Każdy bank ma w swojej ofercie co najmniej kilka, jeśli nie kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt różnych typów kredytów. Jednym z najpopularniejszych kredytów są kredyty konsumpcyjne, a więc takie, których udziela się na pokrycie bieżących potrzeb kredytobiorcy. Wierzyciel w ich przypadku nie prosi o rachunki czy faktury potwierdzające, na co zostały wydane pożyczone pieniądze, każdy może więc spożytkować je w dowolny sposób.
Duża popularność tego typu zobowiązań nie oznacza jednak, że absolutnie każdy będzie mógł z nich skorzystać. Często można spotkać się z pytaniem: jakie warunki wiążą się z kredytem konsumpcyjnym? Co zrobić, żeby zwiększyć szanse na jego otrzymanie? Zobacz!
Jakie warunki wiążą się z kredytami konsumpcyjnymi?
Potencjalny kredytobiorca, który chce wziąć kredyt konsumpcyjny, powinien przede wszystkim mieć ukończony 18 rok życia i posiadać stabilne źródło dochodów (czy to pracę, emeryturę, rentę czy dobrze funkcjonującą własną działalność). To, jakie dokładnie wymagania będą mu stawiane, zależy między innymi od kwoty zobowiązania.
W przypadku niewielkich kredytów konsumpcyjnych, na kwotę kilku lub kilkunastu tysięcy złotych, coraz częściej wszystkich formalności można dopełnić online, bez wychodzenia z domu. Trzeba jednak mieć świadomość tego, że również w takim przypadku wymagane będzie posiadanie odpowiednio wysokiej zdolności kredytowej (obliczanej na podstawie m.in. wysokości dochodów, a także kosztów utrzymania i aktualnie spłacanych zobowiązań).
Bardzo ważna jest też historia kredytowa. Negatywne wpisy w BIK-u mogą znacznie utrudnić otrzymanie pozytywnej decyzji kredytowej, źle postrzegana może być także pusta historia kredytowa, z uwagi na fakt, że nie daje ona wierzycielowi żadnych informacji o rzetelności potencjalnego klienta.
Najmniej formalności czeka osoby, które mają konto w banku, od którego chcą pożyczyć pieniądze – w takim przypadku bank może zaoferować specjalną ofertę na podstawie wysokości wpływów na konto i udzielić kredytu nawet bez przedstawiania zaświadczeń o dochodach.
Jak zwiększyć swoje szanse na kredyt konsumpcyjny?
Jest wiele sposobów na zwiększenie swoich szans na pozytywną decyzję kredytową. Można wśród nich wymienić na przykład zwiększenie zdolności kredytowej (poprzez podniesienie dochodów, zmianę formy zatrudnienia i nie tylko) lub wygenerowanie pozytywnych wpisów w historii kredytowej. Najszybszym i najpewniejszym rozwiązaniem jest jednak wzięcie kredytu poprzez wykwalifikowanego pośrednika kredytowego.
Rzetelnego, zaufanego eksperta kredytowego można znaleźć tutaj: https://splatapozyczek.pl/kredyt-konsumpcyjny/. Dzięki znajomości zasad panujących w poszczególnych instytucjach finansowych, a także sieci kontaktów obejmującej osoby na stanowiskach decyzyjnych, dobry pośrednik jest w stanie pozyskać korzystny kredyt nawet w trudnej sytuacji.