monitor do grania 144 Hz

Czy ograniczony budżet musi oznaczać, że monitor do grania 144 Hz jest poza Twoim zasięgiem? Zdecydowanie nie! Obecnie oferta producentów monitorów jest ogromna, dzięki czemu każdy gracz może znaleźć coś, co mu odpowiada. W tym artykule dowiesz się, na co zwrócić uwagę przy zakupie monitora, jeśli dysponujesz małym budżetem i jakie parametry są najbardziej istotne podczas wyboru każdego gamingowego urządzenia. Sprawdź!

Najważniejsze parametry monitora gamingowego

Jaki monitor do grania 144 Hz wybrać? To pytanie pada niezwykle często, a odpowiedź na nie staje się z roku na rok coraz trudniejsza. Warto jednak zacząć od podjęcia decyzji, jaka wielkość monitora Cię interesuje. W ofercie znajdziesz urządzenia o przekątnej od 24” do ponad 40”, przy czym mniejsze monitory 144 Hz będą zwyczajnie tańsze, dlatego prawdopodobnie lepiej dopasują się do Twojego budżetu.

Drugi parametr, który idzie w parze z wielkością ekranu, to rozdzielczość matrycy. W sklepach są dostępne produkty o rozdzielczości FullHD  (1920 × 1080), 2048 × 1152 (potocznie nazywana 2K) oraz 4K, czyli najwyższa rozdzielczość dostępna w dużych monitorach. W tanich i małych monitorach do grania 144 Hz najczęściej jest dostępna rozdzielczość FullHD, która oferuje bardzo dobrą szczegółowość ekranu podczas rozgrywki.

Zwróć uwagę również na czas reakcji plamki oraz dodatkowe możliwości synchronizacji obrazu. Czas reakcji plamki jest wyrażany w milisekundach i im wynosi mniej, tym szybciej piksele będą reagowały na zmianę obrazu. Z kolei synchronizacja obrazu (np. G-Sync) pozwala dopasować szybkość monitora do wydajności podzespołów komputera.

Czy warto wybrać monitor do grania 144 Hz przy małym budżecie?

Zdecydowanie tak! Zwróć uwagę, że monitor 144 Hz oferuje wysoką częstotliwość odświeżania obrazu — ponad 144 Hz. To daje świetne wrażenia podczas grania nawet w najbardziej dynamiczne gry akcji, ponieważ wyświetlany obraz wyświetla się bardzo płynnie, a Ty możesz grać maksymalnie z prędkością 144 FPS, jeśli posiadasz odpowiedni do tego sprzęt. 

Co więcej, gamingowy monitor z odświeżaniem 144 Hz jest dostępny w wielu wersjach, dlatego z pewnością znajdziesz model, który jest przystępny cenowo, a jednocześnie oferuje rozgrywkę na najwyższym poziomie. Z tego powodu wszyscy gracze z różnymi oczekiwaniami — także ci z niskim budżetem — będą mogli znaleźć coś dla siebie.

Podsumowanie

Monitor do grania 144 Hz to wspaniałe narzędzie, które również można dostać w bardziej budżetowych cenach. Przy odrobinie cierpliwości z pewnością znajdziesz model, który nie tylko mieści się w ustalonym budżecie, ale i posiada dodatkowe parametry, pozwalające na komfortowe granie bez klatkowania czy rozrywania ekranu. 

Artykuł przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here