środa, grudzień 8, 2021

Dlaczego warto brać pożyczki z funduszy UE?

0
Dlaczego warto brać pożyczki z funduszy UE

Szukając korzystnego finansowania zewnętrznego, można natrafić na witrynę https://crbip.pl/, której specjaliści pomagają w zaciąganiu atrakcyjnych pożyczek z funduszy Unii Europejskiej. Warto w związku z tym wiedzieć, że jeśli firma potrzebuje zastrzyku gotówki w formie pożyczki, tradycyjne zobowiązania oferowane przez banki komercyjne nie są jedynym dostępnym zobowiązaniem.

Ciekawą alternatywą są właśnie pożyczki współfinansowane ze środków Unii Europejskiej. Wielu przedsiębiorców słyszało o nich w przelocie, ale nie sprawdzało jeszcze, czym one dokładnie są i w jaki sposób mogłyby pomóc ich firmie. Czym różnią się one od zwykłych pożyczek? Dlaczego warto się nimi zainteresować? To tylko kilka najważniejszych pytań, na które postaramy się wyczerpująco odpowiedzieć w tym materiale.

Największe zalety pożyczek z funduszy UE

Największą zaletą pożyczek z funduszy Unii Europejskiej są ich niskie koszty. W przeciwieństwie do tradycyjnych pożyczek, celem udzielenia zobowiązania jest nie zarobek pożyczkodawcy, a wsparcie rozwoju pożyczkobiorcy. W związku z tym można liczyć na niskie oprocentowanie, długi maksymalny okres spłaty, wysokie kwoty zobowiązań, a także możliwość karencji w spłacie pożyczki.

Dokładne parametry zależą od typu pożyczki (może być na przykład inwestycyjna lub obrotowa), a także zasad danego konkursu. Jednak, ogółem mówiąc, niezależnie od tych szczegółów, są to pożyczki korzystne, pozwalające firmie na szeroko zakrojone inwestycje lub utrzymanie płynności firmy w trudnym okresie. Warto więc się nimi zainteresować, szczególnie biorąc pod uwagę, że inne zewnętrzne źródła finansowania wiążą się zazwyczaj ze znacznie wyższymi kosztami.

Zaciąganie pożyczki dofinansowywanej przez Unię może być prostsze

Wiemy już, że na korzyść pożyczek z funduszy UE przemawiają ich atrakcyjne parametry, a w szczególności niskie oprocentowanie oraz możliwość dokonywania optymalizacji podatkowych. Z kolei jako największą wadę tych zobowiązań wskazuje się  wysoki poziom skomplikowania i uciążliwą biurokrację, a także trudność z wyszukaniem właściwej oferty. Czy jednak słusznie?

Faktycznie, szukając odpowiedniego konkursu, zgłaszając się do niego i później rozliczając otrzymane środki można natrafić na tego typu problemy, ale jedynie w przypadku, gdy działa się samodzielnie. Jak wspomniano na początku, obecnie bez problemu można uzyskać profesjonalną pomoc w tym zakresie, dzięki której cały proces będzie odbywał się znacznie szybciej i przy mniejszym stresie. Eksperci wiedzą doskonale, jak poprawnie sformułować pewne kwestie i wypełnić wniosek, aby szanse na pozytywną decyzję były jak największe.

Wspierają również w zebraniu niezbędnych załączników oraz zajmują się wyszukaniem dostępnych ofert finansowania i wyselekcjonowaniem tych najlepszych. W ten sposób klient może ustrzec się przed popełnieniem kosztownej pomyłki, a także oszczędzić swój cenny czas. Dobry doradcy podchodzą do każdego klienta indywidualnie i udzielają porad, a także podejmują określone działania w oparciu konkretnie o sytuację danej firmy. Każde przedsiębiorstwo jest wyjątkowe, w związku z czym nie można podchodzić do wszystkich w ten sam sposób.

Lekcje angielskiego dla przedszkolaków – 7 oznak dobrej szkoły

0
Lekcje angielskiego dla przedszkolaków

Chyba nikogo nie trzeba już przekonywać, że angielski to język, w którym komunikuje się większość naszego globu. Znajomość angielskiego jest bardzo ważna i nie do przecenienia. Przydaje się na co dzień oraz w wyjątkowych sytuacjach. Pozwala na swobodne podróżowanie, bez stresowania się, czy uda się nam na miejscu dogadać w hotelu czy restauracji. Niemal każdy pracodawca, a z pewnością ci z dużych firm i korporacji, będą wymagać tej umiejętności. Angielski pomaga się kształcić, ponieważ sporo materiałów naukowych jest pisanych właśnie w tym języku. Są branże, w których naprawdę trudno się utrzymać i wybić, jeśli nie mówimy językiem Szekspira. Całe IT, szeroko pojęte, bazuje właśnie na tym międzynarodowym sposobie komunikacji. Korzystanie z Internetu, chociażby aby obejrzeć ulubiony serial także będzie dużo prostsze, jeśli angielski znamy przynajmniej w podstawowym stopniu.

Jego znaczenie będzie tylko rosło. Dlatego tak ważne jest, aby nasze dzieci uczyły się go od najwcześniejszego wieku. Należy to jednak robić nieco lepiej niż wcześniej. Chyba nikt z dorosłych nie chciałby, aby edukacja opierała się na strachu czy zagrożeniu, np. słabymi ocenami. Na szczęście powstało już sporo szkół dodatkowych, które proponują Lekcje angielskiego dla przedszkolaków w zabawnej, przyjemnej formie. Jak rozpoznać dobrą placówkę dla dzieci? Podpowiadamy!

Lekcje angielskiego dla przedszkolaków – 7 kwestii, na które warto zwrócić uwagę

Angielski

Każda szkoła, nawet jeśli bazuje na podobnych materiałach i podejściu jest inna. Dlatego warto wiedzieć, na co zwracać uwagę.

  1. Pierwszym czynnikiem jest to, czy dana szkoła oferuje zajęcia z różnymi nauczycielami, najlepiej native speakerami. Warto pamiętać, że ucząc się od osoby, której angielski jest pierwszym językiem, nasze dziecko osiągnie lepsze efekty. Przede wszystkim będzie mogło w pełni zanurzyć się w obcym języku. Nie denerwuj się – nawet jeśli nauczyciel nie mówi po polsku, Twoje dziecko z pewnością go zrozumie. Tacy profesjonaliści mają metody na to, by dotrzeć do dzieci, nawet jeśli te jeszcze go nie rozumieją. Dla dorosłego taka perspektywa może być przerażająca. Lekcje angielskiego dla przedszkolaków prowadzone przez native speakera pozwolą dzieciom na poznanie prawdziwego akcentu już od najmłodszych lat.
  2. Wybierając lekcje angielskiego dla przedszkolaków, upewnij się, że szkoła ma przygotowany pod nich program. Novakid posiada nie tylko profesjonalną kadrę, która ma doświadczenie w pracy z dziećmi, ale dysponuje także swoją własną, specjalną platformą, na której znajduje się sporo różnych gier i zabaw, a program jest dostosowywany indywidualnie do ucznia.
  3. Czy forma zajęć Ci odpowiada? Choć można być już dziś nieco zmęczonym formą online, to warto pamiętać, że jest to najbezpieczniejsze rozwiązanie. Do tego elastyczne i pozwalające na wygodne planowanie i korzystanie z zajęć.
  4. Lekcje angielskiego dla przedszkolaków powinny być prowadzone w formie gier i zabaw, a na lekcjach powinno się głównie mówić. Dlaczego? Oczywiście w przypadku tak młodych uczniów kartkówki i odpytywania po prostu nie są możliwe. Dzięki nauce w formie zabawy dzieci uczą się szybciej i efektywniej. A stawianie na mówienie jest o tyle efektywne, że na początku nauki ważniejsze jest przełamanie bariery językowej niż poznawanie zasad gramatyki.
  5. Czy lekcje w danej szkole nie trwają za długo? Pamiętaj, że przedszkolak nie skupi się na tak długi okres czasu, jak nastolatek czy dorosły. Lekcje angielskiego dla przedszkolaków nie powinny trwać dłużej niż ok. pół godziny.
  6. Zanim wykupisz cały pakiet – zapisz się na darmową lekcję próbną. Takie rozwiązanie pozwoli poznać Wam nauczycieli i samą szkołę. Pokazuje też pozytywny stosunek placówki do rodzica i ucznia.
  7. Ostatnią kwestią, na którą warto zwrócić uwagę, jest to, czy w danej szkole możesz samodzielnie planować harmonogram lekcji. W naszym życiu dużo

Zamów kuriera i przekonaj się, że wysyłka paczek może być prosta!

0
Zamów kuriera i przekonaj się, że wysyłka paczek może być prosta

Jeszcze do niedawna, chcąc wysłać przesyłkę, udawaliśmy się na pocztę. Było to jednak nieco uciążliwe, gdyż w natłoku codziennych obowiązków trudno było znaleźć chwilę na to, by nadać paczkę w urzędzie pocztowym. Co więcej, pogoda nie zawsze sprzyjała wyjściu z domu. Z pomocą przychodzą nam firmy kurierskie, które oferują odbiór paczki ze wskazanego miejsca i dostarczenie jej pod wybrany adres. Zamów kuriera i przekonaj się, że nadawanie przesyłek może być bardzo proste.

Jak zamówić kuriera?

Usługa typu zamów kuriera znajduje się w ofercie zdecydowanej większości firm kurierskich. Wychodzą one bowiem naprzeciw klientom, którzy chcieliby nadać paczkę bez konieczności wychodzenia z domu czy z biura. Jak wygląda procedura zamówienia kuriera? Na ogół wystarczy po prostu zadzwonić do konkretnej firmy kurierskiej oraz zgłosić, że chcemy skorzystać z usługi zamów kuriera. Następnie konsultant dopyta nas o wszelkie szczegóły związane z przesyłką oraz ustali, w jakich godzinach kurier się po nią zgłosi. Co ciekawe, obecnie zgłoszenie zlecenia można również wysłać przez internet, najczęściej za pomocą specjalnego formularza. Dzięki temu zamawianie kuriera jest jeszcze prostsze, a co więcej mniej czasochłonne.

Wybierz dobrą ofertę

Firm kurierskich na rynku nie brakuje, dlatego każdy, kto chce nadać paczkę, stoi przed poważnym wyzwaniem, jakim jest wybór najlepszej pod względem ceny oferty. Najczęściej korzystamy z ofert popularnych firm kurierskich, sądząc jednocześnie, że są one najatrakcyjniejsze. Tymczasem zanim dokonamy wyboru właściwej oferty, dobrze jest skorzystać z porównywarki. Wystarczy tylko podać dokładne wymiary paczki oraz to, skąd ma zostać ona odebrana i w jakie miejsce dostarczona. Na podstawie tychże danych możliwe będzie dokonanie wyceny, a także porównanie między sobą ofert firm kurierskich. Może więc okazać się, że najlepszą ofertę przedstawi nam firma, której wcześniej w ogóle nie braliśmy pod uwagę.

Wysyłaj bez ograniczeń

Sprzedaż używanych ubrań, zabawek po dzieciach, własnoręcznie wykonanych ozdób czy wielu, innych rzeczy stała się dziś niezwykle popularna. Wystarczy tylko zamieścić ogłoszenie na wybranym portalu i czekać, aż ktoś kupi wystawione na sprzedaż rzeczy. Aby je wysłać, wystarczy tylko zamówić kuriera, który wykona za nas całą niezbędną pracę. Co ważne, usługi kurierskie polecane są również osobom, które wysyłają paczki jedynie incydentalnie, na przykład do rodziny na święta bądź jako prezent urodzinowy dla przyjaciół mieszkających daleko.

Jak wybrać brokera na rynku Forex?

0
Jak wybrać brokera na rynku Forex

Forex to największy rynek finansowy świata, gdzie dzienny obrót przekracza 5 bilionów USD. Jest to również tzw. rynek OTC co oznacza, że nie istnieje jednostka nadzorująca obrót na tym rynku. To zaledwie dwa powody, dla których wybór brokera Forex staje się trudną decyzją. Co zatem musisz wziąć pod uwagę przy wyborze brokera Forex?

Płytki rozwojowe Nvidia Arduino

0
Nvidia Arduino

Minikomputery produkowane przez Nvidia to sprzęt umożliwiający realizowanie nawet najbardziej zaawansowanych projektów.

Innowacyjne mikrokomputery

Kiedy na rynku pojawiły się pierwsze płytki rozwojowe Raspberry Pi, to świat dosłownie zwariował na ich punkcie, a dziesiątki hobbystów rzuciły się do sklepów elektronicznych. Nie ma się czemu dziwić – mikrokomputery oferują ogrom możliwości, a praca z nimi pozwala na zdobywanie praktycznych umiejętności, które w przyszłości mogą przełożyć się na zdobycie posady marzeń.

Jednak zdecydowanie największą rewolucją było pojawienie się płytek Jetson Nano tworzonych przez amerykańskiego producenta układów graficznych Nvidia. Arduino jest standardem w pełni kompatybilnym z Jetsonem. Dzięki temu można łatwo wykorzystywać już posiadane akcesoria oraz dodatkowe podzespoły. Możliwe jest także łatwe międzyplatformowe portowanie zaprogramowanych aplikacji.

Zdecydowanie największą zaletą, jaką zapewniają mikrokomputery Nvidia Jetson Nano, jest ich wszechstronność – wszystkie układy z tej rodziny posiadają potężne procesory oraz dedykowane karty graficzne wyposażone w rdzenie CUDA (Compute Unified Device Architecture).

Specyfikacja Nvidia Arduino

Popularna na rynku mikrokomputerów płytka Nvidia Jetson Nano B01 zapewnia czterordzeniowe CPU Cortex A57 działające w architekturze ARM. Procesor jest taktowany zegarem o częstotliwości 1,43 GHz, co pozwala wykonywać złożone obliczenia matematyczne. Dodatkowo mikrokomputer ma do swojej dyspozycji dedykowaną kartę graficzną wyposażoną w 128 rdzeni CUDA i 4 gigabajty pamięci RAM.

Nvidia Jetson Nano B01 posiada także szereg złączy – 4x USB 3.0, GPIO, I2C, I2S, SPI, a także UART. Dodatkowo sprzęt posiada także porty HDMI, DisplayPort, Ethernet Gigabit oraz dwa przyłącza kamer, które umożliwiają mikrokomputerowi stereograficzne nagrywanie obrazu. Maksymalna jakość wideo obsługiwana przez płytkę wynosi 4K / 60 fps (H.264/H.265). Z kolei za przechowywanie zgromadzonych danych oraz kody źródłowego programu odpowiada slot kart pamięci microSD.

Do czego można wykorzystywać płytki Nvidia Arduino?

Praktycznie do wszystkiego! Jetson Nano doskonale sprawdzi się jako domowe centrum rozrywki – posiada wystarczająco dużo mocy, by postawić na nim serwer Kodi i cieszyć się filmami i serialami w jakości 4K. Sprzęt poradzi sobie także z obsługą systemów kina domowego i odtwarzaniem bezstratnych plików audio. Dodatkowo można na nim uruchamiać mniej wymagające gry komputerowe oraz emulować produkcje wydawane na starsze konsole.

Jednak dziedziną, w której przoduje Jetson Nano, jest sztuczna inteligencja, a konkretnie samouczenie się maszyn. Mikrokomputer może posłużyć do budowy wszelkiego rodzaju clusterów obliczeniowych oraz do bezpośredniego treningu AI. Dlatego też płytka Nvidia Arduino często jest wykorzystywana do konstruowania w pełni autonomicznych dronów oraz zdalnie sterownych pojazdów.

Innowacyjne meble we współczesnej szkole

0
Innowacyjne meble we współczesnej szkole

Dawniej mury szkolne kojarzyły się wyłącznie z dość nudnym i przewidywalnym wyposażeniem. Dziś – na szczęście – dużo się w tej materii zmieniło. Mowa tu przede wszystkim o szkolnych meblach, które w trakcie ostatnich kilkunastu lat przeszły znaczną metamorfozę.

Dlaczego warto spożywać kefir?

0
Dlaczego warto spożywać kefir

Mleko krowie jest wykorzystywane do wytwarzania wielu produktów. Nic dziwnego – ma ono niezbędne do prawidłowego funkcjonowania białko, wapń oraz witaminy. Nie mogą go jednak spożywać osoby z nietolerancją laktozy. Na ogół jednak nawet takie osoby dobrze tolerują kefir. Jest on lekko strawny, zawiera dużą ilość żywych kultur bakterii i drożdży kefirowych. Niektórzy preferują spożywanie go na zimno lub dodanie do potraw. W każdej postaci dostarczy on jednak organizmowi ważnych składników.

Wpływ kefiru na zdrowie

Kefir można porównać do jogurtu naturalnego o gęstej, kremowej konsystencji. Ma on lekko drożdżowy zapach i jest bardziej kwaśny niż drugi produkt. Może też zawierać grudki, dlatego przed spożyciem warto go wymieszać. Ma także niewielkie ilości dwutlenku węgla, który uwalnia się podczas fermentacji, dlatego spożywaniu go towarzyszy uczucie podobne jak podczas picia napoju gazowanego. Jego picie jest zalecane sportowcom – przyspiesza regenerację mięśni i zwiększa ich wytrzymałość, a także zmniejsza zmęczenie. Kefir w naturalny sposób dostarcza organizmowi probiotyków i przyspiesza perystaltykę jelit. Przyjazne bakterie mlekowe umożliwią odpowiednie trawienie, wchłanianie witamin i minerałów, a także uregulują proces wydalania zbędnych produktów przemiany materii. Kefir zawiera białko, wapń i witaminy z grupy B oraz K.

Jak spożywać kefir?

Prawidłowe funkcjonowanie układu pokarmowego pomaga w odchudzaniu i zachowaniu szczupłej sylwetki. Dlatego warto włączyć kefir do swojej diety. Dzięki niemu chęć podjadania jest mniejsza, dlatego zaspokoi chęć na sięganie po słodkie napoje i przekąski. Odczuwając głód lepiej jest sięgnąć po zdrowszą alternatywę. Kefir można spożywać bezpośrednio z butelki lub kubeczka, a także dodać do koktajlu owocowego, płatków śniadaniowych czy chłodnika z warzywami. Produkt może też poprawić konsystencję i wspomóc wzrost ciast, chleba, naleśników oraz racuchów. Dobrej jakości kefir oferuje m.in. firma Krasnystaw. Produkt można znaleźć tutaj – https://www.krasnystaw.eu/produkty/kefir.

Twoja pierwsza strona w internecie i jej zalety

0
Twoja pierwsza strona w internecie i jej zalety

Każdy przedsiębiorca chce dla swojej firmy jak najlepszego rozwoju, budowania relacji z klientami i kontrahentami, jak również poszerzania horyzontów swojej działalności. Dlatego właśnie, coraz więcej osób przenosi bądź wyposaża swoją firmę w stronę internetową, która stała się powszechną praktyką. Jak powinna wyglądać dobra strona internetowa? Jakie niesie ze sobą korzyści? Przyjrzyjmy się tematowi z bliska. Ciekawi? Zaczynamy!

Pierwsza strona internetowa od a do z.

Pierwsza strona internetowa naszej działalności to moment przełomowy. Wkraczamy w Internetowy świat, który cieszy się ogromną popularnością. W rozpoczęciu naszej przygody najważniejsze jest zaprojektowanie strony internetowej. W koszt założenia strony internetowej trzeba zatem przewidzieć profesjonalne usługi programistów.

Idealna domena powinna opierać się na zasadzie minimalizmu, przejrzystości, intuicyjności oraz logicznej struktury. Tak opracowana strona pozwoli na osiągnięcie spektakularnego sukcesu i sprawi, że poczyniona inwestycja szybko zwróci się z nawiązką.

Potencjalny klient czy gość naszej strony musi szybko odnaleźć interesujące go informacje. Panel nawigacyjny strony powinien prowadzić do logicznie podzielonych podstron. Wszystko powinno zająć dosłownie parę kliknięć. Czas to pieniądz, a więc należy go szanować.

Warto postawić także na spójną kolorystykę. Wybrać jeden, dominujący kolor, który stanie się motywem. Można zdecydować się na klasyczne tło (szare, białe czy czarne) okraszone dodatkowym kolorem jako motyw przewodni.

Każda strona internetowa powinna mieć widoczne logo działalności, jak również zakładkę z wszystkimi danymi kontaktowymi. Klient nie powinien mieć żadnych problemów ze znalezieniem z nami kontaktu. Dobrze, jeśli znajdą się tam również przyciski prowadzące do mediów społecznościowych.

Treść i informacje mają być zwarte i konkretne. Wysokiej jakość content oraz spójny sposób formatowania treści to klucz do osiągnięcia sukcesu naszej pierwszej domeny.

Zalety posiadania storny internetowej

Śmiało można stwierdzić, że handel i usługi powoli przeniosły się w świat internetu. Wiele osób twierdzi, że jeśli istniejesz w internecie to istniejesz na rynku. Tak wiele osób korzysta z dobrodziejstw internetu i internetowych zakupów, że brak posiadania własnej strony internetowej oferującej produkty czy usługi wiąże się z ogromną stratą.

Posiadając własną stronę internetową inwestujemy w reklamę i marketing naszej firmy. Dbając o jej odpowiednie pozycjonowanie znacznie poszerzamy zakres naszych odbiorców. Na domenę może trafić osoba z najdalszych zakątków polski czy świata.

Dobrze zaprojektowana i wykonana strona jest wizytówką naszej działalności. Do lamusa odeszły już tradycyjne formy marketingowe. W internecie każdy może odwiedzić naszą stronę i odnaleźć dane kontaktowe.

W dzisiejszych czasach posiadanie własnej strony internetowej znacznie zwiększa naszą wiarygodność w oczach potencjalnych klientów. Można więc powiedzieć, że każda profesjonalna firma posiada własną domenę.

Prowadząc stronę, dostęp do naszych produktów czy usług, każdy potencjalny klient ma praktycznie 24 godziny na dobę. To ogromna przewaga nad stacjonarną formą prowadzenia sklepu, w którym sprzedaż ma miejsce jedynie w godzinach otwarcia.

Jak widać, strona internetowa to prawdziwa inwestycja w przyszłość, której żaden przedsiębiorca nie powinien pomijać i bagatelizować. Zainwestuj w swoją pierwszą domenę, i przekonaj się o tym osobiście. Do dzieła!.

Najważniejsze informacje o ubezpieczeniu GAP – przeznaczenie, warunki umowy, koszty

0
GAP

Konwencjonalne polisy ubezpieczeniowe na samochód nie zagwarantują ci zwrotu pieniędzy we wszystkich potencjalnych sytuacjach. Do tych zazwyczaj nieobejmowanych należą: kradzież oraz szkoda całkowita danego pojazdu. By się przed nimi zabezpieczyć, należy wykupić dodatkowe ubezpieczenie – GAP. Poniżej opowiemy o nim więcej – dowiesz się dla kogo jest dedykowane, kiedy opłaca się jego wykupienie oraz na jakich warunkach jest ono udzielane.

Ubezpieczenie GAP

Najczęściej wybierane polisy ubezpieczeniowe dla samochodów obejmują OC oraz Autocasco. Pakiety te są w stanie ochronić cię przed większością niepożądanych zdarzeń, które mogą dotknąć twój pojazd. Nie zawsze jednak będą w stanie uchronić cię przed poniesieniem choć częściowo odpowiedzialności finansowej. Przykładowo, jeśli dojdzie do jego kradzieży bądź zapłonu, w wyniku którego poniesienie on całkowitą stratę na wartości, uzyskane z polis środki nie pokryją całości opłat – dotyczy to zwłaszcza kierowców dysponujących samochodem w leasingu lub samochodem na kredyt.

W takiej sytuacji najlepiej dysponować ubezpieczenie GAP. Ubezpieczenie to pokrywa różnicę pomiędzy wartością danego samochodu w dniu wystąpienia zdarzenia (kradzieży, pożaru), a ratami, które pozostały do spłacenia (bądź też wartością podaną na dokumencie zakupu). W rezultacie – po wykupieniu ubezpieczenia GAP, twój pojazd jest chroniony przed spadkiem wartości. Jest to polisa, po którą sięgają najchętniej osoby pragnące kupić samochód z wyższej półki cenowej – drogi, nieużywane, z salonu, lub sprowadzany zza granicy. Warto jednak podkreślić, że coraz więcej firm ubezpieczeniowych traktuje ubezpieczenie GAP jako standardowy element oferty polisowej.

Kredyt na zakup samochodu i leasing – a ubezpieczenie GAP

Ten typu ubezpieczenia jest szczególnie chętnie wybierany w czasie zakupu samochodu na kredyt lub w przypadku samochodów na leasing. Choć są to zgoła różne modele finansowania zakupu pojazdu, to jednak w obu przypadkach strona udzielająca wsparcia finansowego pragnie zabezpieczyć się przed nagłymi zdarzeniami i najbardziej czarnymi scenariuszami.

W przypadku samochodów drogich jest to również zabezpieczenie dla samych ich nabywców. Warto przy ty pamiętać, że im wyższa wartość pojazdu, tym wyższa kwota rat kredytowych lub opłat leasingowych. Opłaty te będziesz musiał uiszczać nawet po wystąpieniu sytuacji kradzieży pojazdu. Ubezpieczenie AC co prawda pozwoli ci odzyskać część wartości utraconego samochodu, jednak będzie to jedynie część. Dopiero ubezpieczenie GAP gwarantuje, że odzyskasz także różnicę wartości w cenie, a tym samym – nie pozostaniesz bez strat.

Różne formy ubezpieczenia GAP

Ubezpieczenie GAP może przybrać różne formy. Do najczęściej wybieranych zalicza się GAP fakturowy, polegający na obliczaniu różnicy między wartością samochodu w czasie zdarzenia względem wartości pojazdu podanej na fakturze.

GAP finansowy polega na pokrywaniu różnicy kosztów, które wystąpiły pomiędzy ratami pozostającymi do spłaty a środkami, które otrzymasz z tytułu ubezpieczenia AC.

GAP indeksowy polega na uzyskaniu dodatkowych środków finansowych – o wysokości zazwyczaj od 20 do 30 procent – niezależnie od wypłaty środków z tytułu ubezpieczenia AC.

Ostatni typ ubezpieczenia GAP to GAP Casco, pozwalający pokryć różnicę między funduszami uzyskanymi z tytułu OC lub AC a łączną sumą danego ubezpieczenia AC.

Auto detailing – na czym to właściwie polega?

0
Auto detailing

Każdy, kto posiada swoje auto chce, aby jego samochód prezentował się doskonale. Niestety, jego codzienne użytkowanie nierzadko sprawia, że pojazd zaczyna wyglądać coraz gorzej. Pojawiające się na nim rysy oraz zabrudzenia nie zawsze dają się usuwać w domowych warunkach. Na szczęście istnieje rozwiązanie, które zapewni naszemu samochodowi powrót do najlepszego wyglądu. Rozwiązanie to nazywane jest auto detailingiem oraz kosmetyką samochodową. W Lublinie jest to coraz popularniejsza usługa, z której korzystają posiadacze wiekowych oraz nowych pojazdów.

Czym jest auto detailing?

Auto detailing znany także jako car detailing lub kosmetyka samochodowa to czynność, która opiera się na wieloetapowym oraz starannym czyszczeniu całego auta – od wnętrza aż po karoserię. W ramach tej usługi wykonywana jest także kompleksowa renowacja samochodu. W trakcie pracy specjaliści usuwają drobne defekty, np. delikatne zarysowania oraz przebarwienia lakieru. Co za tym idzie – zabiegom związanym z auto detailingiem mogą być poddawane zarówno starsze, jak i nowe samochody. Ponadto, mowa jest nie tylko o osobówkach, ale także większych samochodach dostawczych, tirach oraz motocyklach.

Zaufaj profesjonalistom, nie oddawaj samochodu w ręce amatorów!

Decydując się na auto detailing w Lublinie wybierzmy odpowiednią firmę. Obecnie istnieje wiele firm, które zajmują się takimi usługami. Nie wszystkie jednak zapewniają odpowiednie wykonanie prac. Przed wyborem firmy sprawdźmy zatem opinie znajdujące się w Internecie, jakie wystawili dotychczasowi Klienci. Stawiając na firmę dysponującą szerokim zakresem usług, odpowiednim sprzętem, a także najlepszymi fachowcami, będziemy mieli pewność, że nasz samochód będzie prezentować się doskonale po przebytych zabiegach. Skorzystajmy więc z usług https://www.carstyling-lublin.pl/.

Dlaczego tak ważny jest wybór odpowiedniej firmy? Przede wszystkim jest to stosunek ceny do wykonywanych usług. Auto detailing jest bowiem bardzo szczegółową dziedziną, do której potrzeba wiele precyzji.