jak stać się księgowym?

Księgowy jest to osoba, która odpowiada za prowadzenie bieżących operacji finansowych danego przedsiębiorstwa lub osób fizycznych. Wiele osób kojarzy ten zawód z nudą i monotonnością, a wcale tak nie jest.

Na czym polega praca w księgowości?

Praca w księgowości, wcale nie jest nudna i monotonna, wręcz przeciwnie, jest skomplikowana i zawiła. Przez co wymaga skupienia i głowy ‚na karku’. W ostatnim czasie da się zauważyć, że w tej branży co zakiś czas zachodzą. nowe zmiany. Wynika to z nieustannego rozwoju technologicznego oraz powstaniem programów, które zostały stworzone w celu ułatwienia pracy w branży finansowej.

Księgowy to zawód, który cieszy się popularnością praktycznie cały czas. W końcu każde przedsiębiorstwo musi zatrudnić osobę, która będzie kontrolować ich wpływy i wypływy. Podstawowymi obowiązkami księgowego jest prowadzenie księgi rachunkowej, sporządzanie sprawozdań finansowych, księgowanie wydatków, wyliczanie podatków oraz wykonywanie oraz sporządzanie przelewów bankowych. Księgowy zazwyczaj współpracuje z ZUS, GUS oraz Urzędem Skarbowym.

Praca w księgowości, nie każdemu może odpowiadać. Należy również wziąć pod uwagę fakt, że osoba wykonująca ten zawód jest obciążona odpowiedzialnością, za wszelkie popełnione błędy w rozliczeniach z Urzędem Skarbowym.

Przeczytaj też: http://www.bestoferta.pl/jak-najlepiej-zwolnic-sie-z-pracy/

Jakie wymagania, należy spełnić żeby zostać księgowym?

Jeżeli marzymy o tym, aby zostać księgowym na początku powinniśmy się uda na studia wyższe, najlepiej na kierunek finanse lub rachunkowość. Jeżeli już je ukończyliśmy, a chcemy dodatkowo podnieść swoje kwalifikacje, możemy zdecydować się na certyfikację zawodu księgowego.

W branży księgowej doszło również do różnic edukacyjnych, niektórzy są wyłącznie po ukończonym kursie kwalifikacyjnym, a inni po studiach. W związku z tym, zostały spisane inne wytyczne dla osób po kursie oraz dla osób z wyższym wykształceniem. Aby móc się ubiegać o certyfikację zawodu, osoba po studiach wyższych musi odbyć 3 letnią praktykę, z kolei osoby po kursie, z wykształceniem średnim 2 letnią praktykę i zdać obowiązkowy egzamin. Podstawowy warunek wiąże się z odbyciem praktyk:

Inwestowanie w swój rozwój przyniesie korzyści w późniejszych latach, ponieważ jest to zawód, który wymaga ciągłego doszkalania się. Tylko wtedy możemy wykonywać swoją pracę należycie.

Źródło: https://przyciagnijsukcesy.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here