firma przez internet

Jeżeli zaczynasz prowadzenie firmy, ale nie wiesz za co się zabrać. Jesteśmy tutaj po to, aby Ci pomóc. Na pewno rozpoczęcie prowadzenia takiej firmy jest zdecydowanie prostsze niż było to w dawnych czasach. Obecnie w internecie mamy pełno informacji o tym jak napisać dobry biznesplan oraz jak powinna wyglądać prawidłowa analiza SWOT i inne przydatne rzeczy do rozpoczęcia biznesu. Jeszcze całkiem niedawno osoba, która chciała zarejestrować swoją firmę musiała zmagać się z masą biurokracji oraz udowodnić, że jest twardy. Bieganie z masą dokumentów od urzędu do urzędu mogło być naprawdę uciążliwe i zajmowało wiele dni. W jaki sposób możemy zarejestrować firmę przez internet? Sprawdźcie sami! 

Przeczytaj też: https://www.wsb.com.pl/rejestracja-firmy-przez-internet/

Rejestracja firmy przez internet krok po kroku, CEIDG

Rejestracja firmy poprzez witrynę online, odbywa się za pośrednictwem publicznego portalu Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, czyli w skrócie CEIDG. Jest to o wiele bardziej wygodne niż rejestracja za pośrednictwem bankowości elektronicznej.

Po wejściu na witrynę CEIDG, dostępne będą panele z napisami:

• Przed wypełnieniem wniosku 

• Złóż wniosek CEDIG

• Znajdź przedsiębiorcę 

• Wybierz formę opodatkowania 

• Wyszukaj kod PKD 

• Mały ZUS plus 

• Sukcesja

• Zarejestruj spółkę 

• Wykaz podatników VAT

Opcję która nas interesuje jest przycisk „Złóż wniosek CEIDG”. Po kliknięciu w napis, wyświetli nam się przypomnienie, które informuje nas że rejestracja jest bezpłatna, działalność gospodarczą możemy rozpocząć z dniem złożenia wniosku, choć możemy też wskazać datę późniejszą lub wcześniejszą.

Podstawowym warunkiem, aby założyć swoją firmę Przez internet, jest to, że musisz się zarejestrować w serwisie CEIDG. Dodatkowo musisz mieć podpis elektroniczny lub profil zaufany. Jeżeli go nie posiadasz, do dzieła. Jeżeli nie chcesz posiadać profilu zaufanego, możesz również odwiedzić Urząd Gminy i złożyć wniosek rejestracyjny działalności tradycyjnie na papierze.

Dobra wiadomość jest taka, że do profilu zaufanego możesz zalogować się przy pomocy banku kropka W większości banków posiada taką opcję na swojej stronie. Na telefon dostaniesz wówczas kod, który posłuży Ci do zalogowania się na profilu.

Głównym zadaniem jest to, aby wypełnić formularz wniosku o wpis do CEIDG. Zadanie To nie jest skomplikowane, w każdej chwili również możesz skorzystać z pomocy serwisu.

Zobacz też: http://www.bestoferta.pl/jakie-ksiazki-warto-przeczytac-w-2020-roku/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here