Formatki sprężynowe

Stal na sprężyny jest wykorzystywana w wielu dziedzinach przemysłu. Jedną z popularniejszych jest branża tapicerska. Formatki sprężynowe typu Bonnell czy sprężyny kieszeniowe to nie tylko wygoda korzystania z materaca, ale także jego trwałość. Dlatego też wśród producentów z tej branży stal sprężynowa (formatki sprężynowe) jest bardzo popularna.

Trudno wyobrazić sobie dobrej jakości meble tapicerowane czy też popularne w ostatnim czasie różnego typu materace bez dobrze działających sprężyn. I choć formatki sprężynowe ma szerokie zastosowanie, to najbardziej cenione są za to, że zapewniają komfort snu i trwałość mebli oraz materacy.

Formatka sprężynowa – różne rodzaje

Formatka sprężynowa to szeregowo ułożone sprężyny połączone ze sobą. Do najpopularniejszych należą formatki sprężynowe typu Bonnell. Sprężyny typu Bonnell charakteryzują się tym, że mają specyficzny kształt. Poza tym szeregowo ułożone sprężyny w takiej formatce są połączone drutem spiralnym. Do ich zalet należy to, że odpowiadają na zadane siły progresywnym sprężynowaniem, czyli im większy nacisk jest wywierany na sprężyny, tym większy opór one stawiają. Wśród sprężyn bonnellowych występuje także opcja mini Bonnell. Jak sama nazwa wskazuje, to po prostu mniejsza wersja standardowych sprężyn bonnellowych. Formatki sprężynowe typu mini mają głównie zastosowanie w meblach tapicerowanych. Bardzo cenionym rozwiązaniem stosowanym w materacach są też sprężyny kieszeniowe. Formatka kieszeniowa jest formatką zapewniającą wyjątkowy komfort snu. A to dlatego, że każda sprężyna działa niezależnie od innych, dzięki temu że jest umieszczona w oddzielnym wykonanym z materiału woreczku. W ten sposób, dostarczając pełną wygodę, takie wypełnienie materacy jest idealne dla osób, które śpią razem w łóżku – ruchy jednej z nich nie wpływają na komfort snu drugiej. To system połączonych ze sobą punktowo sprężyn. Odpowiednie dopasowanie sprężyn do typu materacy i ich zastosowanie w produkcji wpływa na parametry danego produktu. Dlatego formatki sprężynowe dobrej jakości są bardzo poszukiwane przez producentów z tej branży, ale nie tylko. Stal na sprężyny znajduje zastosowanie także w innych gałęziach przemysłu.

Stal na sprężyny – gdzie jeszcze jest wykorzystywana

Stal sprężynowa, czyli stal węglowa, to stal występująca w różnych odmianach. Dlatego też przy jej wykorzystaniu bierze się pod uwagę:

  • granice obciążeniowe,
  • granice plastyczności,
  • hartowność stali.

Stale sprężynowe, jak w opisanym wcześniej przypadku, są wykorzystywane do produkcji sprężyn, a także do wytwarzania resorów i podkładek sprężynujących. Takie stale charakteryzują się dużą wytrzymałością i są odporne na pęknięcia. Stal sprężynowa na laser, to taka, która jest dostarczana w arkuszach i nadaje się do cięcia właśnie tym sposobem.

Przy korzystaniu z szerokiej oferty wysokiej jakości stali sprężynowej od niezawodnych producentów (w opcji: pasy cięte, formatka sprężynowa) można mieć pewność, że znakomicie spełni ona swoje funkcje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here