Dlaczego warto korzystać z doradztwa kredytowego?

0
1169

Największą zaletą korzystania z doradztwa kredytowego jest to, że nie musimy samodzielnie tracić cennego czasu na szukanie informacji o najtańszych lub najlepszych kredytach. Dodatkowo doradca ma odpowiednią wiedzę na temat aktualnego rynku finansowego, banków, a także instytucji pozabankowych.W krótkim czasie porówna więc najlepsze oferty dostosowane do naszych możliwości zarobkowych, ale również pomoże przygotować niezbędne dokumenty do udzielenia kredytu.

W czym dokładnie pomoże doradca kredytowy?

Doświadczony fachowiec od finansów już podczas pierwszej rozmowy z klientem zapozna się z jego potrzebami oraz zarobkami, aby na tej podstawie przygotować i przedstawić najlepsze oferty. Poinformuje również o wymaganiach dotyczących konkretnego kredytu.Korzystając z usług specjalisty od finansów, możemy liczyć na pomoc w przypadku kredytu:

  • gotówkowego,
  • hipotecznego,
  • samochodowego.

Firma działająca jako doradztwo kredytowe zbierze niezbędne informacji od klienta, aby dokonać wstępnej zdolności kredytowej konsumenta. Po wyborze odpowiedniego produktu finansowego pomoże również zebrać niezbędne dokumenty, które należy złożyć we wniosku o pożyczkę w banku.

Jakie korzyści wynikają ze współpracy z doradztwem kredytowym?

Doświadczeni pracownicy firmy doradztwa kredytowego, zanim przygotują jakąkolwiek ofertę dla klienta, na początek dokładnie przeanalizują jego sytuację materialną. Dlatego eksperci od finansów muszą mieć takie cechy jak cierpliwość oraz wytrwałość, ponieważ wiele procesów jest czasochłonnych, a nawet skomplikowanych.Nawiązując współpracę z doradcą kredytowym, otrzymujemy takie korzyści jak:

  • oszczędność czasu,
  • pomoc specjalisty,
  • oferty dopasowane do indywidualnych możliwości kredytobiorcy,
  • szybkie znalezienie najkorzystniejszego rozwiązania,
  • wyjaśnienie niezrozumiałych przepisów w umowie kredytowej.

Kiedy warto korzystać z pomocy doradcy kredytowego?

Z usług doradztwa kredytowego zawsze powinniśmy korzystać, wtedy gdy mamy niewielką wiedzę na temat dostępnych produktów kredytowych. Specjalista od finansów szybko wybierze najlepszą ofertę, przygotuje za nas niezbędne dokumenty oraz pomoże zrozumieć skomplikowane zapisy w umowie.Żeby otrzymać kredyt w banku, należy podczas spotkania z doradcą kredytowym posiadać przy sobie dowód osobisty, umowy o pracę, PIT za poprzedni rok, a w przypadku przedsiębiorców dane dotyczące założonej i prowadzonej firmy.Firma zajmująca się doradztwem kredytowym pomaga również swoim klientom wyczyścić negatywne wpisy w historii BIK, aby zwiększyć zdolność kredytową. W ten sposób kredytobiorca ma znacznie większe szanse na uzyskanie kredyty w takiej wysokości, w jakiej potrzebuje.Decydując się na stałą współpracę z doradcą finansowym, możemy liczyć nie tylko na pomoc w znalezieniu odpowiedniej pożyczki czy przygotowanie dokumentów, ale przede wszystkim na opiekę podczas całego procesu i negocjacje z bankami. Dodatkowo ekspert kredytowy będzie wspierał swojego klienta w trakcie spłacania zaciągniętego zobowiązania finansowego i znajdzie wyjście z trudnej sytuacji np. gdy utracimy zatrudnienie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here