Mity dotyczące kredytów firmowych

Rozpoczęcie własnej działalności to ogromny sukces. Jednak każdy przedsiębiorca wie, że prawdziwym wyzwaniem okazuje się prowadzenie biznesu i jego stały rozwój. To nie tylko sprawdzian z logistyki i zarządzania, ale także cenne doświadczenie finansowe. Biznesmeni niejednokrotnie stają bowiem przed dylematem, dotyczącym zaciągnięcia pożyczki. Decyzji nie ułatwiają im powielające się na ich temat mity. Czy zatem warto wziąć kredyt firmowy? A jeśli tak, to który moment jest ku temu idealny? Dziś postaramy się odpowiedzieć na te pytania https://splatakredytow.pl/kredyt-dla-firm/.

Cała prawda o kredytach firmowych – obalamy mity

Na temat zobowiązań finansowych krąży wiele mitów. Niektóre zawierają w sobie chociaż cząstkę prawdy – inne są powtarzane przez zagorzałych przeciwników pożyczek lub osoby, które tak naprawdę nigdy nie miały z nimi styczności. Przyjrzyjmy się im i zastanówmy się, czy kredyt firmowy to dobre rozwiązanie?

  1. “Kredyt firmowy to ryzykowna inwestycja”

Pierwsza, powtarzana powszechnie fraza dotyczy oczywiście podważania słuszności zaciągania zobowiązań finansowych. Ci, którzy omijają oferty kredytowe szerokim łukiem, twierdzą, że są one zbyt ryzykowne. Cóż, w dzisiejszych czasach trudno obwiniać przedsiębiorców o takie podejście. Nie tylko właściciele firm, ale także klienci indywidualni obawiają się o podwyżki rat, zmiany stóp procentowych, a także swoją przyszłość zawodową ze względu na postępujący kryzys. Jeśli jednak czujemy, że potrzebujemy pomocy finansowej, kredyt firmowy to najbezpieczniejsze z możliwych rozwiązań. Pożyczka bankowa jest sprawdzoną formą finansowania, w przeciwieństwie do wielu prywatnych firm obiecujących cuda przedsiębiorcom. Jeśli jesteś zdania, że pożyczki zawsze wiążą się z ryzykiem, weź pod uwagę, że w przypadku współpracy z instytucją bankową będzie ono najmniejsze z możliwych. Ponadto zawsze możesz poprosić o pomoc rzetelnych doradców z firmy Spłata Kredytów. Ich doświadczenie pozwala na przedstawienie ci wiarygodnych ofert finansowania i możliwych scenariuszy na przyszłość.

  1. “Kredyt firmowy to ostateczność”

Takie myślenie to najczęściej popełniany błąd. Stygmatyzacja kredytów jest powodem, dla którego wielu przedsiębiorców zwleka z poproszeniem o pomoc finansową zbyt długo, przez co ich firm nie udaje się uratować. Kredyt firmowy to nie tylko narzędzie w rodzaju ostatniego koła ratunkowego. Wsparcie finansowe pozwala przedsiębiorcom nieustannie realizować kolejne inwestycje. Prawdopodobnie nie zdajesz sobie sprawy, jak wiele świetnie prosperujących biznesów rozwinęło się właśnie dzięki umiejętnie zaciąganym pożyczkom. Oczywiście, kredyty firmowe mogą także uratować przedsiębiorstwo przez upadłością. Warto jednak rozważyć to rozwiązanie o wiele wcześniej, jeszcze zanim pojawią się kłopoty.

  1. “Kredytu firmowego nie uzyskają klienci z negatywną historią kredytową”

W tym micie tkwi ziarno prawdy: osobom, które posiadają negatywną historię kredytową – na przykład wpisy w BIK – może być trudniej uzyskać kredyt firmowy. Nie jest to jednak niemożliwe. Przedstawiciele Spłaty Kredytów pomagają także tym klientom biznesowym, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji. Liczba pozytywnych opinii wskazuje na to, że również w ich przypadku są bardzo skuteczni.

  1. “Kredyt firmowy jest przeznaczony tylko dla największych przedsiębiorstw”

Popularność tego twierdzenia bierze się stąd, że kiedyś uzyskiwanie kredytów firmowych przez małe lub nowe przedsiębiorstwa faktycznie było jedynie wyjątkiem. Jednak w dzisiejszych czasach, zwłaszcza po pandemii, banki stały się otwarte na pomoc wszystkim przedsiębiorcom. Jeśli założenie własnej działalności masz dopiero w planach, możesz rozważyć na przykład ofertę kredytów na start. Przedstawiciele Spłaty Kredytów chętnie pomogą ci w podjęciu decyzji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here