Stół w stylu prowansalskim – ozdoba twojej kuchni lub jadalni

0
934

Stół jest jednym z najważniejszych elementów wyposażenia w kuchni lub jadalni. To on zazwyczaj przyciąga do siebie pierwsze spojrzenie po wejściu do tego pomieszczenia, gdyż jego rozmiary nie pozwalają go przegapić. W pomieszczeniach prowansalskich, powinien odznaczać się specyficzną urodą, która dobrze wpasuje go w ten motyw. Zobacz nasze propozycje.

Postarzana biel mebli

Na początek warto zwrócić uwagę na to, że meble prowansalskie cechują się specyficznym stylem, w którym dominuje jasna kolorystyka. Drewno często ma w nim odcień złamanej, postarzanej bieli, co nadaje im charakteru przechodzących z pokolenia na pokolenie. Co ważne, powinno być naturalnym, litym drewnem, z pięknym usłojeniem, które doda meblom unikatowego charakteru.

Stół – funkcjonalny i ozdobny

Klasyczny stół, który powinien się znaleźć w stylowym wnętrzu, ma za zadanie być meblem funkcjonalnym, ale też ozdobnym. Dlatego, szczególnie w stołach kuchennych, często spotykane są szuflady umieszczone pod blatem, które pomagają w przechowywaniu podręcznych akcesoriów. Jednocześnie stoły te wsparte mogą być na ozdobnych, toczonych nogach, które dodają im lekkości i kunsztu.

W jadalni warto z kolei zdecydować się na stół rozkładany, prostokątny lub owalny. Będzie idealnie sprawdzał się w rodzinach, które często goszczą u siebie krewnych i znajomych, a jednocześnie w dni powszednie, kiedy osób jest mniej, pozostanie na tyle mały, by był wygodny  użytkowaniu. Decydując się na owalny kształt można mieć pewność, że optycznie zajmie mniej miejsca i nabierze dodatkowego czaru.

Stół okrągły do małych pomieszczeń

Ciekawym rozwiązaniem może być także wybór małego okrągłego stołu do kuchni lub jadalni. Jest on szczególnie polecany w pomieszczeniach, w których nie ma zbyt wiele miejsca i w których klasyczne stoły o większych wymiarach mogłyby przeszkadzać. Mały, okrągły mebel sprawdzi się doskonale dla małej rodziny, a jednocześnie zapewni uroczy, lekki wygląd zakątka służącego spożywaniu posiłków.

Szukasz w pełni zindywidualizowanego stołu? Sięgnij po Flexi

Ciekawą propozycją są znajdujące się pod adresem https://meble-prowansalskie.pl/stoly-meble-drewniane/ meble Flexi, które można samodzielnie skomponować z zaproponwanych elementów. Między innymi można zdecydować się na konkretnie ozdobione lub zupełnie proste nogi, a także blat zakończony rogami lub zaokrągleniem. Dzięki różnym rodzajom użytego przy jego produkcji drewna i różnorodnym wykończeniom, będziesz mógł z jego pomocą uzsyakć dokąłdnie taki stół, jaki najbardziej ci odpowiada.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here