Jeśli wiesz, jak ogromną siłę ma pierwsze wrażenie, dowiedz się, jak przedłużyć je za pomocą profesjonalnej wizytówki. Poza dobrym projektem ogromne znaczenie ma też papier, na jakim drukujesz swoją wizytówkę. O czym trzeba pamiętać?

Papier na wizytówce ma znaczenie!

Wizytówka to absolutny klasyk, bez którego trudno wyobrazić sobie biznesowe spotkania (o afterparty nie wspominając). Pamiętaj jednak, że poza dobrym projektem, ogromne znaczenie ma także to, na jakim podłożu zostanie ona wydrukowana. Dowiedz się, jaki papier na wizytówki wybrać, aby nie zaprzepaścić szansy na owocne kontakty biznesowe.

Wizytówka na papierze kredowym

Papier kredowy jest powlekany drobną warstwą kleju i pigmentu, dzięki czemu farba nie wsiąka zbyt głęboko, zachowując świeże barwy. To papier nieprzezroczysty o gładkiej, eleganckiej fakturze – przyjemny w dotyku i doskonale oddający kolory. Dzięki tym cechom papier kredowy doskonale sprawdza się jako podłoże do wizytówek. Najczęściej wizytówki drukowane są na kredzie o gramaturze 350 g, przez co są nie tylko efektowne, ale też trwałe i eleganckie. Wizytówki na papierze kredowym można też uszlachetniać – np. folią matową, błyszczącą lub aksamitną (soft touch).

Czy wiesz, że…  Możesz dodać swoim wizytówkom więcej blasku i uwypuklić detale, pokrywając je dodatkowo lakierem wybiórczym UV. Efekt? Pełne blasku wizytówki z efektem 3D, obok których trudno przejść obojętnie

Wizytówki na papierze ozdobnym

Papier na wizytówki dekoracyjne zachwyca różnorodnością kolorów, faktur i efektów. W tej grupie znajdziemy np. papiery dekoracyjne barwione w masie – te prezentują się imponująco z każdej strony i dają znacznie lepszy efekt niż kolorowy zadruk na białych papierach. Można wybrać więc ciemny papier ozdobny, a na nim zastosować jasny nadruk, tworząc wyjątkową wizytówkę. Ciekawie prezentują się też papiery na wizytówki dekoracyjne w kolorze perłowym, złotym lub kości słoniowej – łącząc subtelne barwy ze szlachetną fakturą i połyskiem materiału.

Czy wiesz, że… Możesz wydrukować wizytówki na podłożu półprzezroczystym, kraftowym lub takim o fakturze filcu? Efekt prawdopodobnie pozytywnie zaskoczy nie tylko Ciebie, ale też wszystkich, którym wręczysz takie karty biznesowe.

Wizytówki na papierze multiloft, czyli wizytówki kaszerowane

To prawdziwy czarny koń wśród wizytówek. Ma w sobie potrójną moc i kolor, zamknięty w stylowym wnętrzu. Wizytówki kaszerowane składają się z 3 warstw papieru, z czego ta wewnętrzna może występować w jednym z 13 kolorów. W efekcie otrzymujemy sztywną wizytówkę z kolorowym nadzieniem. Takiej wizytówce niestraszne są zagniecenia i zniknięcie w tłumie. Ta karta biznesowa efekt WOW ma w standardzie, a reszta należy już do Ciebie!

Czy wiesz, że… jako zewnętrzne warstwy wizytówek kaszerowanych możesz wybrać także papier barwiony w masie – czarny lub eko (czyli kraftowy).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here