Kredyt na remont – o czym pamiętać?

0
1542

Zorganizowanie remontu bywa kosztowne i nie wszyscy mogą sobie na to pozwolić. Gdy do zrobienia jest dużo, trzeba wynająć ekipę i nabyć materiały oraz narzędzia. Mniej poważne i te bardzo skomplikowane prace przeciągają się w czasie i generują coraz wyższe koszty. Na szczęście można sięgnąć po kredyt hipoteczny na remont i spłacić go później w dogodnych ratach.

Kiedy można dostać kredyt na remont?

Zaletą kredytów na remont (ze wskazaniem celu) jest to, że bywają tańsze niż inne dostępne w bankach kredyty. Są niżej oprocentowane i przez to bardziej przystępne dla przeciętnych klientów banku. Przed sięgnięciem po ten produkt trzeba przyjrzeć się ofertom różnych placówek na stronie https://www.bankier.pl/smart/kredyt-na-remont i wybrać najkorzystniejszą w danym przypadku. Istotne są warunki, które klient musi spełnić. Oczywiście pierwsza kwestia to zdolność kredytowa, na którą składają się zarówno dochody, jak i tzw. historia kredytowa określana na bazie zaciągniętych zobowiązań i ich terminowego spłacania. Druga rzecz dotyczy samej nieruchomości. Kredyt na remont przyznany może zostać jedynie w wypadku nieruchomości bez obciążeń hipotecznych. Jako trzeci ważny warunek, większość banków życzy sobie wkładu własnego w określonej wysokości.

W celu wzięcia kredytu hipotecznego na remont trzeba przedłożyć w banku niezbędną dokumentację, m.in. dokumenty tożsamości, odpis z księgi wieczystej, potwierdzenie zatrudnienia i otrzymywanego dochodu, kosztorys remontowy.

Na co można wziąć tego typu kredyt?

Kredyt gotówkowy na remont to często ten sam produkt, który przyznawany jest na zakup domu, bez wyodrębniania lub jako osobna pozycja z oferty. Czasami oferta jest łączona i później w formularzu klient zaznacza, na co przeznaczy otrzymane pieniądze. Można też spotkać się z opcją udostępnienia dodatkowej gotówki przy zaciąganiu kredytu na nieruchomość w stanie całkowicie lub częściowo surowym. Pieniądze przeznacza się na prace związane z urządzeniem mieszkania.

Ważną zaletą kredytów na remont w porównaniu do innych bankowych kredytów gotówkowych jest możliwość rozbicia spłaty na bardzo długi czas – niekiedy nawet na kilkadziesiąt lat. Dzięki temu można w prosty sposób regulować zobowiązanie i nie przejmować się, że dług wymknie się spod kontroli.

Podsumowując, kredyty hipoteczne na remont są ciekawą opcją dla osób, które spełniają warunki ich przyznawania i chcą przeprowadzić różne prace remontowe. Zobowiązanie spłaca się w wygodnych ratach przez odpowiednio długi okres czasu, podobnie jak każdy inny kredyt tego typu. W porównaniu do kredytów gotówkowych wypada to dużo korzystniej zwłaszcza dla tych osób, które bardzo rozsądnie planują domowy budżet.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here