Polacy coraz częściej decydują się na wykupienie ubezpieczeń na życie, dlatego też na rynku pojawia się coraz więcej polis. Przed wyborem konkretnej polisy należy dokładnie zapoznać się ze szczegółami umowy, aby mieć pewność, że dobraliśmy tę najwłaściwszą. Poza poznaniem warunków ubezpieczenia, istotne będzie również zapoznanie się z tym, jakie będą koszty prowadzenia polisy.

Oznaczenie ryzyka ubezpieczeniowego

Żeby wyznaczyć, jaka będzie kwota polisy i jakie będą składki należy dokładnie oznaczyć tak zwane ryzyko ubezpieczeniowe. Kwota ubezpieczenia dyktowana jest głównie stanem zdrowia klienta oraz jego wiekiem. Te wskaźniki pozwalają także określić miesięczną składkę ubezpieczeniową. Dlatego dobrze będzie skontaktować się z doradcą ubezpieczeniowym, który po rozmowie z nami określi jaka będzie suma ubezpieczenia. Pozwoli to klientowi podjąć decyzję, czy stać go na ubezpieczenie.
We wstępnej rozmowie z ubezpieczycielem klient nie może wobec tego zataić żadnych danych o stanie swojego zdrowia, o pobranych zobowiązaniach finansowych, czy innych szczegółach, które mogą wpłynąć na ostateczny kształt umowy ubezpieczeniowej. Dzięki określeniu ryzyka ubezpieczeniowego można dokładnie wyznaczyć składkę miesięczną. Ma to znaczenie zwłaszcza dla osób starszych oraz dla osób, które ubiegają się o spersonalizowane umowy ubezpieczeniowe.

Kalkulatory dostępne online

W Internecie nie brakuje takich narzędzi jak kalkulator ubezpieczenia na życie dzięki jakim można wyznaczyć składkę miesięczną w poszczególnych Towarzystwach Ubezpieczeniowych, na podstawie ogólnodostępnych pakietów. To pozwala przyszłym klientom wybrać odpowiednie ubezpieczenia, zarówno pod względem całej kwoty ubezpieczenia, jak i określenia kwoty przeznaczanej na składki.
Każdy kalkulator ubezpieczeń na życie oblicza dane wskazane powyżej, a to sprawia, że potencjalni beneficjenci świetnie orientują się w tym, które spośród ubezpieczeń okaże się dla nich najwłaściwsze. Dlatego tak ważne jest to, by przygotować się przed wyborem odpowiedniego pakietu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here