Innowacyjne meble we współczesnej szkole

Dawniej mury szkolne kojarzyły się wyłącznie z dość nudnym i przewidywalnym wyposażeniem. Dziś – na szczęście – dużo się w tej materii zmieniło. Mowa tu przede wszystkim o szkolnych meblach, które w trakcie ostatnich kilkunastu lat przeszły znaczną metamorfozę.

Jeszcze więcej koloru i funkcjonalności

Mówiąc o ewolucji szkolnych mebli, warto na początek powiedzieć kilka słów o zwykłych, klasowych stolikach i krzesłach. Wielobarwne zestawy dopasowują się do anatomicznego kształtu pleców i – co ważne – charakteryzują się szerokim i stabilnym rozstawem nóg. Na uwagę zasługuje również możliwość regulacji ich wysokości, dzięki której skorzystają z nich zarówno uczniowie liceum, jak i szkoły podstawowej. Całość uzupełnia wszechobecne tworzywo ABS, które ochrania stopki i krawędzie stołów. Tak zaprojektowane meble do szkoły, zapewnią uczniom maksimum wygody, ale i bezpieczeństwa.

Coś dla maluchów i… pracowników

Funkcjonalne meble w szkole z pewnością przydadzą się również uczniom z klas od 1 do 3. Zestawy Quadro od Moje Bambino, pozwolą dopasować sposób aranżacji klasy do potrzeb uczniów, gdyż – w zależności od wariantu – mogą one składać się nawet z ponad 30 pojemnych modułów. W zależności od potrzeb, można postawić na białą lub klonową płytę laminowaną. Co ciekawe, zestaw ten sprawdzi się również jako funkcjonalne meble do sekretariatu, w których można pomieścić dokumentację, artykuły biurowe i wiele innych, analogicznych akcesoriów.

Funkcjonalne meble dla kadry zarządzającej

W szkole funkcjonuje również kadra, która powinna mieć dostęp do najwyższej jakości rozwiązań. Meble do gabinetu dyrektora szkoły powinny być w miarę jasne, funkcjonalne, ale też maksymalnie dopracowane. Standardy te spełnia – a jakże – wspomniany już zestaw Quadro, który oferując ciekawą kombinację bieli, delikatnego brązu i szarości, z pewnością rozjaśni wystrój każdego biura. Aranżację gabinetu można też wzbogacić o meble utrzymane w dość płynnej, wręcz falistej stylistyce. W tym przypadku warto postawić na projekty sygnowane marką Mila, które nie tylko charakteryzują się dość ciekawą, niepowtarzalną linią, ale też zapewniają dużo przestrzeni roboczej.

Świetlica – ważne miejsce w każdej szkole

Świetlica to jedno z najbardziej rozpoznawalnych, a zarazem funkcjonalnych pomieszczeń w placówkach oświatowych. To samo dotyczy zresztą znajdujących się w niej mebli, które powinny wyróżniać się ciekawym designem i funkcjonalnością. Najlepiej, jeśli są one umiejscowione bezpośrednio na kółkach, gdyż dzięki nim można je w dowolny sposób przestawiać i to zgodnie z aktualnymi potrzebami placówki. Oczywiście każde z kół posiada odrębny hamulec. Alternatywą dla nich są duże, dedykowane stoły świetlicowe, które mogą zapewnić dostęp do przestrzeni roboczej dla aż ośmiu ulokowanych blisko siebie stanowisk.

Podsumowując, meble szkolne wcale nie muszą być nudne i przewidywalne. Wręcz przeciwnie – mogą się one wyróżniać niebagatelną formą, funkcjonalnością i maksymalnym dopasowaniem do potrzeb wszystkich grup użytkowników, począwszy od uczniów, a na dyrektorze kończąc.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here