Zwiększ swoją zdolność

Zdolność kredytowa to nic innego jak zdolność osoby, która chce wziąć kredyt do spłaty swoich zobowiązań w wyznaczonym terminie. Kiedy chcemy starać się o pożyczkę z banku jest to jedna z najistotniejszych kwestii.

Wszystko jest ważne
To właśnie na podstawie zdolności kredytowej instytucje finansowe określają maksymalną ilość gotówki, jaką możemy pożyczyć. Często musimy sięgać po różne chwyty, aby tą zdolność nieco sobie poprawić zwłaszcza w takich przypadkach, kiedy zależy nam na sporej pożyczce na przykład na zakup mieszkania czy na budowę domu. Jest sporo możliwości, aby te działania zakończyły się sukcesem. Przy jej obliczaniu najważniejsze są nasze comiesięczne dochody oraz zobowiązania, które już mamy. Nie bez znaczenia są tez źródła z których mamy przychody, zawsze muszą one być legalne i tylko takie są brane pod uwagę. Ponadto zwykle nie bez znaczenie pozostają też wiek kredytobiorcy, jego stan cywilny.

Pomóż swojej zdolności
O ile na swój wiek na przykład nie mamy już żadnego wpływu, o tyle na wiele innych kwestii owszem. Zanim bank udzieli nam kredytu sprawdza raport z Biura Informacji Kredytowej, jeżeli mieliśmy już jakieś zobowiązania, których zdarzało nam się nie spłacać w terminie to możemy mieć kłopoty. Warto więc zawsze w terminie regulować wszystkie należności. Przy kredytach hipotecznych można zadbać o wkład własny, zmniejszyć liczbę osób w gospodarstwie domowym, ograniczyć koszty utrzymania gospodarstwa domowego. Zawsze warto też negocjować, nie każdy pamięta, że zawsze mamy taką możliwość.

Im lepsze zatrudnienie…
Aby uzyskać kredyt powinniśmy najlepiej być zatrudnieni na umowę o pracę na czas nieokreślony i to w budżetówce lub w jakimkolwiek przedsiębiorstwie czy firmie, która istnieje na rynku co najmniej rok. Ważna jest też wysokość i regularność dochodów, łącznie z uzyskiwanymi premiami i nagrodami.

Wiele czynników składa się na naszą zdolność kredytową i warto wcześniej zadbać przynajmniej o część z nich, aby móc cieszyć się z przyznanej pożyczki.

PODZIEL SIĘ
Następny artykułZarabiaj po godzinach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here