Jak ożywić ścianę w salonie

Ściana w salonie jest niezmiernie ważna, gdyż może być ciekawym elementem dekoracyjnym. Biała ściana jest nudna, warto więc zadbać o jej intrygującą aranżację. Jednym z pomysłów, który już od kilku lat cieszy się dużym powodzeniem jest cegła na ścianie. Jak zaaranżować ceglaną ścianę?

Nie tylko czerwona

Stara cegła na ścianę we wnętrzach nadaje niesamowitego klimatu. Mieszkanie wydaje się przytulne, ciepłe i przyjazne. Niestety w małych pomieszczeniach czerwony kolor cegły może być przytłaczający. Sprawdzi się za to imitacja cegły w białym kolorze. Dzięki zastosowaniu w pomieszczeniu bieli salon będzie wydawał się większy, bardziej przestronny i jasny.

Ciekawym rozwiązaniem jest imitacja cegły w szarym kolorze. Pomieszczenia w szarościach są eleganckie i dostojne. Dodatkowym plusem są duże możliwości dobrania dodatków. Szarość dobrze komponuje się z większością kolorów.

Cegła – z czy łączyć?

Cegła dekoracyjna ze sklepu retro-cegly.pl świetnie wyglądają w połączeniu z drewnianą podłogą. Naturalne, ekologiczne materiały pozwolą zaaranżować salon, który będzie przytulny, ciepły i będzie zachęcał do odpoczynku.

Aranżując ceglaną ścianę nie można przesadzać z ilością. Jedna ściana, bądź elementy ściany w zupełności wystarczą, by ożywić salon. Stara cegła we wnętrzach, która będzie na kilku ścianach może bardzo zmniejszyć pomieszczenie, które nie będzie zachęcało do odpoczynku, ale będzie przytłaczające. Łącząc cegłę z białą ścianą uzyskamy dużo ciekawszy efekt. Biel podkreśli kolor cegły.

Końcowy efekt

Stara cegła we wnętrzach nie potrzebuje dużej ilości dodatków. Jest elementem dekoracyjnym, który świetnie wygląda w połączeniu z czarno-białymi fotografiami, czy delikatną grafiką. Bardzo intrygująco na imitacji cegły wygląda nowoczesny plakat, na którym autor bawi się wyrazistymi kolorami. Taki dodatek świetnie sprawdzi się w industrialnie umeblowanym lofcie.

Imitacja cegły to idealny pomysł na ożywienie ściany salonu. Warto jednak pamiętać, że czerwona cegła świetnie wygląda w dużych, jasnych pomieszczeniach, gdzie są wysokie okna. W mniejszych salonach można zaaranżować mniejszą część ściany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here