Pożyczka na dowód przez internet

0
1252

Jedną z najbardziej pożądanych i najchętniej wybieranych przez klientów w ostatnim czasie form pożyczania pieniędzy jest kredyt na dowód osobisty funkcjonujący równie często pod nazwą: pożyczka na dowód osobisty. Ta opcja ma oczywiście wiele zalet, ale również pewne mankamenty. Przed podjęciem decyzji warto więc poznać podstawowe informacje.

Pożyczka na dowód osobisty – czym jest?

Pożyczka na dowód to świetne rozwiązanie dla osób, które szybko potrzebują gotówki. Ogranicza ona bowiem wszelkie formalności do minimum. Nie trzeba przy jej zaciąganiu przedstawiać licznych zaświadczeń jak to bywa na przykład przy kredytach bankowych. Nie jest wymagane w jej przypadku zaświadczenie o zarobkach ani nawet udokumentowane źródło dochodów. Jak sama nazwa wskazuje – w większości firm, które mają je w swojej ofercie – musimy przedstawić jedynie dowód osobisty.

Jakie są wymagania dla zainteresowanych pożyczką na dowód?

Pożyczka na dowód osobisty nie jest jednak dostępna od ręki dla wszystkich. Oprócz dokumentu tożsamości należy mieć również pozytywną historię kredytową – to wymóg stosowany w większości firm pożyczkowych, ale oczywiście nie we wszystkich. Pożyczka na dowód będzie jednak łatwiejsza do zdobycia dla osób, które nie mają negatywnych wpisów w bazach, z których korzystają banki i instytucje finansowe, takich jak: BiK, KRD, ERIF czy BIG InfoMonitor. Poza tym natomiast sprawa jest naprawdę prosta – trzeba być pełnoletnim, mieć numer telefonu komórkowego i konto w banku jeśli pożyczkę chcemy załatwić zdalnie bez wychodzenia z domu za pomocą internetu lub telefonu. Jeśli spełniamy te warunki, to wystarczy wypełnić niezbyt skomplikowany wniosek pożyczkowy i czekać na decyzję, która zazwyczaj pojawia się dość szybko, a niedługo po niej – przelew pieniędzy.

Pożyczka na dowód przez internet – czy to dobre rozwiązanie?

Kredyt na dowód osobisty przez internet wydaje się być bardzo dobrą opcją dla kogoś kto chce szybko wypełnić wniosek i bez zbędnej zwłoki otrzymać pieniądze. Należy jednak pamiętać, że oprócz niewątpliwych korzyści, takie rozwiązanie niesie za sobą również pewne zagrożenia. Podczas dokonywania pożyczki przez internet tak naprawdę zawiązujemy z pożyczkodawcą umowę, z której później musimy się wywiązać i zgadzamy się na wszystkie proponowane warunki, a trzeba wiedzieć, że te często potrafią się różnić w zależności od firmy w jakiej zdecydujemy się pożyczyć pieniądze. Warto więc najpierw dobrze sprawdzić ofertę, zapoznać się z regulaminem i zasadami na jakich pożyczymy pieniądze, aby później dotrzymać wszystkich warunków i nie być niczym zaskoczonym. Należy zatem wszystko skrupulatnie przeczytać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here