Czy można uzyskać profesjonalną pomoc przy wyjściu z długów? Sprawdzamy!

Z długami mierzy się już niemal 2,8 mln Polaków, a liczba osób z problemami finansowymi rośnie z roku na rok. I ty jesteś jedną z nich? Nie jesteś sam ze swoim zmartwieniem. Aby się z nim uporać i wyjść na finansową prostą, skorzystaj ze wsparcia, jakie oferują firmy pomagające wyjść z długów. Co mogą dla ciebie zrobić i gdzie możesz się zwrócić po pomoc? Wyjaśniamy.

Na początek najważniejsze: prawdziwa pomoc przy wyjściu z długów nie polega na udzielaniu osobie z problemami finansowymi kolejnych kredytów – tak, aby pogrążyła się w spirali zadłużenia. Celem takiego wsparcia powinno być umożliwienie dłużnikowi jak najszybszego, ale i najbezpieczniejszego wyjścia na finansową prostą. Takich rozwiązań powinieneś jako osoba zadłużona poszukiwać.

Firmy pomagające wyjść z długów – gdzie ich szukać?

Najprościej o wsparcie przy spłacie długów jest ubiegać się osobom, które są klientami firm windykacyjnych, takich jak np. Ultimo. Może to stać się wówczas, gdy wierzyciel sprzeda twoje zobowiązanie podmiotowi trzeciemu, a jego obsługa zostanie przekazana w ręce specjalistycznego przedsiębiorstwa. Choć informacja o tym fakcie (zawsze otrzymywana drogą pisemną), może cię na początku zaskoczyć, w rzeczywistości to dobra wiadomość.

Firmy pomagające wyjść z długów:

  • zapewnią ci niezbędne wsparcie – tak, abyś mógł uniknąć procesu sądowego oraz egzekucji komorniczej. Sprawę możesz z nimi rozwiązać polubownie;
  • umożliwią ci spłatę zadłużenia w oparciu o nowy, bezpieczny harmonogram – w ten sposób przejmiesz pełną kontrolę nad swoimi finansami;
  • rozłożą dług na dogodne raty – dopasowane do twoich obecnych możliwości finansowych. Mogą wynieść nawet kilkadziesiąt złotych miesięcznie. Tyle wystarczy, aby problem rozwiązać ugodowo.

Dlatego współpraca z nimi jest bardzo korzystną opcją, która pozwoli ci realnie i raz na zawsze uwolnić się od ciążących na tobie zobowiązań.

Jak skorzystać z pomocy?

Aby skorzystać z pomocy firmy windykacyjnej, wystarczy nawiązać z nią kontakt. Jak?

  1. Przejrzyj korespondencję związaną z zadłużeniem. Jeśli znajdziesz w niej pismo od firmy windykacyjnej, to znak, że jesteś jej klientem i to z nią powinieneś rozmawiać o rozwiązaniu problemu długu.
  2. W piśmie znajdziesz informację o możliwościach kontaktu z firmą – wybierz najdogodniejszą dla siebie opcję. Możesz np. porozmawiać z doradcą telefonicznie, na czacie lub samodzielnie zalogować się na swoje konto klienta online i dopełnić formalności w kilka minut.
  3. Bezpośrednio lub z pomocą eksperta uzgodnij nowe warunki spłaty i harmonogram regulowania rat. Możesz m.in. wskazać najbezpieczniejszy termin płatności (np. następujący po otrzymaniu wypłaty lub renty), jak również wysokość należnych rat.
  4. Zatwierdź warunki ugody i… dotrzymuj ich.
  5. Reguluj kolejne raty w zgodzie z harmonogramem. Możesz monitorować spłatę na bieżąco – np. online.

Choć proces uwalniania się od długów potrwa dłuższy czas, na końcu drogi czeka na ciebie pełna niezależność finansowa. Nie bój się więc skorzystać z dostępnej pomocy – sięgnij po nią już dziś!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here