Telefon dla seniora z dodatkowymi funkcjami

Przyjęło się, że telefon dla seniora ma być jak najprostszy. Rzeczywiście, osoby starsze docenią duże klawisze czy proste menu, ale coraz więcej z nich chętnie użyłoby też bardziej zaawansowanych funkcji, niż dzwonienie i wysyłanie wiadomości.

W założeniu telefon dla seniora ma być alternatywą dla smartfonów. Te często są skomplikowane w obsłudze, a do ekranu dotykowego początkowo długo trzeba się przyzwyczajać. Młodzi, którzy ekrany dotykowe obsługują na co dzień, nie mają z tym problemu, ale dla starszego pokolenia to czasem nowość. Dlatego większość telefonów dla seniora ma jeszcze klawisze. Duże, wyraźne oznaczenia cyfr czy odbierania połączeń są w takich modelach szczególnie cenione.

Inne przydatne funkcje telefonu dla seniora

Ciekawą funkcją, którą mają niektóre telefony dla seniorów, jest przycisk SOS. Służy on do wzywania pomocy w razie kłopotów. Warto zapoznać z jego obsługą seniora. Zazwyczaj specjalna kombinacja klawiszy pozwala automatycznie wybrać numer kogoś z rodziny czy lekarza.

Inne przydatne funkcje telefonu dla seniora

Kolejną funkcjonalnością, jaką często ma telefon dla seniora, to obsługiwanie dwóch kart SIM jednocześnie. Zdarza się, że osoby starsze chcą mieć jeden numer do kontaktu z najbliższymi, a drugi podawać w banku czy sklepach. To też wygodne, gdy senior kontynuuje pracę zawodową i chce mieć również numer służbowy. Starsi członkowie rodziny mogą docenić też funkcję latarki. W podeszłym wieku wzrok ulega pogorszeniu, a możliwość poświecenia sobie na czytany tekst czy klucze w ciemnym przedpokoju może znacznie ułatwić codzienne życie. Nie wszystkie takie telefony pozwalają na odbieranie MMS-ów, ale na rynku są i tego typu modele. Dzięki temu można zobaczyć zdjęcie przesłane przez wnuki czy znajomych.

Telefon dla osoby z pogorszonym słuchem czy wzrokiem

Takie telefony często są traktowane jako zamienniki prostych modeli Nokii i innych starszych aparatów. W rzeczywistości jednak często mają one dodatkowe funkcje znane ze współczesnych smartfonów. Może się okazać, że spodobają się one osobie starszej. I tak standardowo tego typu sprzęty mają już aparat idealny do robienia zdjęć rodziny czy otoczenia. Dzięki niemu można spersonalizować ekran główny swojego aparatu telefonicznego, ustawiając tam fotografię wnuków czy ulubionego obrazu.

Telefon dla osoby z pogorszonym słuchem czy wzrokiem

Część modeli ma też radio. Pozwala to słuchać muzyki czy ulubionych audycji w ogródku i podczas gotowania, więc część osób starszych chętnie skorzysta z takiej funkcji. Radio słuchawkowe może być przydatne osobom, które gorzej słyszą. Niektóre telefony mają nawet odtwarzacz MP3, choć warto sprawdzić, czy wbudowana pamięć pozwala na nagranie choćby jednego albumu. Tu niezbędna może być pomoc dzieci lub wnuków, ale gdyby udało się opanować obsługę tej funkcji, możliwe byłoby słuchanie książek w wersji audio i muzyki. Warto szukać modeli, które obsługują zewnętrzne karty pamięci, co pozwala rozbudować pojemność telefonu. To przydatne, by móc bez ograniczeń robić zdjęcia czy zapisywać na telefonie muzykę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here