Jak wybierać narzędzia - gwoździarki pneumatyczne

Gwoździarki stanowią nieodzowny element wyposażenia wielu firm. Mowa tu między innymi o zakładach produkcyjnych, przemysłowych, dekarskich czy warsztatach samochodowych. Zanim jednak przejdziemy do konkretów podpowiemy, że producenci dają nam dzisiaj liczne możliwości jeśli chodzi o wybór gwoździarek. W ich asortymencie bowiem znajdują się zarówno gwoździarki pneumatyczne, jak i gazowe. Które z nich stanowią lepszy wybór? Czy wybór odpowiedniego urządzenia może być prosty?

Producenci wciąż dwoją się i troją, aby stosowanymi w produkcji gwoździarek technologiami zaspokoić potrzeby wymagających klientów. W szerokim asortymencie znajdziemy najróżniejsze modele, które różnią się od siebie między innymi:

  • wagą – najlżejsze gwoździarki pneumatyczne ważą nawet kilogram, podczas gdy najcięższe dosięgają nawet do 8 kilogramów!
  • ceną – zróżnicowanie kosztów jest tak duże, że nie sposób przedstawić nawet żadnych orientacyjnych widełek. Oczywiście, można znaleźć gwoździaki za pięćdziesiąt złotych, ale są też takie, które osiągają cenę kilkuset złotych i to zdecydowanie one są znacznie lepszym rozwiązaniem dla wymagającego klienta
  • sposób zasilania gwoździarki – do wyboru mamy gwoździarki zasilanej energią elektryczną lub akumulatorami – w obydwu przypadkach znajdziemy plusy oraz minusy, dlatego tutaj wybór jest ściśle uzależniony od indywidualnych potrzeb nabywcy.

Do czego mogą być stosowane gwoździarki pneumatyczne?

Jak już wspomnieliśmy urządzenia te stanowią podstawowy element wyposażenia wielu współczesnych firm. Sięgają po nie na przykład dekarze. W wyniku pracy jaką wykonują powinni zaopatrywać się w najlepsze jakościowo urządzenia. Wśród licznych propozycji modeli można znaleźć na przykład takie, które mieszczą w sobie nawet 400 gwoździ. To bardzo praktyczne rozwiązanie dla osób pracujących w trudnych warunkach, gdzie ciągłe uzupełnianie zapasów byłoby niemożliwe.

Jak skonstruowane są gwoździarki?

Choć różnorodność modeli jest ogromna to bazowa konstrukcja większości jest bardzo podobna. Gwoździarki pneumatyczne opierają się na konstrukcji taśmowej lub bębenkowej. W każdej znajduje się wierzchołek urządzenia oraz wylot powietrza oraz wygodny uchwyt.

Poszczególne modele urządzeń mogą być również dedykowane bezpośrednio do prac dekarskich, prac budowlanych przy betonie, do kładzenia wykładzin, listew przypodłogowych i wielu innych.

Kupując gwoździarkę warto dostosowywać ją do swoich potrzeb, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że taka możliwość istnieje. Przed podjęciem ostatecznej decyzji zaleca się również konsultację ze specjalistą lub przynajmniej sprzedawcą w sklepie, który na podstawie opinii dotychczasowych klientów będzie wiedział, które modele cieszą się największą popularnością.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here