W oczekiwaniu na pierwszy milion

Wielu z nas marzy o tym, że kiedyś stanie się posiadaczem okrągłego miliona złotych. Ta suma często rozpala zmysły i sprawia, że puszczamy wodze fantazji. Jednak aby kiedykolwiek się to spełniło konieczna jest przede wszystkim ciężka praca i samodyscyplina.

Bądź pewnym swego
Pierwsze, co powinniśmy wziąć pod uwagę to jakie są nasze możliwości, ale również zdać sobie sprawę z tego, że będzie to raczej długi proces. Musimy też stale wizualizować sobie własny sukces i chociaż może dla niektórych brzmi to śmiesznie, to przecież jeżeli my sami nie uwierzymy w swój sukces, to kto nam zaufa i w nas uwierzy?

Oszczędzaj i żyj skromnie
Wielu specjalistów z dziedziny finansów podkreśla, że bardzo ważna jest dyscyplina w wydatkach i jeżeli chcemy inwestować i pomnażać swoją gotówkę to przede wszystkim musimy ją mieć, czyli pracować, a po drugie oszczędzać i nie wydawać jej na byle co. Są osoby, które potrafią żyć skromnie, ponieważ mają w życiu wytyczony jakiś cel i to jest dla nich absolutny priorytet, a nie wakacje nad Bałtykiem czy kolejna para markowych jeansów. Zanim więc zaczniesz wydawać pieniądze zastanów się czy rzeczywiście potrzebujesz tego, co chcesz kupić.

Inwestować i zbierać małymi kroczkami
Wszelkie nadwyżki finansowe warto wkładać na lokaty. Kiedy już mamy nieco odłożonych pieniędzy można myśleć o ich inwestowaniu, z samego oszczędzania bowiem bardzo trudno byłoby nam odłożyć upragniony milion. Inwestować można na wiele sposobów, grać na giełdzie, kupować nieruchomości lub ziemię zarówno budowlaną jak i rolną. Warto tutaj szukać okazji, ponieważ często jest tak, że ktoś, kto nagle i szybko potrzebuje gotówki jest w stanie sprzedać nam o wiele taniej coś, co może być nawet sporo warte. Zanim uda ci się uzbierać okrągły milion takich inwestycji pewnie będzie sporo, ale trzeba małymi kroczkami, ale konsekwentnie zmierzać do celu.

Wszystko jest możliwe o ile sami w to wierzymy, a także w swoje możliwości. Milion złotych na koncie to cel, do którego warto zmierzać dokładnie wytyczoną drogą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here