Twoje dziecko - twoja inwestycja

Posiadanie dziecka to zawsze ogromne wyzwanie nie tylko wychowawcze, ale również finansowe, o czym z pewnością przekonali się już niejedni rodzice. Im nasza pociecha starsza, tym większe są jej potrzeby.

Postaw na lokaty
Zazwyczaj rodzice chcą dla swojego dziecka jak najlepiej i już od jego narodzin myślą o jego przyszłości. Kim będzie, gdy dorośnie, jaki będzie wykonywało zawód? Można swoim pociechom znacznie pomóc w realizacji marzeń i planów jeżeli zaczniemy wcześniej oszczędzać na różne potrzeby, na przykład studia za granicą, rozkręcenie własnego biznesu czy wiele innych. Warto w tym miejscu pomyśleć chociażby o lokatach, które są obecnie dostępne na rynku. Oszczędzanie samemu pieniędzy z pewnością nie przyniesie nam, ani naszemu dziecku, takich korzyści.

Zalety oszczędzania na lokacie
Lokaty bankowe są bardzo dobrym rozwiązaniem, ponieważ cechują się dużym poziomem bezpieczeństwa oraz możliwością określenia zysku jeszcze przed wpłatą swoich środków na dany rachunek bankowy. Ich zaletą jest to, że nie można stracić wpłaconego kapitału, nie jest to więc ryzykowna decyzja. Najczęściej zysk, z najlepszych lokat, w skali roku przewyższa o około trzy procent inflację, co daje nam zawsze, mniejszy lub większy, zarobek.

Zanim wybierzesz, sprawdź
Inwestowanie w lokaty polega na tym, że środki są zamrażane na jakiś czas, zwykle około 2 czy 3 lat oraz dodatkowo musimy regularnie wpłacać środki na polisę pod groźbą utraty części zgromadzonego kapitału. W trakcie trwania lokaty nie można oczywiście wyjmować pieniędzy, nawet gdy trafi nam się korzystniejsza oferta. Wybierając lokatę warto pamiętać o tym, aby sięgnąć po taką, aby móc dokonać dopłatę do środków już ulokowanych. Jeżeli chcemy mieć spokój na jakiś czas stawiajmy na te długoterminowe oraz jeżeli wybieramy lokatę odnawialną sprawdzajmy jakie będzie jej oprocentowanie w kolejnym okresie umownym.

Mniejszy zysk, ale za to pewność, że nie stracimy tych pieniędzy, które już udało nam się odłożyć. Na dzień dzisiejszy lokaty wydaje się być najrozsądniejszym rozwiązaniem dla rodziców i ich pociech.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here