Każdego roku rośnie sprzedaż systemów monitorujących nie tylko względem przedsiębiorstw, ale także względem osób prywatnych, którzy chcą czuć się bezpiecznie we własnych czterech kątach. W skali współczesnego rynku istnieją trzy podstawowe rodzaje systemów monitoringu – analogowy, mieszany oraz cyfrowy. Który z nich okaże się najrozsądniejszym wyborem?

Przeznaczenie kamer

Na samym początku warto sprecyzować rolę monitoringu. W którym miejscu ma być ona ulokowana? Jaki obszar ma wyświetlać się na ekranie? Ma to być kamera wewnętrzna, czy zewnętrzna? To kluczowe pytania jeśli chodzi o dokonanie wyboru.

Monitorowanie pomieszczenia

W przypadku kamer wewnętrznych skupiających jedno pomieszczenia najlepiej wybrać kamerę miniaturową, która odznacza się dyskretnością. Można ją umieścić niemal w każdym zakamarku, choć minusem jest jej jakość – mówiąc ściślej, jakość obrazu. Jeśli zależy nam na najwyższej rozdzielczości warto rozważyć zakup kamery sieciowej zwanej także kamerą IP.

Monitoring biura

W tym przypadku bez dwóch zdań doskonałym wyborem będzie właśnie system IP – sieciowy opiewający w bezprzewodowy rodzaj monitorowania. Ulokowana w odpowiednim miejscu kamera jest w stanie w doskonałej jakości uchwycić ogromny obszar, a dostęp do niej jest uwarunkowany obecnością przewodu internetowego w domu. Nowoczesne rozwiązania są w stanie poinformować nas, że w polu widzenia obiektywu stało się coś niepokojącego m.in. przez wiadomość sms.

Istnieje szeroki wybór sprzętu związanego z monitoringiem, dlatego warto skontaktować się z profesjonalną firmą, która pomoże w wyborze odpowiedniego sprzętu.

My możemy polecić firmę Montersi.pl, którzy oprócz systemów alarmowych oferują automatykę bram, systemy PPOŻ, domofony i wideodomofony, szlabany – https://www.montersi.pl/szlabany i wiele więcej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here