Jak klocki konstrukcyjne wpływają na rozwój dziecka?

Klocki są zabawką uniwersalną, budują z nich dziewczynki, chłopcy, maluchy oraz starsze dzieci. Tworząc rozmaite konstrukcje, trenują swoje zmysły, rozwijają zdolności manualne i wyobraźnię. W naturalny sposób przyswajają wiedzę na temat reguł, jakie rządzą otaczającym nas światem. Wstępują w wielu kształtach i rodzajach, dopasowanych do różnych grup wiekowych, o zróżnicowanym stopniu trudności.

Klocki konstrukcyjne – dziecko tworzy swój świat

W sklepie Moje Bambino można znaleźć wiele zestawów edukacyjnych, między innymi są tam zabawki stymulujące rozwój dziecka. W tej kategorii znajdują się także kolorowe klocki konstrukcyjne. Wykonane z różnorodnych i bezpiecznych materiałów pozwolą na swobodne tworzenie wyjątkowych budowli.

Młode i chłonne umysły podczas takiej zabawy odkrywają, że za wysoka wieża się przewróci, że pojazd, aby jechać, musi mieć koła oraz że każda czynność ma swoje konsekwencje. Poprzez radosną zabawę, podczas której realizują własne pomysły, uczą się jak budować, planować i jak doprowadzać zadanie do końca. Dużą popularnością cieszy się zestaw klocków konstrukcyjnych składający się z 257 kolorowych elementów o różnych kształtach i kolorach. Pomagają one:

  • rozwijać motorykę,
  • rozpoznawać kształty,
  • nabierać zdolności manualnych.

Klocki konstrukcyjne dla dzieci występują w wielu wariantach. Jednym z nich są sześciany. W sklepie Moje Bambino taki zestaw zawiera aż 80 elementów. Doskonale nadaje się on na prezent dla chłopca lub dziewczynki, rozwijając wyobraźnię przestrzenną i zapewniając wspaniałą zabawę i rozrywkę.

Zabawa i nauka

Bez względu na to, czy są to klocki: ludziki, kwiatki, naboje, puzzle, płatki śniegu czy inne, budowanie z nich wpływa pozytywnie na rozwój dziecka, jego postrzeganie świta, rozwija wyobraźnię i ciekawość. Z dostępnych zestawów malec może stworzyć różne przedmioty, budynki, konstrukcje, pojazdy lub miasta.

W niepostrzeżony sposób nauka i zabawa łączą się podczas budowania i pokazują dziecku nowe możliwości. Poprzez swoje mniej lub bardziej udane próby uczy się ono zasad, jakimi kierują się tworzone przez nie mechanizmy i budowle. Każde niepowodzenie jest początkiem nowej przygody. Z czasem dziecko planuje swoje posunięcia, przewiduje, jak zachowają się poszczególne elementy.

Klocki konstrukcyjne są potężnym narzędziem, które rozwija inteligencję, wyobraźnię przestrzenną, uczy, by ciągle próbować nowych rozwiązań. Dziecko bawiąc się nimi, zyskuje nowe umiejętności, które przydadzą się na lekcjach matematyki, a także w praktyce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here