W co będzie warto inwestować w 2020 roku

Na rynku znajduje się bardzo dużo godnych uwagi produktów, które mogą nam pomóc w pomnożeniu majątku osobistego. Wiele osób decyduje się na odłożenie swoich pieniędzy na lokacie, inni z kolei zaczynają inwestować w nieruchomości lub akcje spółek, natomiast jeszcze inna grupa ludzi lokuje swój kapitał w metalach szlachetnych (m. in. w sztabki złota). W co najlepiej zainwestować własne pieniądze w nadchodzącym roku?

Lokaty nie generują zysków, ale nie pozwalają stracić

Lokaty bankowe są w dalszym ciągu bardzo popularnymi produktami inwestycyjnymi. Jednak w czasie postępującej inflacji mogą one stanowić głównie zabezpieczenie dla własnych oszczędności, z uwagi na to, że są słabo oprocentowane (lokaty powyżej 2% są obecnie rzadkością). Osoby chcące inwestować w ten sposób mogą śledzić promocje banków i zmieniać lokatę co kilka miesięcy – taka metoda pozwala na wygenerowanie pewnych zysków, jest to jednak działanie długofalowe i wymagające wytrwałości.

Nieruchomości pewnym rynkiem inwestycyjnym

Od kilkunastu lat można śledzić wzrost cen nieruchomości co sprawia, że są one dobrą lokatą dla inwestorów. Obecnie wznoszonych jest bardzo dużo osiedli, które znajdują się w atrakcyjnych lokalizacjach i mogą stanowić atrakcyjne oferty dla osób szukających mieszkań i domów do wynajęcia. Ta tendencja utrzymuje się na stałym poziomie, co sprawia, że nieruchomości są pewnym materiałem inwestycyjnym. Jest to jednak rynek przeznaczony niemal wyłącznie dla osób operujących dużym kapitałem. Osoby, które odłożyły dużą sumę pieniędzy i chciałyby ją przeznaczyć na zakup nieruchomości z przeznaczeniem na inwestycję powinny rozsądnie wybrać swój cel. Należy się liczyć z tym, że jest to rynek inwestycji długoterminowych i na pierwszy zysk trzeba czekać niekiedy kilka lat.

Akcje i obligacje

Akcje i obligacje wymagają bardzo dobrej znajomości giełdy od inwestorów

Akcje oraz obligacje są na tyle specyficznymi produktami, że nawet przy dość niskiej kwocie początkowej pozwalają na zwielokrotnienie tej części majątku, która została na nie przeznaczona. Bardzo istotną kwestią w ich przypadku jest posiadanie dużej wiedzy. Z tego właśnie względu tego typu inwestycje nie powinny być realizowane na własną rękę, a jedynie przy współpracy z brokerem lub maklerem papierów wartościowych, którzy na bieżąco analizują wahania na giełdzie i dzięki którym ryzyko popełnienia jakiegokolwiek błędu grożącego dużymi stratami zostanie zminimalizowane. Jednak i w tym przypadku zainwestowane środki są obarczone ryzykiem.

Złoto inwestycyjne i srebro inwestycyjne to pewna lokata dla kapitału

Złoto i srebro to dwa metale szlachetne, które cieszą się największym zainteresowaniem wśród inwestorów lokujących swój kapitał w fizycznej formie kruszców. Od kilku lat ich cena jest stabilna, natomiast w tym roku został odnotowany duży wzrost cen srebra i złota, co powoduje, że przynoszą one już teraz spore zyski. Jedna uncja Au zdrożała od stycznia bieżącego roku do września o prawie 1300 zł, natomiast 1 oz srebra na początku roku wyceniana była na ok. 59 zł, natomiast obecnie wartość ta to ponad 73 zł za uncję.

Złoto inwestycyjne i srebro

Decydując się na któryś z tych kruszców warto rozważyć ich zakup w formie sztabek lub jako monety bulionowe. Sztabki srebra pozwalają wejść na rynek inwestycji od małych kwot, dzięki czemu można zakupić ich większe ilości nie nadwyrężając domowego budżetu. Rozsądnym wyborem są monety inwestycyjne, z uwagi na to, że w przyszłości nabierają one również wartości kolekcjonerskiej. Przykładowo, złote monety, takie jak Maple Leaf czy Philharmoniker są bardzo cenionymi i poszukiwanymi okazami na świecie, dzięki czemu można mieć niemal pewność, że ich cena za kilka lat wzrośnie. Przy zakupie takich walorów należy ufać tylko pewnym dilerom cieszącym się nieposzlakowaną opinią i oferującym produkty, które pochodzą z najważniejszych mennic świata i są poparte certyfikatami autentyczności. Na stronie https://79element.pl/ dostępne są wyżej wymienione okazy. Firma ta prowadzi m. in. sprzedaż złota i posiada w swojej ofercie srebrne i złote monety inwestycyjne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here