Tanie OC – jak je znaleźć?

Tanie OC to coś, czego poszukują wszyscy posiadacze pojazdów mechanicznych: czy to samochodów, czy motocykli, czy traktorów. Ci z wieloletnią i bezkolizyjną historią jazdy na pewno cieszą się atrakcyjną finansową składką, ale reszta? Przeczytaj artykuł i zobacz, gdzie szukać taniego OC oraz co zrobić, by je uzyskać. Płać za obowiązkową polisę mniej, oszczędzaj i wydawaj pieniądze na przyjemności!

Od czego zależy cena OC?

Składka ubezpieczenia OC wyliczana jest z danych dotyczących Ciebie, Twojej historii jazdy oraz posiadanego pojazdu mechanicznego. Ale to wcale nie jedyne czynniki, które warunkują cenę! Jeśli skusisz się na tanie OC bez poznania szczegółów oferty, może się okazać, że w rzeczywistości pozbawisz się wielu przydatnych udogodnień.

Wybierając lub zmieniając towarzystwo ubezpieczeniowe, przekonaj się, jakie świadczenia dodaje w pakiecie swoim klientom. Może to być bezpłatna Zielona Karta – wartościowa dla osób, które często wyjeżdżają za granicę, i to do krajów spoza Unii Europejskiej. Może to być też ochrona zniżek, wartościowa dla każdego kierowcy. Umożliwia zachowanie zniżek nawet jeśli w okresie rozliczeniowym spowodujesz stłuczkę.

Gdzie szukać taniego OC

Na tanie OC możesz liczyć także podczas kupowania ubezpieczeń w pakiecie. Sprawdź w kalkulatorze oc/ac, jakie oferty mają odpowiadający Ci zakres, a przy okazji niską cenę.

Gdzie szukać taniego OC?

Zacznij od poszukiwań w internecie. Tu polecamy przede wszystkim jeden z dwóch sposobów:

– przeglądanie bieżących rankingów ubezpieczeń. Często są tworzone z myślą o konkretnej grupie docelowej, czyli np. młodych kierowcach. Zawierają spis towarzystw ubezpieczeniowych, ich ofert oraz cenniki. Oprócz tego przy każdym ubezpieczycielu pojawia się krótki rys, w którym znajdziesz np. informację o tym czy oferuje swoim klientom ochronę zniżek lub darmową Zieloną Kartę,

– korzystanie z porównywarek ubezpieczeń. Tu otrzymujesz wyniki bardziej dostosowane do siebie i swoich potrzeb, ponieważ w formularzu podajesz swoje dane. Po kilku sekundach system wygeneruje dla Ciebie listę ubezpieczycieli z ofertami i cenami, czyli podobnie jak w rankingu. Z racji ułożenia od najtańszej opcji do najdroższej będziesz mógł dostosować ubezpieczenie do swojego budżetu i wybrać tanie OC.

Zawsze płać OC w terminie

Warto płacić składkę z góry

Czy wiesz, że jeśli rozkładasz składkę OC na raty – miesięczne lub kwartalne – koniec końców zapłacisz więcej? Z tego względu, jeśli zależy Ci na oszczędności, powinieneś zebrać więcej pieniędzy na start i opłacić całość z góry.

Jeżeli skorzystasz z towarzystwa ubezpieczeniowego współpracującego lub założonego przez Twój bank, także skorzystasz finansowo i będziesz mógł uzyskać tanie OC. Sprawdź, czy Twój bank oferuje takie usługi. Przeczytaj warunki korzystania z karty kredytowej – czasem użycie jej do opłacenia składki OC upoważnia do rabatu!

Zawsze płać OC w terminie!

Nigdy nie zostawiaj kupowania ani płacenia za kolejną składkę na ostatnią chwilę. Brak ważnego OC skutkuje wysokimi karami, a jeżeli w okresie bez ochrony spowodujesz wypadek, napotkasz konsekwencje, z których wysokie odszkodowanie dla ofiar to być może najłagodniejszą.

Jeżeli zwlekasz z opłatą, bo nie masz funduszy, zmień ubezpieczyciela. Jest szansa, że u innego otrzymasz lepszą ofertę – tanie OC – na którą będziesz mógł sobie pozwolić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here