Budżetowe odświeżenie mieszkania za 3000 zł

Co jakiś czas trzeba odświeżać mieszkanie, niezależnie od tego czy mieszkamy w nim sami czy też mamy je przygotowane na wynajem. Budżetowe odświeżenie mieszkania za 3000 zł jak najbardziej jest możliwe, jednak trzeba liczyć się z tym, że trzeba będzie większość prac wykonać we własnym zakresie, a także kupić materiały budowlane w promocji albo w tanich sklepach.

Trzeba będzie zwrócić uwagę na ceny, ponieważ cena jest tutaj bardzo ważnym czynnikiem ograniczającym co nie oznacza jednak, że taki rani remont nie ma szans być przeprowadzony dobrze. Można nawet znaleźć dobra i solidną ekipę remontową za te pieniądze i mieć gwarancję wykonania dobrze wszystkich prac. Mały remont mieszkania za 3000 zł, czy zmieścimy się w tej kwocie wszystko będzie zależało przede wszystkim od zakresu prac, a także na przykład powierzchni mieszkania oraz wykorzystanych materiałów. Oczywiście przy cenie rzędu 3000 zł trzeba mówić jedynie o odświeżeniu a nie kompleksowym remoncie na przykład kuchni czy łazienki gdzie chcemy wymienić też płytki czy meble. To nie wchodzi w grę. Jak odświeżyć mieszkanie za 3000 zł, tutaj pomocne będzie na przykład pomalowanie ścian na nowy kolor. Ciekawe badanie w kwestii budżetu na odświeżenie mieszkania przeprowadził portal Fixly, z którego wynika, że średnio na remont przeznaczamy ok. 6000 zł. Raport można zobaczyć tu: https://fixly.pl/blog/budowa-remont/jak-remontuja-polacy-raport-2018/.

Odświeżenie mieszkania

Niektórzy lubią kolory jasne, inni z kolei ciemne. Nie ma tutaj reguły co powinno się komu podobać ponieważ to po prostu kwestia gustu. Cykliczny remont mieszkania powinien stale być wpisany w nasze plany, ponieważ łatwo o tym zapomnieć, a raczej łatwo zapomnieć o zaplanowaniu wydatków z tym związanych. Jeżeli takie wydatki z góry zaplanujemy, to nie ma szans, aby o tym zapomnieć, a z konsekwencji mamy pewność, że nasze mieszkanie zawsze będzie wyglądać nienagannie. Dlatego też nie wolno ociągać się z decyzją o remoncie domu czy mieszkania ponieważ ta decyzja jest bardzo ważna do tego, aby na przykład w mieszkaniu nie było brudno czy aby gdzieś nie rozwinęła się pleśń.

Trzeba dbać o swoje miejsce do życia, niezależnie od tego czy planujemy w danym miejscu zostać dłużej czy też nie, niezależnie od tego czy jest to mieszkanie nasze, kupione, czy też wynajmowane. Budżetowe odświeżenie mieszkania to bardzo rozsądna decyzja nie tylko w kontekście posiadania małej ilości gotówki, ale także w kontekście rozsądnych życiowych wyborów. Już za kilka tysięcy złotych można mieszkać w ładnym i funkcjonalnym mieszkaniu, zatem naprawdę nie ma na co czekać i trzeba podjąć decyzję o małym remoncie. Wesprze nas w tym ekipa remontowa, albo też rodzina czy znajomi. Na pewno pomogą przy małych pracach,które nie wymagają sporo zachodu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here