet

0
Pożyczka na dowód przez internet

Jedną z najbardziej pożądanych i najchętniej wybieranych przez klientów w ostatnim czasie form pożyczania pieniędzy jest kredyt na dowód osobisty funkcjonujący równie często pod nazwą: pożyczka na dowód osobisty. Ta opcja ma oczywiście wiele zalet, ale również pewne mankamenty. Przed podjęciem decyzji warto więc poznać podstawowe informacje.

Pożyczka na dowód osobisty – czym jest?

Pożyczka na dowód to świetne rozwiązanie dla osób, które szybko potrzebują gotówki. Ogranicza ona bowiem wszelkie formalności do minimum. Nie trzeba przy jej zaciąganiu przedstawiać licznych zaświadczeń jak to bywa na przykład przy kredytach bankowych. Nie jest wymagane w jej przypadku zaświadczenie o zarobkach ani nawet udokumentowane źródło dochodów. Jak sama nazwa wskazuje – w większości firm, które mają je w swojej ofercie – musimy przedstawić jedynie dowód osobisty.

Jakie są wymagania dla zainteresowanych pożyczką na dowód?

Pożyczka na dowód osobisty nie jest jednak dostępna od ręki dla wszystkich. Oprócz dokumentu tożsamości należy mieć również pozytywną historię kredytową – to wymóg stosowany w większości firm pożyczkowych, ale oczywiście nie we wszystkich. Pożyczka na dowód będzie jednak łatwiejsza do zdobycia dla osób, które nie mają negatywnych wpisów w bazach, z których korzystają banki i instytucje finansowe, takich jak: BiK, KRD, ERIF czy BIG InfoMonitor. Poza tym natomiast sprawa jest naprawdę prosta – trzeba być pełnoletnim, mieć numer telefonu komórkowego i konto w banku jeśli pożyczkę chcemy załatwić zdalnie bez wychodzenia z domu za pomocą internetu lub telefonu. Jeśli spełniamy te warunki, to wystarczy wypełnić niezbyt skomplikowany wniosek pożyczkowy i czekać na decyzję, która zazwyczaj pojawia się dość szybko, a niedługo po niej – przelew pieniędzy.

Pożyczka na dowód przez internet – czy to dobre rozwiązanie?

Kredyt na dowód osobisty przez internet wydaje się być bardzo dobrą opcją dla kogoś kto chce szybko wypełnić wniosek i bez zbędnej zwłoki otrzymać pieniądze. Należy jednak pamiętać, że oprócz niewątpliwych korzyści, takie rozwiązanie niesie za sobą również pewne zagrożenia. Podczas dokonywania pożyczki przez internet tak naprawdę zawiązujemy z pożyczkodawcą umowę, z której później musimy się wywiązać i zgadzamy się na wszystkie proponowane warunki, a trzeba wiedzieć, że te często potrafią się różnić w zależności od firmy w jakiej zdecydujemy się pożyczyć pieniądze. Warto więc najpierw dobrze sprawdzić ofertę, zapoznać się z regulaminem i zasadami na jakich pożyczymy pieniądze, aby później dotrzymać wszystkich warunków i nie być niczym zaskoczonym. Należy zatem wszystko skrupulatnie przeczytać.