Ile zarabia niania

Coraz więcej młodych kobiet chętnie podejmuje prace jako opiekunki do dzieci. Dlaczego? W wielu przypadkach jest to przyjemna praca, która sprawia wiele satysfakcji. Większość rodziców zatrudniających nianię stara się wyjść jej naprzeciw i dogadać się co do warunków zatrudnienia, sposobu opieki nad dzieckiem itp. Na jakie zarobki może liczyć osoba, która podejmuje się opieki nad dzieckiem? Co warto wiedzieć przed rozpoczęciem takiej pracy? Na te oraz na wiele więcej innych pytań odpowiedzi znajdują się poniżej.

Niania poszukiwana!

Mnóstwo rodziców pracuje na pełen etat. Wiele mam po urodzeniu dziecka chce szybko wrócić do pracy, dlatego też szuka odpowiedniej opieki dla swojej pociechy. Placówki publiczne nie zawsze spełniają wysokie wymagania rodziców, dlatego też zatrudnienie niani wydaje się dla wieku rodziców najrozsądniejszą i najlepszą opcją.

Wiele kobiet (zarówno młode studentki, jak i doświadczone panie na emeryturze) szuka pracy jako nianie. Ogłoszenia można znaleźć na stronach internetowych serwisów zrzeszających opiekunki do dzieci, jak i na forach internetowych oraz w prasie. Panie często wskazują bardzo dokładnie jaka opieka nad dziećmi ich interesuje. Wiele z nich chętnie podejmie się współpracy z niemowlakami, jak i przedszkolakami oraz nastolatkami.

Zasady, które trzeba uzgodnić wcześniej

Rodzice często szukają opiekunki do dziecka na cały etat lub tylko na kilka godzin dziennie. Zdarzają się także osoby, które potrzebują pomocy dorywczej i chcą mieć zaufaną nianię do której zadzwonią o każdej porze dnia i nocy i ta przyjedzie, by zająć się ich pociechą.

Ważne jest, by przed rozpoczęciem współpracy dokładnie ustalić zasady. Niewielu rodziców wychodzi z inicjatywą zawarcia umowy z nianią, dlatego warto, by sama opiekunka choć na kartce spisała, co będzie należeć do jej obowiązków. Zdarza się bowiem po czasie, że rodzice nadużywają dobroci niani, która przestaje zajmować się dzieckiem, gdyż zaczyna ogarniać cały dom i przy okazji również wszystkich domowników.

Ile zarabia niania?

Na to pytanie ciężko odpowiedzieć jednoznacznie, gdyż zarobki opiekunek w zależności od miejscowości bardzo się wahają. Gdy jednak na forach internetowych panie zadają pytanie: „ile zarabia niania w Warszawie, a ile niania w Koszalinie?”, odpowiedzi są niezwykle zróżnicowane.

I tak np.: niania w Warszawie chce otrzymać za godzinę stawkę od około 12 zł do nawet 25 zł (zależy to również od tego, co będzie należeć do jej obowiązków). W mniejszych miejscowościach panie mają szansę zarobić od około 10 zł do 15 zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here