Zarabianie na graniu w gry: możliwe?

Praca polegająca na graniu w gry komputerowe brzmi jak bajka. Dziś jest to marzenie łatwiejsze do zrealizowania niż kiedykolwiek dzięki możliwościom takim, jak streamowanie na Twitchu relacji z gier.

O idących w miliony zarobkach najsłynniejszych graczy krążą legendy. Do tego, by pójść w ich ślady, potrzeba jednak dużej determinacji. Konieczne będzie poświęcenie na rzecz grania innych pasji i skompletowanie porządnego sprzętu. Istnieją jednak również inne sposoby na zarabianie na graniu w gry, które nie wymagają aż takich wyrzeczeń.

Tworzenie filmów lub recenzji gier

Youtube daje olbrzymie możliwości każdemu, kto chce podzielić się z internautami swoją opinią. Wielu Youtuberów ma dziś profesjonalne sklepy sprzedające koszulki czy inne gadżety i status eksperta, który gwarantuje im miejsce w najważniejszych programach telewizyjnych obok informatyków czy ekonomistów. Nie trzeba przy tym znać się na każdym rodzaju gier. Wręcz przeciwnie – rynek jest na tyle nasycony, że najłatwiej można zarobić na niszy, jak AngryVideoGameNerd, który interesuje się tylko starymi i złymi grami czy JonTron, który upodobał sobie niegdyś podróbki popularnych gier.

Tworzenie filmów lub recenzji gier

Co jakiś czas na portalach z ogłoszeniami można też znaleźć ofertę pracy dla recenzenta gier. Czasem zamieszczają je topowe gazety, jednak nawet w redakcji mniejszego portalu można zyskać satysfakcję z dzielenia się pasją i skromny dodatek do budżetu. Lepsi dziennikarze mogą mieć dodatkowe źródła dochodu, jak testowanie sprzętu dla marek czy robienie relacji z konferencji i premier.

Streamowanie gier na Twitchu

To stosunkowo nowy sposób na zarabianie na graniu, który jednak szybko zyskuje zwolenników. I to zarówno wśród widzów, jak i twórców. Ci drudzy od dawna szukali alternatywy dla Youtube’a, która pozwalałaby im bez ograniczeń monetyzować treści. Taką możliwość daje streamowanie na Twitchu, na którym widzowie mogą subskrybować ulubione kanały, wspierając tym samym twórców.

Streamowanie gier na Twitchu

Może się wydawać, że streamerzy korzystają tylko ze zwykłej kamery internetowej. W rzeczywistości jednak ci o największych zasięgach inwestują w dobry sprzęty, taki jak słuchawki z mikrofonem. Do tego oczywiście potrzebują niezawodnego komputera, by gra nie zacinała się, a filmy były atrakcyjne dla widzów.

Profesjonalne granie w gry komputerowe

Ostatnia droga jest najtrudniejsza, ale może też być najbardziej opłacalna. Na świecie regularnie odbywają się mistrzostwa określonych gier, takich jak Tekken czy Call of Duty. Aby mieć szansę na wygraną, najpierw warto wziąć udział w lokalnych konkursach. Z nich można przejść do mistrzostw krajowych, a następnie trafić do ligi europejskiej czy światowej. To jednak wymaga już poświęcenia grze większości swojego czasu, dlatego większość graczy chcących zarabiać na pasji wybiera mniej angażujące sposoby, jak steamowanie na Twitchu czy nagrywanie filmów na Youtubie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here