Jakie ubezpieczenie wybrać dla nowo narodzonego dziecka

Obecnie młodzi ludzie starają się o dziecko dużo bardziej świadomie niż w czasach naszych babć czy nawet jeszcze rodziców. Wiedzą, jak ogromna odpowiedzialność na nich spoczywa, dlatego dokładnie kalkulują, czy stać ich na dziecko. A jeśli tak – to starają się dopiąć na ostatni guzik każdą kwestię związaną z jego bezpieczeństwem i ochroną, zanim jeszcze się narodzi.

O co warto zadbać w przypadku noworodka?

Kiedy kobieta zachodzi w ciążę, powinna pomyśleć o swoim zdrowiu – o tym, by pracować jak najdłużej, ale nie przemęczać się i korzystać z przysługujących jej praw. Należy w tym czasie przygotować się jak należy na przyjście malucha na świat. Przygotować jego pokój dziecinny, zabezpieczyć mieszkanie, aby stało się miejscem przyjaznym dla wszędobylskiego i już niebawem raczkującego malucha. Jest jeszcze jedna rzecz, o której każdy przyszły rodzic powinien pomyśleć – ubezpieczenie noworodka. Choć rodzice dbają o swoje maleństwo, jak najlepiej potrafią i nie zamierzają spuszczać z niego wzroku, różne sytuacje w życiu mogą się przytrafić i pokrzyżować nawet najbardziej skrupulatnie sporządzone plany.

Ubezpieczenie z możliwością oszczędzania

W przypadku przychodzącego na świat dziecka bardzo ważne dla rodziców powinno być to, aby zadbać o nie w każdy, możliwie jak najlepszy sposób. Niech to będzie niewidoczny parasol ochronny, którego dziecko jeszcze przez długi czas nie będzie świadome. Ważne, aby rodzice byli – dla spokoju swojego własnego sumienia i dla komfortu snu. Ubezpieczenie noworodka na życie jest jedną z rzeczy, o których myślą rodzice, jednocześnie zakładając dla niego lokatę w banku „na przyszłość”. A przecież te dwie kwestie doskonale można połączyć, wykupując bardzo korzystne ubezpieczenie oszczędnościowe. Jest to model ubezpieczenia, w którym składka ustalona przez wpłacającego dzielona jest na dwie części – jako polisa ubezpieczeniowa na wszelkie nieszczęśliwe wypadki, które potencjalnie mogą przytrafić się dziecku, i jako rachunek oszczędnościowy, na które wpływają składki.

W ciągu przynajmniej osiemnastu pierwszy lat życia dziecka może się na tym koncie uzbierać naprawdę ogromna suma. Warto o tym pomyśleć, gdy dziecko jeszcze spokojnie przebywa w brzuchu mamy i nic mu nie grozi – im dłużej opłaca się składkę na takie ubezpieczenie, tym większe daje ona profity w przyszłości! Warto ustalić kwotę składki, która nie będzie zbytnio obciążała budżetu rodziców. W dobie powszechnego 500+ taka decyzja powinna być łatwiejsza. Zamiast bez zbytniego przemyślenia sprawy kolejny raz kupować dziecku nową zabawkę, która nie wniesie nic ważnego do jego życia, lepiej odłożyć te pieniądze na specjalną polisę. Tam będą one procentowały, a w przyszłości uzbiera się z nich pokaźna kwota. Dziecko będzie mogło ją wykorzystać na przykład na dalszą, kosztowną edukację, choćby za granicą. Dzięki temu wkłada swoje pieniądze w aktywa – czyli środki, które pozwalają w przyszłości pomnożyć jego wkład własny i jeszcze bardziej zaprocentują. Można też te pieniądze dalej inwestować – warto, by dziecko miało możliwość zdecydowania o ich przeznaczeniu!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here