Konto dla najmłodszych

Każdy dorosły doskonale wie, że oszczędzanie wcale nie jest łatwe, a jak nauczyć tego naszą pociechę? To również jest trudne zadanie, ale możliwe do zrealizowania, tym bardziej, że dzisiaj mamy ku temu wiele możliwości.

Oszczędzanie dla najmłodszych
Obecnie na naszym rynku każdy bank oferuje konta oszczędnościowe dla dzieci i młodzieży od 13 do 18 roku życia. Zdarzają się też takie przypadki, gdzie konto można zakładać jeszcze młodszym pociechom. W tym wypadku nie jest ono jednak osobnym kontem, ale zawsze jest powiązane z rachunkiem rodzica i to osoba dorosła zarządza kontem. Wewnętrzne i zewnętrzne przelewy internetowe oraz te dokonane za pomocą serwisu telefonicznego są za darmo. Istnieje możliwość korzystania z przedpłacowych kart płatniczych.

Konto dla młodzieży
Konto przeznaczone dla osób w wieku od 13 do 18 lat założyć może osoba zainteresowania za zgodą rodzica lub sam rodzic. To osoba dorosła jednak zazwyczaj zarządza takim rachunkiem czyli określa na przykład limit transakcji kartą płatniczą. Opłaty z nimi związane zwykle są niższe, niż przy standardowych kontach, podobnie jak jego prowadzenie. Kiedy dziecko będzie już pełnoletnie można przekształcić je w zwykłe konto, ale już ze zwykłymi kosztami.

Wiele zalet dla wszystkich
Takie rozwiązania, proponowane przez różne banki, mają wiele zalet zarówno w przypadku dzieci jak i młodzieży. Opłaty z nimi związane są niskie, rodzice mają nad nim pełną kontrolę, jest wygodne zwłaszcza w przypadku różnych sytuacji awaryjnych. Nasza pociecha od najmłodszych lat uczy się wartości pieniądza, poznaję obsługę bankową i wie jak poruszać się w świecie finansów, który musi znać każdy dorosły. Wadą jest to, że mogą istnieć pewne obostrzenia jak minimalny limit miesięcznych wpłat. Tak więc jak w przypadku każdej umowy, również i przy podpisywaniu tego rodzaju dokumentów, warto dokładnie przeczytać całą jego treść.

Odkładanie pieniędzy na pewno jest łatwiejsze, kiedy mamy do dyspozycji własne konto bankowe, nawet jeżeli chodzi tutaj o dzieci, które również lubią oszczędzać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here