Sprężarka jest maszyną energetyczną, podwyższającą ciśnienie gazu, albo wymuszającą jego przepływ, która znajduje zastosowanie w bardzo wielu różnych sprzętach. W czasie pracy wszystkie sprężarki wydzielają dość dużo ciepła – potrzebują więc specjalnych systemów chłodzących. Technologia ta jest bardzo rozwinięta, ale ponieważ świat nie stoi w miejscu, także i w tym przypadku wszystko się rozwija. Danfoss Turbocor to nowoczesne sprężarki, idealnie nadające się na czas powiększającego się efektu cieplarnianego i wzrost cen nośników energii. Dlaczego? Ponieważ pośrednio przeciwdziała obu tym elementom – jest oszczędne, wygodne w obsłudze, a do tego ekologiczne. To produkt na miarę współczesności! Co warto o nim wiedzieć?

Sprężarki Turbocor – opis

Sprężarki przeznaczone są do systemów klimatyzacyjnych. Ich dostawą i serwisowaniem zajmuje się zaś firma energycool.pl -> energycool.pl. Jeśli ktoś pragnie mieć je w swojej firmie, jest to bardzo proste – należy tylko złożyć stosowne zamówienie. Z pewnością tego typu rozwiązania będą coraz popularniejsze i warto iść z duchem czasu, ułatwiając sobie życie.

Sprężarki Turbocor to naprawdę sprzęt najlepszej jakości – nowoczesny, wydajny i posiadający ciekawe rozwiązania technologiczne. Wszystko zostało opracowane przez zdolnych specjalistów – inżynierów australijskich, współpracujących z fachowcami z firmy Danfoss,-> Danfoss mieszczącej się w USA. To właśnie tam są zakłady produkcyjne oraz centrum badawcze, gdzie opracowano cały unikalny system. Główną cechą sprężarek jest dwustopniowa, odśrodkowa konstrukcja z lewitującym w polu magnetycznym wałem i podwójnym wirnikiem roboczym.

Sprężarki Turbocor – działanie

Sprężarki Turbocor wyróżniają się wieloma ciekawymi elementami. Główną ich zaletą jest fakt, iż wraz z systemem sterowania sprężarka tworzy zgraną, spójną całość. W związku z tym powinna być ona w zasadzie klasyfikowana jako maszyna elektroniczna, a wręcz jako komputer. Nie trzeba chyba dodawać jak wielkim ułatwieniem jest dla obsługujących fakt jej obsługi w sposób komputerowy – to możliwość między innymi sterowania nią z naprawdę dużej odległości. Czy 2 metry, czy też 10 kilometrów dalej – nie ma to żadnego znaczenia. Serwis staje się też o wiele tańszy, a klasyfikacje serwisantów muszą być nieco inne, niż to miało miejsce dotychczas. Niewątpliwie jednak jest to przyszłość i warto z takich przyszłościowych rozwiązań skorzystać.

Co jeszcze potrafi sprężarka Turbocor i jakie atuty posiada? Jest mała i lekka, nie ma systemu smarowania, charakteryzuje ją w pełni płynna regulacja wydajności chłodniczej oraz ekstremalnie niski prąd rozruchowy (ca 2A). Sprężarka zużywa też mniej mocy na pokonywanie tarcia, co jest zasługą zastosowania łożysk z poduszką magnetyczną. Pozwala to również na zrezygnowanie z oleju. Brak pompy oleju i całej związanej z obiegiem oleju automatyki drastycznie podwyższa niezawodność urządzenia – to kolejna spośród wielu zalet prezentowanego sprzętu. Niewątpliwie jest więc wart dokładniejszego zapoznania się z nim oraz zakupienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here