Charakterystyczne urządzenia, pozwalające na podgrzewanie wody lub serwowanie wody odpowiednio schłodzonej, to domena wielu dużych firm, które wybierając dystrybutory do wody decydują się także na podpisanie umowy na dostawę wody. Jednak same dystrybutory mogą się pojawić w mniejszych biurach czy mieszkaniach prywatnych.

Standardowy dystrybutor do wody

Większość dystrybutorów do wody to dystrybutory wysokie, które po zamontowaniu w nich butelki z wodą mierzą ponad 180 cm. Stabilny spód, w którym umieszczona jest część do schładzania i podgrzewania wody, sprawia, że takie dystrybutory do wody wybierane są przez firmy, które dysponują dość dużą przestrzenią.

W mniejszych biurach, ale również w domach czy mieszkaniach prywatnych, nie zawsze jest miejsce na postawienie dużego urządzenia. Z myślą o takich użytkownikach powstały dystrybutory do wody do postawienia na blacie. Mały dystrybutor może się różnić od klasycznego dystrybutora dodatkowymi zdobnikami.

Dystrybutor, stojak, a może jedno i drugie?

Oczywiście najważniejszym urządzeniem jest sam dystrybutor do wody, który pozwala na nalewanie wody odpowiednio podgrzanej lub schłodzonej. Jednak ze względu na fakt, że jednorazowo każda firma kupuje co najmniej kilka butelek wody, konieczne staje się sięgnięcie po specjalny stojak na butelki.

Stojaki pozwalają na przechowywanie np. 4 czy 8 butelek wody, są jednak i mniejsze stojaki, idealne do przechowywania jednej butelki wody źródlanej, która można umieścić pod blatem kuchennym. W wielu rozwiązaniach wykorzystuje się drewniane stojaki na maksymalnie dwie butelki wody, na których ustawia się niewielki dystrybutor. Dzięki temu zapasowa woda znajduje się zawsze w zasięgu ręki.

O czym należy pamiętać zamawiając dystrybutor

Wiele firm, które w swojej ofercie mają dystrybutory do wody, jednocześnie zapewnia wszelkie dodatkowe rozwiązania, w tym również udostępnia stojaki na wodę czy na sam dystrybutor, w zależności od tego, jaki dystrybutor został wybrany.

Decydując się na dystrybutor do wody konkretnej marki firma ma zapewnioną ciągłość obsługi klienta, ale również uzyskuje gwarancję, że co cztery tygodnie otrzyma nową dostawę wody do picia. To firmy-użytkownicy ustalają wielkość dostawy, która może być również realizowana rzadziej, np. co 8 tygodni.

Coraz częściej dystrybutorzy wody decydują się na rozwiązania dostosowane do potrzeb firm. W niektórych z nich będzie to także dostęp do wody źródlanej w dużych butelkach, do których można zamontować niewielką pompkę do nalewania. Czasem również z myślą o odbiorcach indywidualnych sama woda dostępna jest w nieco mniejszych niż standardowe butelkach.

Artykuł powstał we współpracy z Yazamco

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here