Pożyczka na dowód - zobacz kto może ją otrzymać

Pożyczenia pieniędzy na dowolny cel, stało się bardzo popularnym sposobem finansowania zakupów czy spłaty innych zobowiązań. Coraz więcej zwolenników zyskują również pożyczki online, które można dostać przy zachowaniu minimum formalności. Często wystarczy jedynie dowód osobisty, aby móc otrzymać taką pożyczkę. Kto dokładnie może ubiegać się o tego rodzaju pożyczkę?

Pożyczka na dowód – kiedy jest możliwa?

Pożyczki na dowód oferowane są przede wszystkim przez firmy pozabankowe, które proponują swoim klientom minimum formalności. Często wystarczy właśnie jedynie dokument potwierdzający naszą tożsamość i fakt mieszkania na terytorium Polski, by taką pożyczkę otrzymać. Przy wypełnianiu wniosku należy podać też szacowane dochody oraz to, jak dużą pożyczkę chce się wziąć i na ile rat. Nie są wymagane zaświadczenia o zarobkach czy zatrudnieniu, co powoduje, że na taką pożyczkę mogą zdecydować się również osoby o niskich zarobkach czy bez stałego zatrudnienia np. studenci czy osoby pracujące na umowy o dzieło. Co ciekawe, z uwagi na coraz większe zainteresowanie tego typu pożyczkami wśród przedsiębiorców, coraz więcej firm pozabankowych oferuje także pożyczki dla firm. Szczegółowe informacje dotyczące tego rodzaju pożyczek można znaleźć na stronie www.ratkomat.pl/dla-firm lub https://pozyczka-ratalna.pl.

Na co zwrócić uwagę decydując się na pożyczkę na dowód?

Przede wszystkim należy sprawdzić opinie o wybranej firmie. Jeżeli cokolwiek wzbudzi nasze wątpliwości, warto poszukać innego usługodawcy. Pierwszą rzeczą, która powinna wzbudzić naszą czujność, jest wymóg przesłania skanu dowodu osobistego lub wysoka opłata weryfikacyjna. Dobrze jest też przeczytać regulamin działania firmy i umowę ramową, które powinny być dostępne z poziomu strony internetowej. W takich dokumentach nie powinno być klauzul niedozwolonych, o których można przeczytać na stronach internetowych zajmujących się ochroną praw konsumenta. Warto też omijać firmy, które naliczają bardzo wysokie opłaty związane z obsługą pożyczki np. za wysyłanie monitów w postaci smsów czy listów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here