Inwestuj małymi kroczkami

Nie każdy z nas jest rekinem biznesu i obraca każdego dnia wielkimi pieniędzmi. Większość ma jakieś skromne oszczędności, ale je również można wykorzystać w ciekawy sposób.

Zacznij od oszczędzania
Jak się okazuje inwestowanie dotyczy również niewielkich sum pieniędzy, więc każdy z nas może spróbować swoich sił i być może zarobić w ten sposób na jakiś ciekawy wyjazd wakacyjny lub inny wymarzony cel. Przede wszystkim jednak musimy mieć co inwestować, więc zaoszczędzić jakąś sumę, którą w razie niepowodzenia będziemy też w stanie spisać na straty. Nie oczekujmy jednak, że staniemy się krezusami, bo małe kwoty zainwestowane to również małe zyski.

Na lokacie lub w funduszu
Dla wielu najlepszym rozwiązaniem może okazać się lokata terminowa, gdzie odkładamy co miesiąc małą kwotę i dopiero jak się uzbiera nieco więcej to inwestujemy dalej. Tutaj jednak sprawdzajmy warunki danej lokaty regularnie i stale szukajmy korzystniejszych ofert i promocji. Dobrym sposobem jest też zakup jednostek funduszy inwestycyjnych. W tym wypadku nie musimy się na niczym znać, tylko wybrać odpowiedni fundusz, uważajmy jednak na związane z tym opłaty, jeżeli jest ich dużo, to znaczy że nie warto wkładać w niego swoich oszczędności. Jest jeszcze opcja obligacji skarbowych lub korporacyjnych, najpierw jednak lepiej zgłębić temat.

Pożycz nieznajomemu
Dużym zainteresowaniem cieszą się również ostatnio tak zwane pożyczki społecznościowe. Wszystko polega na tym, że za pomocą danych serwisów internetowych pożyczamy innym osobom małe sumy pieniędzy. Oczywiście te osoby muszą regularnie spłacać zaciągnięte zobowiązania wraz z odsetkami i tutaj pojawia się nasz zarobek. Jak w każdym innym przypadku również i tutaj istnieje ryzyko, które niwelowane jest poprzez sprawdzanie pożyczkobiorców, nigdy jednak nie możemy mieć stuprocentowej pewności czy ktoś nam pieniądze zwróci czy nie.

Kiedy bardzo się chce zawsze można w jakiś sposób obracać nawet małymi sumami. Zawsze jednak trzeba najpierw zdobyć elementarną wiedzę na ten temat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here