Jak zastąpić wiele urządzeń do poboru opłat drogowych zaledwie jednym produktem? Poznaj BP Tollbox dla EETS!
EETS i OBU – czym są?
Dla wielu firm transportowych, które prowadzą interesy na terenie całej Europy, oba te skróty są absolutnie kluczowe dla ich funkcjonowania. Warto je poznać i dowiedzieć się, w jaki sposób obie technologie pozwalają usprawnić działanie dziesiątek tysięcy przedsiębiorstw. System EETS to Europejski Elektroniczny System Opłat Drogowych (European Electronic Toll Service), który stał się ogromnym ułatwieniem dla kierowców flotowych poruszających się po terenie Starego Kontynentu. Został on wprowadzony stosunkowo niedawno, bo dopiero w 2018 roku, stając się przy tym swoistą rewolucją w swoim gatunku. Otóż do tego czasu na terenie poszczególnych krajów Europy funkcjonowały osobne systemy poboru opłat drogowych. W praktyce prowadziło to do tego, że kierowca przemierzający kilka krajów, np. z transportem towarów, powinien mieć odpowiednią ilość urządzeń do uiszczania opłat.
System EETS pozwolił na ujednolicenie form płatności za pomocą pojedynczego urządzenia określanego jako OBU (On Board Unit). Obecnie EETS obowiązuje w takich krajach jak Norwegia, Portugalia, Hiszpania, Włochy, Francja czy Niemcy, dotyczy on również wielu przepraw przez mosty czy tunele, a także przepraw promowych. Warto dodać, że system EETS będzie dostępny także w innych krajach, w tym również w Polsce. Planowaną datą graniczną jest koniec 2021 roku, wiele zależy jednak od decyzji i działań lokalnych władz. Przykładem urządzenia do pobierania opłat drogowych drogą elektroniczną w ramach EETS BP Tollbox dla EETS.
BP Tollbox EETS – czym jest i jak działa?
BP Tollbox EETS pozwala na uiszczanie opłat drogowych za pomocą zaledwie jednego urządzenia. Po wjeździe do danego kraju sprzęt ten automatycznie przestraja się na warunki obowiązujące na wybranym terenie. Kierowca nie musi nawet zjeżdżać do punktu poboru opłat, co jest oczywistym ułatwieniem i udogodnieniem nie do przecenienia. W ten sposób skraca się całkowity czas przejazdu. Warto również zauważyć, że z BP Tollbox EETS nie są doliczane żadne dodatkowe opłaty, a całkowity koszt zapłaty jest równy z tym, jaki obowiązuje w wybranym kraju. Ponadto nie musisz ponosić opłat związanych z kaucją ani żadnych innych nieprzewidzianych kosztów, co sprawia, że BP Tollbox dla EETS jest też rozwiązaniem niezwykle opłacalnym.
Nie można tutaj pominąć innych zalet tego systemu. BP Tollbox EETS sprawia, że w pojeździe może znajdować się zaledwie jedno urządzenie do poboru opłat drogowych. W ten sposób nie zostaje ograniczone pole widzenia kierowcy, co bardzo korzystnie wpływa na bezpieczeństwo jazdy. Ponadto BP Tollbox EETS nie jest przypisany do konkretnego pojazdu – sprzęt możesz dowolnie przenosić między samochodami znajdującymi się w twojej flocie. Ponadto BP Tollbox charakteryzuje się niebywale prostą instalacją typu „plug & play”.
Czy to wiele benefitów wynikających z korzystania z BP Tollbox EETS? Jak najbardziej, lecz to wciąż nie wszystkie. Z urządzeniem znanego koncernu paliwowego zyskujesz też dostęp do takich usług dodatkowych jak całodobowa pomoc drogowa, myjnie czy bezpieczne parkingi. A do tego otrzymasz pojedynczy dokument zbiorczy z wszystkimi opłatami, co znacząco ułatwi pracę księgowości. Jeśli masz firmę, której zasięg działania wykracza poza Polskę i obejmuje kraje znajdujące się w strefie EETS, z pewnością należy rozważyć zakup urządzenia BP Tollbox.