Bariery i odbojnice do magazynu – co warto wiedzieć?

0
1778

Magazyn to miejsce o podwyższonym poziomie ryzyka. Wiedzą o tym wszyscy jego pracownicy, zajmujący się takimi działaniami jak rozładunek, załadunek oraz transport towarów na zewnątrz i w obrębie magazynu. W celu zabezpieczenia przebiegu ich pracy stosuje się odpowiednie urządzenia, przeznaczone między innymi do wyznaczania szlaków komunikacyjnych. Wbrew pozorom, jest to kwestia, której nie należy bagatelizować. Znaczna część wypadków mających miejsce na terenie magazynu wynika właśnie z błędów popełnianych w czasie transportu wewnętrznego. W celu podwyższenia poziomu bezpieczeństwa stosuje się przede wszystkim odpowiednie formy oznakowań.

Bezpieczeństwo w magazynie – przede wszystkim

W magazynie panują szczególne warunki pracy. Często, przebiega ona w atmosferze presji czasu i stresu. W rezultacie – pracujące w pośpiechu osoby mogą doprowadzić do licznych wypadków, zdarzających się przede wszystkim z ich przemieszczaniem się po terenie danego magazynu. Dotyczy to głównie – choć nie tylko – osób obsługujących maszyny transportowe, takie jak wózki przemysłowe, wózki widłowe, paleciaki, wózki platformowe czy inne.

W celu zminimalizowania ilości potencjalnych wypadków stosuje się odpowiednie formy oznakowania i zabezpieczenia szlaków komunikacyjnych, wśród których znajdują się między innymi bariery i odbojnice magazynowe. Pozwalają one w wyraźny i widoczny sposób odgrodzić dany szlak komunikacyjny od jego otoczenia. Pozwalają także usprawnić całość komunikacji i transportu w danym magazynie, minimalizując ilość kolizji i zderzeń, które normalnie mogłyby wystąpić pomiędzy różnymi pracownikami.

Barierki i odbojnice stanowią także zabezpieczenie dla przedmiotów i towarów przechowywanych w danym miejscu. Ich zastosowanie pozwala obniżyć ilość zderzeń maszyn transportowych z meblami magazynowymi, a tym samym – zapobiegają uszkodzeniu przechowywanych na nich towarów. Zastosowanie barier i odbojnic może więc wpłynąć korzystnie także na finansowe funkcjonowanie danego magazynu, redukując ilość strat.

Gdzie kupować bariery i odbojnice magazynowe?

Kompleksowe zaopatrzenie magazynu to nie lada wyzwanie. Dlatego osoby przystępujące do tego zadania, poszukują specjalistycznych dostawców wyposażenia dla magazynów. Wśród wartych polecenia znajduje się sklep internetowy magazynuj.pl, w którego ofercie znajdują się różne rodzaje odbojnic magazynowych oraz barierek. Znajdziemy zarówno odbojnice gumowe i metalowe, o prostym kształcie (tak zwane odbojnice liniowe) lub narożne. Oprócz nich, wśród produktów przeznaczonych do wyznaczania i zabezpieczania szlaków komunikacyjnych, znajdują się także plastikowe słupki oraz specjalne bariery.

Magazynuj.pl to miejsce, w którym kompleksowo wyposażysz swój magazyn. Korzystają z niego właściciele i menadżerowie magazynów z terenu całego kraju. Oprócz urządzeń zabezpieczających polecamy także różnego rodzaju urządzenia transportowe, pojemniki, meble magazynowe oraz nadstawki na palety z magazynuj.pl.

Oferta skierowana jest nie tylko do właścicieli magazynów handlowych, ale i tych specjalizujących się w określonym rodzaju towarów – magazynów żywności, chemikaliów, medykamentów, lekarstw i licznych innych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here